Pomoc TS-251D Brak dostępu

jynjeay

Nowy użytkownik
Noobie
17 Kwiecień 2020
8
1
3
38
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, od kilku dni posiadam serwer Qnap TS-251D. Serwer, brama jak i DNS ustawiony na sztywno.

Przy instalacji dodatkowego oprogramowania gdzie automatyczne przypisywany jest wirtualny switch, wywala mi błąd "System wykrył, że twój serwer DNS nie może rozwiązać hostów, niektóre aplikacje mogą nie działać prawidłowo." Po czym brak dostępu do serwera z przeglądarki oraz PING.

Adres IP w Qfinder bez zmian. Pomaga restart ustawień sieciowych (3sek naciśnięcie przycisku Reset). Ta sytuacja powtarza się za każdym razem. Proszę o pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1270
Model serwera: QNAP TS-251D
 
Witam, zrobiłem tak jak powiedziałeś. Już miałem wielkie nadzieje bo po wgraniu i wirtualnych maszyn wszystko śmigało aż do restartu NASa. Znowu adres IP w Qfinder się zgadza, ale kolejny brak dostępu z przeglądarki jak i SSH. Chyba czeka mnie wysyła zwrotna. Nie mam już powoli cierpliwości.
 
Opisz co do tej zrobiles na nasie, jakie funkcje włączasz ?

Jakie VMki włączasz/importujesz ?

Najlepiej jakbyś na innym dysku (nie używanym przez Q), postawił od nowa NASa i wgrał tylko stacje wirtualizacji. Wtedy wykluczmy inne ustawienia (poza domyślnymi)
 
Zrobiłem ustawienia fabryczne, chciałem wgrać Linux Station z Debianem, ale zawiesza się na ok 23 % i dałem sobie spokój. Potem wgrałem Qnap V Station z Windows 10, ale to chyba nie na ten procesor, bo działał jak mój stary intel 100Mhz z Win98. Najważniejsze dla mnie są kontenery Docker z ioBroker ale i on nawyrabiał z moim dostępem przez sieć do Nasa. Dostęp do NAS mam przez HDMI, czy jest jakaś komenda która ułatwiła by diagnozę mojego problemu?

Zrobię jak każesz, po kolei. Po kolei. Dzięki pozdrawiam
 
Linux Station z Debianem
szkoda na to zachodu , wgraj debian w stacji wirtualizacji bez gui (headless), a dostęp potem masz spokojnie za pomocą SSHa czy nawet Webmina (jak go dograsz)

Windows 10, ale to chyba nie na ten procesor, bo działał jak mój stary intel 100Mhz z Win98
Nie ten nas na takie potrzeby. Pewnie filmy 4k zachciało się oglądać ;)

Najważniejsze dla mnie są kontenery Docker z ioBroker
link czy cuś ?

Dostęp do NAS mam przez HDMI
3/4 rzeczy robi się przez SSH , jeśli nie polubisz się z CLI , to czeka cię droga przez mękę.

a generalnie po co te kontenery/virtualizacja ?
 
To może ja bardziej rozwinę po co mi jest wydajny NAS:

1. Dostęp do prywatnych danych które aktualnie mam porozrzucane po 5 przenośnych dyskach.
2. YouTube z pracy (w pracy zablokowane)
3. Dostęp do plików, dokumentów i edycja dokumentów z pracy (zdalny pulpit)
4. Docker ioBroker fajny program do zarządzania automatyką w domu.
5. Docker Volumio do słuchania radia i muzyki internetowej przez DAC
6. Kodi przez HDMI od czasu do czasu zobaczyć film na TV
7. Debian do łączenia się przez ssh z innymi urządzeniami inteligentnego domu.
8. Windows 10, bym mógł w wolnej chwili korzystać z programów graficznych przez przeglądarkę (jednak stwierdziłem że do tego jednak się nie nada)
9. Zarządzanie moją działalnością ( kalendarz, video konferencje, dokumenty).

To wszystko za pomocą przeglądarki, oczywiście nie wszystko na raz, ale takie funkcje by mnie zadowalały.

(dostęp do NAS mam z HDMI, chodziło mi o to, że mimo braku dostępu do NAS mógłbym przez HDMI zrobić jakiegoś screena loga, by przyspieszyć diagnozę.)
 
Po resecie na razie cisza i spokój tą siecią, jednak wczoraj zabrakło dźwięku w HybridDesk Station, w Kodi również. Różne ustawienia nie dawały efektu, przepięcie z amplitunera bezpośrednio do TV też nic nie pomogło. Nie mam zamiaru znowu robić Hardreseta. Problem dźwięku znany na forum, jednak nie ma rozwiązania.