Pomoc TS-253 upgrade pamięci ram - serwer nie wstaje

sebii20

Entry Technician
Q Associate
15 Wrzesień 2014
56
3
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam kolegów

Mam problem z którym ie mogę sobie poradzić, przypuszczam nawet, że sam NAS może być uwalony. Kupiłem kość Kingstona KVR16LS11/4, znalazłem dane na stronie kingstona, że ta kość jest w pełni kompatybilna z tym serwerem, po włożeniu serwer się włącza, piknie raz i na tym się kończy, 10min oczekiwania, zero odpowiedzi. Próbowałem wyciągnąć oryginalnie dołączoną (ADATA) jednak nic to nie daje, a wręcz jest jeszcze gorzej, gdyż p włączeniu nie świeci się już nawet przycisk power i nie piknie.

Czy ktoś miał podobny problem? Może jednak te ramy są nie kompatybilne? Ewentualnie jakaś porada jakie kości z tym modelem napewno działają?
 
wsadź oryginalną kość i zobacz czy działa.
Jeżeli wsadzasz dwie, to z tego co czytałem muszą być jednakowej wielkości.
u siebie mam ADATA DDR3L i działa bez problemu.
Są tej samej wielkości, jedna i druga jest 4GB

Jeśli masz laptop kompatybilny z tymi pamięciami to proponowałbym je tam sprawdzić. Jeśli działają to puścić memtest z plyty/USB boot'owalnego. https://MemTest86 - Offical Site of the x86 Memory Testing Tool

Miałem taką używaną kość, wsadziłem i nie działała no ale pomyślałem że być może jest zepsuta, a właśnie nie mam gdzie sprawdzić. Kupiłem więc nową i jest to samo.
 
Wsadziłem tą pamięć kingstona którą kupiłm, do laptopa. Działa i ma się całkiem dobrze. Więc co może być że serwer z nią nie wstaje? Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Także zastanawiam się nad upgrade pamięci do swojego TS-253Pro. Zastanawiałem się zad zakupem KVR16LS11/4 - 2 szt. Jakie pamięci są kompatybilne. Na różnych forach pisze, że ten rodzaj pamięci jest OK i wszystko fajnie działa. Proszę o Wasze uwagi i spostrzeżenia.
ADDS1600W4G11-R (A-DATA) 2 x 4 GB
KVR16LS11/4 (KINGSTON) 2 x 4 GB

Czy lepiej wziąć 1 x 8GB ???
 
Także zastanawiam się nad upgrade pamięci do swojego TS-253Pro. Zastanawiałem się zad zakupem KVR16LS11/4 - 2 szt. Jakie pamięci są kompatybilne. Na różnych forach pisze, że ten rodzaj pamięci jest OK i wszystko fajnie działa. Proszę o Wasze uwagi i spostrzeżenia.
ADDS1600W4G11-R (A-DATA) 2 x 4 GB
KVR16LS11/4 (KINGSTON) 2 x 4 GB

Czy lepiej wziąć 1 x 8GB ???
Kolego, ta pamięci KVL16LS11/4 działa bez problemu. Śmiało kupuj. U mnie okazał się zepsuty jeden slot! Ten oryginalnie wolny slot mam uszkodzony, domyślm się, że od nowości. Gdy zamienie pamięć za tą oryginalnie zamonrowaną, działa bez problemu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Dziś napisałem email do firmy epasystemy.pl z prośbą o udzielenie mi pomocy technicznej, jaka pamięć jest kompatybilna z moim ts-253 Pro. Oczywiście posiadam pakiet EPA. Firma ta nie udzieliła mi odpowiedzi ponieważ rekomendowała własne pamięci ze swojego sklepu które są 2 krotnie droższe. Zastanawiające jest po co jest pomoc techniczna która nie udziela informacji technicznej za którą się płaci !!!! Dobrze wiedzą, że można kupić na wolnym rynku tańsze pamięci.

Jaka pamięć 1 x 8 GB jest kompatybilna z TS-253 Pro ?
 
Najciekawsze, że dziś dostałem z Niemiec Qnap.de odpowiedź, że kompatybilne pamięci są:


  • CRUCIAL CT51264BF160B 4 GB SO-DIMM DDR3L 1.35 V PC3-12800 (1600 Mhz) CL11
  • Kingston KVR16LS11/4 4GB PC3L 12800 CL11 204 pin SO-DIMM
Dziś kupilem:

GoodRam
GR1600S3V64L11/4G

DDR3L (1.35V) SODIMM
CL: 11
tRCD: 11
tRP: 11
tRAS: 28
Pojemność: 4GB
Organizacja: 256x8

Także wszystko śmiga ładnie.
 
  • Wow
Reakcje: Paweł Tołoczko
Także zastanawiam się nad upgrade pamięci do swojego TS-253Pro. Zastanawiałem się zad zakupem KVR16LS11/4 - 2 szt. Jakie pamięci są kompatybilne. Na różnych forach pisze, że ten rodzaj pamięci jest OK i wszystko fajnie działa. Proszę o Wasze uwagi i spostrzeżenia.
ADDS1600W4G11-R (A-DATA) 2 x 4 GB
KVR16LS11/4 (KINGSTON) 2 x 4 GB

Czy lepiej wziąć 1 x 8GB ???
Kolego, ta pamięci KVL16LS11/4 działa bez problemu. Śmiało kupuj. U mnie okazał się zepsuty jeden slot! Ten oryginalnie wolny slot mam uszkodzony, domyślm się, że od nowości. Gdy zamienie pamięć za tą oryginalnie zamonrowaną, działa bez problemu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Sebii20 mam pytanko - bo mam chyba identyczna sytuację. Zmieniłem ram na KVR16LS11/4 i jak wkładam do tego pustego gniazda to serwer nie wstaje i się restartuje jak wkładam do tego "oryginalnie zajętego" to serwer wstaje ale i tak słychać takie dziwne piknięcie serwera - taki jak gdyby błąd - jednak serwer pracuje poprawnie.
Powiedź mi - reklamowałeś serwer z tym gniazdem ?

Przepraszam za być może OT ale nie mogę się inaczej skontaktować z Sebii20 jak tylko przez posta.
 
Także zastanawiam się nad upgrade pamięci do swojego TS-253Pro. Zastanawiałem się zad zakupem KVR16LS11/4 - 2 szt. Jakie pamięci są kompatybilne. Na różnych forach pisze, że ten rodzaj pamięci jest OK i wszystko fajnie działa. Proszę o Wasze uwagi i spostrzeżenia.
ADDS1600W4G11-R (A-DATA) 2 x 4 GB
KVR16LS11/4 (KINGSTON) 2 x 4 GB

Czy lepiej wziąć 1 x 8GB ???
Kolego, ta pamięci KVL16LS11/4 działa bez problemu. Śmiało kupuj. U mnie okazał się zepsuty jeden slot! Ten oryginalnie wolny slot mam uszkodzony, domyślm się, że od nowości. Gdy zamienie pamięć za tą oryginalnie zamonrowaną, działa bez problemu.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Sebii20 mam pytanko - bo mam chyba identyczna sytuację. Zmieniłem ram na KVR16LS11/4 i jak wkładam do tego pustego gniazda to serwer nie wstaje i się restartuje jak wkładam do tego "oryginalnie zajętego" to serwer wstaje ale i tak słychać takie dziwne piknięcie serwera - taki jak gdyby błąd - jednak serwer pracuje poprawnie.
Powiedź mi - reklamowałeś serwer z tym gniazdem ?

Przepraszam za być może OT ale nie mogę się inaczej skontaktować z Sebii20 jak tylko przez posta.


Hej. Chętnie bym odesłał swojego Qnapa na gwarancję, jednak nie zabardzo wiem jak to rozwiązać. Mimo że jest używany tylko w domu (nie w firmie) cały czas go intensywnie używam, mam na nim stronę internetową, wszystkie dokumenty, zdjęcia, filmy itp, ogólnie uzbierało się tego przez 4 lata odkąd mam Qnapa (wcześniej ts-112). No i tu właśnie jest problem, nie mogę sobie pozwolić żeby go nie mieć jakiś czas. Miałem zamiar pisać do serwisu żeby by podesłali coś na czas reklamacji, ale pewnie sie to nie uda.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-253A
  2. Goodram 8gb
  3. ta-253a
  4. RAM do TS-253A
  5. Memtest
  6. GR1600S3V64L11
  7. 253 16gb