Pomoc TS-251A a serwer zdjęć

looki76

Entry Technician
Q Associate
23 Sierpień 2014
68
18
8
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Dzień Dobry wszystkim. Stałam się posiadaczem, a w zasadzie współposiadaczem serwera TS-251A. Do którego to przegrałam z zewnętrznych dysków ok 3 teabajtów danych:
- zdjęcia JPG
- zdjęcia - RAW - źródła zdjęć
- filmy (mp4)

Co chcę osiągnąć:
1. SIECIOWO:
Oglądać obrobione zdjęcia, które wrzucać będę do folderu Multimedia (tak też zrobiłam, bo mam ich już sporo, ładnie posegregowanych w podfoldery itp)
na domowym telewizorze (Philips z funkcjami SMART) - gdzie mam funkcję wejścia na sieciowe nośniki multimedialne i tamteż znajduje mi mój serwer oraz 3 główne katalogi (Muzyka, Wideo, Zdjęcia). W pierwszych dwóch jest dziwny podfolder: Subtype0. W folderze Zdjęcia jest pusto.
2. PRZEZ KABEL HDMI
Jak wyżej mieć dostęp do zdjęć i filmów, ale w prosty sposób posługując się pilotem (nie myszką), analogicznie do punktu 1. bo jak rozumiem cały proces przeglądania i wyświetlania trwałby szybciej gdyż dane nie wędrowały by przez sieć LAN, tylko prosto na serwerze i przez kabelek HDMI na telewizor.
Ktoś coś?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Philips z funkcjami SMART
czyli trzeba przy DLNa pogrzebać - ewentualnie instalować Plex bądź EMBY.

2. PRZEZ KABEL HDMI
do multimediów przez HDMI jest:
KODI - wymaga zachodu przy konfiguracji ale warto
Video Station Q - moim zdaniem nędza
Photo Station Q - moim zdaniem nędza

Tak przez DLNA. Ale to takie trudne? Czy w telewizorze muszę coś instalować? Nie wystarczy w odpowiednio skonfigurować Qnap?

A co do HDMI: tak video station i photo station - nędza.
Ten kodi mnie zaciekawił.
 
Poszukam, może znajdę.
Zainstalowałam PLEX. Ale to znowu wszystko w przeglądarce się otwiera, konto trzeba jakieś rejestrować, cholewcia wie gdzie i kto do tego ma dostęp. Nie zachęca.
A ja chcę normalnie bez kombinowania - przełączyć w telewizorze na źródło o nazwie QNAP lub przez DLNA i mieć zwyczajny dostęp. Jak na razie Qnap pod tym względem porażka.
 
Ok, mały postęp. Zmieniłam w ustawieniach zaawansowanych z konta guest na konto właściwego użytkownika qnapa. I tv teraz widzi wszystko w swojej natywnej przeglądarce zdjęć pilocikiem od telewizora. :)
Przeglądam fotki obecnie na TV z QLNA - sama pikseloza, nie duża ale wyraźna. Walczymy dalej
Wrzuciłam w czwartek masę filmów (od takich fabularnych po takie kręcone kamerką go-pro lub telefonem), różne rozdzielczości.
Ciągle trwa jakieś transkodowanie, niby już więcej niż połowa przeszła ale trwa to.
Może ktoś mi powiedzieć jak krowie na rowie - o co w tym biega?
I czy moje filmy nie stracą na jakości?
No i pupa :/
Jeszcze rano oglądaliśmy zdjęcia z majówki ;)
A teraz mimo, że w TV - serwerek DLNA rozpoznaje to nic w nim nie widzi.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. podfoldery