TS-251A czy TS-251+? Który lepszy?

Dyskusja w 'Przed zakupem...' rozpoczęta przez użytkownika BioComp, 10 Październik 2018.

Ładowanie...
Tagi:
  1. BioComp

BioComp Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    18:04
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11ac
    null 802.11ac
    TS-251A czy TS-251+? Czy będzie mi brakowało szyfrowania sprzętowego w 251+? Czy odczuję na minus różnicę w wielkości pamięci FLASH (4GB dla 251A vs 512mb dla 251+)? Do czego w ogóle służy ta pamięć? I czym jest tajemnicze "DOM"? 4K - warto się "łasić"?

Na pewno odczuję na minus różnicę w braku portu Quick Connect i gniazda pamięci SD (aczkolwiek, sam nie wiem na ile często bym z tych rozwiązań korzystał, zwłaszcza, że technikę krosowania troszkę znam i działa to różnie - wymaga też specjalnego oprogramowania - o Eksploratorze Windows pewnie można zapomnieć - pewnie Qfinder tu sprawuje nadzór nad przeglądaniem i kopiowaniem plików). Odczuję też różnicę na minus w opłatach za prąd - 251+ pobiera go więcej.

No ale... Ten czterordzeniowy procesor bardzo kusi... Zwłaszcza, że chciałbym mieć możliwość wirtualizacji. W testach syntetycznych wypada zdecydowanie lepiej od N3060. Cena też chyba mówi sama za siebie - TS-251+ jest droższy od TS-251A.

Przeznaczenie serwera to głównie przechowywanie plików, dostęp do plików poza domem z różnych urządzeń, sporadycznie wirtualizacja (w przypadku obydwu modeli chciałbym by wewnątrz znalazłyby się pamięci ram rzędu 8GB).

Co ostatecznie wybrać? Bo od dwóch tygodni przeglądam strony, fora, filmy, prezentacje i mam mętlik w głowie. Będę wdzięczny za pomoc i nakierowanie na właściwy wybór.

Wiem, że był już poruszany ten temat na forum, ale żadna z dyskusji nie pomogła mi podjąć decyzji.

PS. Proszę o informację, jakie transfery na serwer / z serwera powinienem uzyskać na TS-251(A/+)? Testowałem jakiś czas temu dla poznania tematu podstawowy prosty serwer Synology DS115j i transfery oscylowały między 1mb/s a 30mb/s (niezależnie czy download czy upload) [nawet bezpośrednio po podpięciu serwera pod laptopa/pc przez kabel ethernet], gdy tymczasem u znajomego na WD MyCloud transfery to 110mb/s na 90mb/s (upload/download).

PPS. 4K vs 1080p - chodzi o rozdzielczość obsługiwaną przez wyjście hdmi, a nie wydajność serwera przy streamingu np. po dlna?

2. _Floyd

_Floyd Beta Tester Beta Tester

Miejscowość:
    Warszawa/Żyrardów
    Local Time:
    Oceny:
    +91 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53A
    Synology:
    Miałem kiedyś
    Ethernet:
    802.11ac
    TS-x53A 802.11ac
    A chcesz z tego korzystać?
    To chwyt marketingowy.
    3 paczki fajek w roku (zgaduje).
    Co chcesz na tym postawić? Widowsa? Kiepski pomysł. Bardziej Dockwery się przydadzą.
    Mi się marzy produkt konkurencji DS718. Z uwagi że Qnap jest dl userów PRO.
    Wybierz coś na Intelu, chyba że brak forsy, to zaoszczędź i kup coś na intelu.
    Nie wiadomo jakie były dyski w WD i jakie w NAS. Ja mam dobre wyniki. Pobieranie plików w granicach 70MB.
    4k to ściema marketingowa za którą ktoś powinien dostać pasem. Wyście HDMI nie obsługuje 4K, Jeśli wyślesz film 4 po Strimingu to "zabijesz procesor". DLNA wchodzi w grę ponieważ cała prace wykona TV a nie NAS, on będzie tylko przesyłał dane do urządzenia odtwarzającego 0 i 1. A więc pewnie i ten najsłabszy NAS da sobie radę.

• Zgadzam się! Zgadzam się! x 1
  3. BioComp

BioComp Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11ac
    null 802.11ac
    Rozumiem, że ogólnie TS-251+ będzie lepszym wyborem?

4. _Floyd

_Floyd Beta Tester Beta Tester

Miejscowość:
    Warszawa/Żyrardów
    Local Time:
    Oceny:
    +91 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x53A
    Synology:
    Miałem kiedyś
    Ethernet:
    802.11ac
    TS-x53A 802.11ac
    Każdy wybór będzie dobry na intelu, tylko nie spodziewaj się cudów co mówi producent. A i P.S. Jak chcesz mieć Kodi to minimum 4 GB ramu.

5. Ciangi

Ciangi Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +21 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TVS-ECxx80
    Ethernet:
    1 GbE