Pomoc TS-251 powiększenie przestrzeni poprzez dyski USB

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Zastanawiam się czy można było by w przyszłości w przypadku braku miejsca na dyskach powiększyć przestrzeń poprzez dopięcie dysków USB 3.0 ?
 
hmm ale chociaż to że można podpiąć a można poprzez huba USB 3.0 aby mieć port wolny z przodu ?
A hub usb z tyłu.

Czy muszę je jakoś specjalnie podłączać i konfigurować, czy wystarczy wpiąć dysk do portu USB ?
Jeszcze nie bawiłem się tym.

A nie ma jakieś komendy programu aby NAS tworzył obraz jednego dysku USB na drugim dysku USB typu Qsync (podróbka RAID)
 
poczytam o tym
Co by było bardziej efektywne ?
1. RAID 1 z dyskami HDD w serwerze + ( dwa dyski HDD podpięte do USB + funkcja RTRR )
2. RAID 0 czyli Dysk HDD nr1 w serwerze ma obraz na dysku USB nr3 funkcja RTRR + Dysk HDD HDD nr2 w serwerze ma obraz na dysku USB nr4 funkcja RTRR czyli podstawowe dyski są pod sata a kopie na USB
 
nie nie nie - żaden RAID0 z dyskiem USB - to niewykonalne w QTSie (wiem o QRaid).
robisz po proste kopie za pomocą RTRR na dyski USB i tyle ALBO kupujesz NASa z 4 HDD i robisz sobie dwa RAID1 czy tam RAID1 + RAID0 czy dwa RAID0 bądź 4 osobne HDD.
 
Wymieniać dyski na wiedzę wydaje mi się mało opłacalne i mało efektywne zawsze można to zrobić w ostateczności ;). Zakładając że chciałbym zwiększyć pojemność dwukrotnie to takie dyski kosztują fortunę. Również chciałbym ominąć konieczność kupowania modelu z 4-ma kieszeniami.
Aktualnie są 2 dyski spięte w rajd 1 ten bezpieczny z kopia pierwszego. Dlatego również w USB chciałem to uzyskać.
Teraz się zastanawiam nad wersja nas + dysk USB + kopia dysku USB na dysku wpiętym do pc przez rtrr.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Rtrr