Przy piwie TS-251 - Pierwsze wrażenia

Dyskusja w 'Kącik użytkownika: Opinie i komentarze' rozpoczęta przez użytkownika mario709, 4 Marzec 2015.

Ładowanie...
  1. mario709

mario709 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    18:52
    Oceny:
    +20 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Ethernet:
    100 GbE
    TS-x51 100 GbE
    Kupiłem NAS TS-251. Dorzuciłem do 8GB RAM i staram się ogarnąć o co w tym wszystkim chodzi :)
    Jestem totalnie świeży. Zapału mi nie brakuje...snu za to bardzo ostatnio :)

Z informacji które mogą się przydać:
    a) QNAP ładnie pracuje z zewnętrzną kartą dźwiękową Creative X-Fi HD (bałem się o to bardzo :-(
    b) NAS tnie przy HD Station YouTube po HDMI przy filmach HD (nie chciało mi się w to uwierzyć, ale tak jest - nie wiem dlaczego :-( Neta mam z UPC 120Mb/10Mb
    c) Przy stworzeniu wirtualki z Windows 7 (4GB Ram, 160GB HDD) system działa ładnie, ale wszelkie multimedia, w tym filmy tną jak diabli
    d) QNAP działa także z kamerą IP RoCAM HD200, mimo że nie ma jej na liście (zainstalowana jako Foscam)
    e) Poprzez VPN można spokojnie zmapować dysk z QNAP i wszelkie dane (w tym multimedia, filmy) chodzą płynnie (prócz materiałów HD). Tutaj z pomocą przychodzi Transkodowanie.

Wybaczcie jeżeli piszę prosto, bądź niekonkretnie - jestem totalnym świeżakiem.

Walczę dalej - rewelacyjna zabawka - jestem zachwycony (prócz You Tube)

Pozdrawiam.
    mario709

Jeszcze nie składam broni. Jak nie uporam się z tym sam - będę pisał z prośbą o pomoc.
    Na wstępie pomyślałem że może ktoś również miał podobne do mnie dylematy przed zakupem i może komuś się przyda dowolna z tych informacji.

• Wygrany! Wygrany! x 1
    • Ciastko Ciastko x 1
  2. lukass

lukass Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    HS-251
    Ethernet:
    10 Mbps
    HS-251 10 Mbps
    Cześć,

czy udało się Tobie znaleźć coś na problem z YouTube?

mi również potrafi zawiesić się dostęp - tzn. postaję się zdalnie przez aplikację z androida - tego ala pilota a na ekranie miga tylko kurson i nic. nie raz ufaje mi się odwiesić qnapa z poziomu kompa i www.

3. pigers

pigers GOD's left hand - careful - he don't care anymore. Administrator

Miejscowość:
    Nysa
    Local Time:
    Oceny:
    +1 007 / 28 / -12
    Followers:
    2
    QNAP:
    TS-x53
    Synology:
    huh ? I do not collect crap
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x53 1 GbE
    Zrób update XBMC/Kodi do najnowszej wersji

Wirtualizacja do tego nie służy !

Gratulacje.

4. mario709

mario709 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +20 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Ethernet:
    100 GbE
    TS-x51 100 GbE
    Zrezygnowałem z YouTube na QNAP.
    Ogólnie jak już minął wstępny szał - NAS robi tylko to do czego defakto został zakupiony: udostępnia materiały większej liczbie osób (w tym również po VPN), pobiera dane. Dodatkowo korzystam często z HDMI, Iscsi, Qsync. Kamerki się już pozbyłem.

• Lubię to! Lubię to! x 1
  5. lukass

lukass Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    HS-251
    Ethernet:
    10 Mbps
    HS-251 10 Mbps
    Cześć

W DALSZYM ciągu mecze się z tym youtubem. W zasadzie nie wiem w jaki sposób zaktualizować XBMC w Kodi. Co znalazłem to ze moja wersja kodi to 14.0. Jeśli to może Wam pomoc... proszę o pomoc. Wiem ze YT to nie jest główną funkcją tego modelu jak zresztą każdego qnapa ale krew mnie zalewa jak sprzęt 4 letniej nki działa lepiej jak ten za prawie 3k. Proszę o pomoc....

6. numalek

numalek Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x51 1 GbE
    Aplikacja YT by qnap słabo się sprawuje. Zainstaluj sobie w XBMC/Kodi dodatek YT i powinno to normalnie chodzić.
    Robiłem to jakiś czas temu, co prawda nie pamiętam czy włączałem filmy HD, fHD ale pamiętam ze działało to lepiej niż YT by qnap.

Poleć tę stronę

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

1. qnap ts-251 kamera rocam