TS-251 vs TS-231+

darkditrus

Nowy użytkownik
Noobie
19 Luty 2015
2
0
1
38
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,
Jest to mój pierwszy wpis na forum i zaznaczam , że sporo czytałem zanim postanowiłem go napisać. Prosiłbym Was o poradę, bo szczerze mówiąc nie jestem do końca zdecydowany czy warto dołożyć ok 250 zł i kupić TS-251, czy też pozostać na obecnym wyborze TS-231+. Chodzi mi szczególnie, czy rzeczywiści warto inwestować w procesor INTEL, czy są ograniczenia softwareowe bądź wszelkiej innej maści dla ARM Cortex A-15.

Samo posiadanie HDMI i możliwość uruchomienia XMBC nie jest argumentem na plus, gdyż posiadam WD TV Live, który nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem filmów wszelkich formatów. Poza tym uruchamiam go tylko wtedy gdy potrzebuję.

Co do parametrów to widzę, że oba modele są zbliżone, nawet na lekki plus dla TS-231+. Poza tym jest on nieco bardziej energooszczędny i ma szyfrowanie. Zdaje sobie sprawę że to rozwiązanie dla domu, kilka komputerów w sieci, tablet, komórki i TV, nic specjalnego. Kilka podstawowych usług. Jedyne czego nie jestem pewien to ten procesor.

Który Waszym zdaniem jest lepszym wyborem.
 
czy rzeczywiści warto inwestować w procesor INTEL
Bez 2 zdan. Wszystko poza Intelem na serwerach mija sie z celem ;-)
Patrz w przyszlosc. Pamietaj, ze apetyt rosnie z czasem, a moc obliczeniowa to podstawa. Zebys sie nie zdziwil, za 2-3 lata, ze Twoj NAS jest slaby i nie robi tego i tego i tamtego. Poza tym do czego chesz uzywac NASa i czym sie kierujesz by posiadac NAS?
 
Bez 2 zdan. Wszystko poza Intelem na serwerach mija sie z celem ;)
Patrz w przyszlosc. Pamietaj, ze apetyt rosnie z czasem, a moc obliczeniowa to podstawa. Zebys sie nie zdziwil, za 2-3 lata, ze Twoj NAS jest slaby i nie robi tego i tego i tamtego. Poza tym do czego chesz uzywac NASa i czym sie kierujesz by posiadac NAS?

Jak wspomniałem na razie namiastka backupu (replikacja na inny NAS - TS-112P kilku wybranych folderów w bliskiej przyszłości), torrent, FAQ shell - skrypty dla własnych potrzeb, dostęp do danych ze wszystkich domowych urządzeń, wspólny kalendarz, wrzucanie danych przez VPN dla 5 użytkowników (nic wielkiego). Generalnie na potrzeby domowe :) Ale fakt apetyt rośnie w miarę jedzenia, a więc nie wiem do czego jeszcze go zechcę wykorzystać w przyszłości...

Skoro mówicie, że jednak Intel (mimo iż Celeron), będzie lepszym wyborem, to chyba dołożę te 250zł. Nie jest to aż taki skok, żeby nie brać tego pod uwagę :)

Nie mogę znaleźć porównania tego ARM A15 z Intelem, stąd to pytanie do Was - doświadczonych użytkowników NAS :)