TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

BioComp

Nowy użytkownik
Noobie
9 Październik 2018
9
0
1
37
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
TS-251A czy TS-251+? Czy będzie mi brakowało szyfrowania sprzętowego w 251+? Czy odczuję na minus różnicę w wielkości pamięci FLASH (4GB dla 251A vs 512mb dla 251+)? Do czego w ogóle służy ta pamięć? I czym jest tajemnicze "DOM"? 4K - warto się "łasić"?

Na pewno odczuję na minus różnicę w braku portu Quick Connect i gniazda pamięci SD (aczkolwiek, sam nie wiem na ile często bym z tych rozwiązań korzystał, zwłaszcza, że technikę krosowania troszkę znam i działa to różnie - wymaga też specjalnego oprogramowania - o Eksploratorze Windows pewnie można zapomnieć - pewnie Qfinder tu sprawuje nadzór nad przeglądaniem i kopiowaniem plików). Odczuję też różnicę na minus w opłatach za prąd - 251+ pobiera go więcej.

No ale... Ten czterordzeniowy procesor bardzo kusi... Zwłaszcza, że chciałbym mieć możliwość wirtualizacji. W testach syntetycznych wypada zdecydowanie lepiej od N3060. Cena też chyba mówi sama za siebie - TS-251+ jest droższy od TS-251A.

Przeznaczenie serwera to głównie przechowywanie plików, dostęp do plików poza domem z różnych urządzeń, sporadycznie wirtualizacja (w przypadku obydwu modeli chciałbym by wewnątrz znalazłyby się pamięci ram rzędu 8GB).

Co ostatecznie wybrać? Bo od dwóch tygodni przeglądam strony, fora, filmy, prezentacje i mam mętlik w głowie. Będę wdzięczny za pomoc i nakierowanie na właściwy wybór.

Wiem, że był już poruszany ten temat na forum, ale żadna z dyskusji nie pomogła mi podjąć decyzji.

PS. Proszę o informację, jakie transfery na serwer / z serwera powinienem uzyskać na TS-251(A/+)? Testowałem jakiś czas temu dla poznania tematu podstawowy prosty serwer S DS115j i transfery oscylowały między 1mb/s a 30mb/s (niezależnie czy download czy upload) [nawet bezpośrednio po podpięciu serwera pod laptopa/pc przez kabel ethernet], gdy tymczasem u znajomego na WD MyCloud transfery to 110mb/s na 90mb/s (upload/download).

PPS. 4K vs 1080p - chodzi o rozdzielczość obsługiwaną przez wyjście hdmi, a nie wydajność serwera przy streamingu np. po dlna?
 
brakowało szyfrowania sprzętowego w 251+?
A chcesz z tego korzystać?
4K - warto się "łasić"?
To chwyt marketingowy.
opłatach za prąd - 251+ pobiera go więcej.
3 paczki fajek w roku (zgaduje).
Zwłaszcza, że chciałbym mieć możliwość wirtualizacji.
Co chcesz na tym postawić? Widowsa? Kiepski pomysł. Bardziej Dockwery się przydadzą.
Co ostatecznie wybrać? Bo od dwóch tygodni przeglądam strony, fora, filmy, prezentacje i mam mętlik w głowie. Będę wdzięczny za pomoc i nakierowanie na właściwy wybór.
Mi się marzy produkt konkurencji DS718. Z uwagi że Qnap jest dl userów PRO.
Wybierz coś na Intelu, chyba że brak forsy, to zaoszczędź i kup coś na intelu.
między 1mb/s a 30mb/s (niezależnie czy download czy upload) [nawet bezpośrednio po podpięciu serwera pod laptopa/pc przez kabel ethernet], gdy tymczasem u znajomego na WD MyCloud transfery to 110mb/s na 90mb/s (upload/download).
Nie wiadomo jakie były dyski w WD i jakie w NAS. Ja mam dobre wyniki. Pobieranie plików w granicach 70MB.
PPS. 4K vs 1080p - chodzi o rozdzielczość obsługiwaną przez wyjście hdmi, a nie wydajność serwera przy streamingu np. po dlna?
4k to ściema marketingowa za którą ktoś powinien dostać pasem. Wyście HDMI nie obsługuje 4K, Jeśli wyślesz film 4 po Strimingu to "zabijesz procesor". DLNA wchodzi w grę ponieważ cała prace wykona TV a nie NAS, on będzie tylko przesyłał dane do urządzenia odtwarzającego 0 i 1. A więc pewnie i ten najsłabszy NAS da sobie radę.
 
Rozumiem, że ogólnie TS-251+ będzie lepszym wyborem?
 
Tylko że to będzie 253Be z 2GB ramu... Jeśli domyślnie miałoby być 4GB/8GB to już dołożyć trzeba będzie znacznie więcej. I to w zasadzie za sam procesor, bo funkcjonalności z 251A i tak tam nie ma (Quick Connect, SD).
 
Quick Connect chodzi Ci o myQnapCloud? A to nie w każdym Qnapie jest przypadkiem?
Główną zaletą 253Be jest to, że masz pci-e, który możesz zamienic na Ethernet 10Gbs lub usb 3.1 10 gbps czy co tam jeszcze …

a co do pamięci RAM nie trzeba kupować 253Be z opcja 4GB, wystarczy kupic z opcja 2GB i dokupić osobno 2GB - powinno wyjść taniej.
 
Generalnie większość co można znaleźć na sieci to że 251+ i 251A to praktycznie to samo no i prawie nie ma różnicy pomiędzy 251+ a 253be tylko pomiędzy tymi trzema modelami jest prawie po pięć stowek różnicy czyli ts253be kosztuje dwa razy tyle co ts251a. :)

Ja też się zastanawiam nad którymś z powyższych głównie do testowania stron przy wykorzystaniu qnapowej trójcy apache+php+mysql ale także liczyl bym na jakąś wirtualizacje. Niestety nie mam gdzie potestowac i trochę mam obawy czy wirtualizacja na takim sprzęcie prócz odpalenia w ogóle ma sens, a to z kolei daje mi do zastanowienia czy w faktycznie potrzebuje zmieniać swojego wysłużonego i wolnego ts219 bo na nim www ogarniam jako tako. Póki co najbardziej myślałem jednak o ts251+
 
mam obawy czy wirtualizacja na takim sprzęcie prócz odpalenia w ogóle ma sens+
Na TS-253Be z 8 GB Ramu i SSD mam działającego Win 10. Wolno, ale działa, służy jak czytnik. Za to linux bez trybu graficznego na podobnym sprzęcie śmiga aż miło.
 
@_Floyd a mógłbyś trochę rozwinąć myśl. Bo oczywiście nie twierdze, że nie masz racji ale póki co to akurat te dwa modele (251+ i 251A) są reklamowane przez stronę qnapa jako Home klasa wysoka i jak zdążyłem obliczyć to w QTS jest taka sama liczba aplikacji. Jedyne co to zdaje się że 251+ jest starszym modelem więc można się spodziewać, że faktycznie może być krótsze wsparcie.
 
no i prawie nie ma różnicy pomiędzy 251+ a 253be

Nie zgadzam się. Oczywiście nie udowodnię tutaj nie wiadomo jakimi testami, że jest ogromna różnica natomiast najpierw używałem 251+ to jakos tak trochę "zamulał": GUI przez www do zarzadzania qnapem się zacinalo, dockery tez jakos znakomicie szybko nie wstawaly, backupy na dyski zewnętrzne długo trwaly, natomiast gdy wyciagnalem dysk z 251+ i dalem go do 453Be to wszystko smiga jak ta lala, GUI zero zamuly, backupy praktycznie dwa razy szybsze, dockery wstawaja moment, także tak ogólnikowo porównałem bez konkretnie przedstawionych dowodów, no ale porównanie wiarygodne, bo przetestowane na własnej skórze....
 
Zakupiłem 251A. Transfery mnie przekonały - 251+ ma wolniejsze. Nawet kosztem wirtualizacji, jednak głównie ma mi służyć jako serwer plików, więc... (No 251+ jest ładniejszy ;)... Ale nie to jest przecież najważniejsze). Dokupiłem 8GB ram ale w jednej kości (single) a nie w dwóch (dual). Mam nadzieję, że to nie będzie problem (tak z ciekawości 251A umożliwia rozbudowę do 16GB?).
PS. 253Be to dla mnie jednak za duży wydatek. Myślę, że chyba będzie ok.
 
Dzięki pigers za info. Czytam na stronach że TS251+ obsługuje do 16TB a TS251A do 8TB. Prawda to?
 
Oba w specyfikacj producenta maja do 8GB, ale ludzie ładują po 16 do 251+ i płyta to łyka, nie wiem jak jest z 251a, ale myśle ze może być podobnie.
 
Tak tak demo, tylko moje drugie pytanie odnosi się do dysków. Bo np. w poniższym artykule autor pisze, że w 251A można włożyć do 8TB - i nie wiem znowu czy chodzi o pojemność na dysk czy o ogólną... I czy to w ogóle prawda i nie przyjmie większych dysków...
Jaki NAS warto kupić? QNAP TS-251A - recenzja
OK, Doczytałem na jakiejś stronie, że da się 16TB odpalić na nim po 8TB na dysk.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QNAP TS-251+ vs QNAP TS-251A
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/ts-251a-czy-ts-251-kt%C3%B3ry-lepszy.24496/