TS-251 - pozycja pracy

thalgo13

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2011
48
2
8
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Cześć,

czy w/w NAS może pracować w pozycji "leżącej"? Tam są z dwóch stron otwory wentylacyjne, więc może...
Brakuje mi na półce kilku centymetrów, aby postawić go "normalnie" - czyli pionowo. :)
 
On ma otworki z jednej strony? To tą stroną do góry, tylko zapewnij mu dobrą wentylację na tej półce.
 
Masz rację, z jednej stron ma otworki, coś mi się pomerdało na zdjęciach :)
Dzięki.
 
Mam w domu taki i leży na płasko schowany w szafce :) tyle że wywaliłem tył szafy aby wentylacja była
 
Bardziej obawiałbym się szybszego zużycia dysków twardych, niż słabej wentylacji NASa (pod którego zawsze można podłożyć jakieś podkładki gdyby otwory wentylacyjne wypadły po stronie, która miałaby być na dole - skoro piszesz że brakuje tylko kilku cm to na podkładki starczy). Być może w ostatnich latach coś się zmieniło, ale kiedyś ułożenie dysku miało znaczenie i nie można było kłaść go którąś ze stron do dołu...
 
Przecież dziś dyski talerzowe są montowane w każdej możliwej pozycji.
 
Przekazuję opinię, z którą spotkałem się jakiś czas temu. Wg. niej montując dyski poziomo trzeba było uważać, by nie kłaść ich do góry nogami, bo ulegały szybszemu zużyciu. Być może dzisiaj nie ma to już takiego znaczenia...