Pomoc TS-251A wymieniony w ramach gwarancji na TS-251B

agamemnons

Passing Basics
Beginner
9 Sierpień 2018
15
0
1
QNAP
null
Ethernet
null
Okazało się że w moim starym TS-251A przestał działać port HDMI, w związku z tym odesłałem sprzęt do serwisu. Stety bądź i niestety ale wymieniony został na nowy TS-251B i tutaj mam kilka pytań. Na TS-251A była następująca konfiguracja:

Dysk 1 (3,5) volumen 1 = dodatkowy soft dla QNAPa
Dysk 1 (3,5) volumen 2 = miejsce na zapisy z monitoringu
Dysk 2 (2,5) volumen 3 = multimedia
RAIDów - brak

Dyski na czas naprawy wyciągnąłem i odłożyłem. Jak wygląda kwestia włożenia teraz tych dysków do TS-251B?
Wystartuje TS-251B bez problemów czy raczej nie?

Inna kwestia to generalnie TS-251B to nie to samo co TS-251A. W TS-251B brakuje m.in. dwóch portów RJ45, USB 3.0 Micro-B, sd-card readera. W zasadzie mogę się nie zgodzić na taką wymianę i w to miejsce z niewielką dopłatą spróbować TS-251+ tyle tylko że najbardziej przeraża mnie hałas jaki generuje ten TS-251+ - co o tym sądzicie. Jest ktoś z was kto może się wypowiedzieć w kwestii TS-251+
 
Dyski na czas naprawy wyciągnąłem i odłożyłem. Jak wygląda kwestia włożenia teraz tych dysków do TS-251B?
Wystartuje TS-251B bez problemów czy raczej nie?
Tak :)

Same serwery raczej hałasu nie specjalnego nie generują jedynie dyski twarde. Tłumienie ubodowy to już inna kwestia - w tym wypadku sprawuje sie lepiej plastik. Generalnie mając trzy dyski sam zdecydowałeś na to aby wygenerować odpowiedni szum obrotu tych talerzy nie wspominając o pracy I/O dysków.