TS-253E-8G vs TS-264-8G

chmiel75

Passing Basics
Beginner
16 Kwiecień 2017
23
3
3
49
QNAP
TS-x64
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Witam
Planuje wymienić TS-251A na TS-253E-8G lub TS-264-8G. Co brać żeby nie żałować. Zastosowanie jako serwer domowy filmy , foto, muzyka , torrenty.. Czy prędkość dostępu z po za domu będzie szybsza niż z TS-251A ( int w domu 600 down / 60up) . Dyski zostawiam te których obecnie uzywam natomiast system mam zamiar postawić na NVME... A może zamiast inwestować w nowy serwer wymienic w Ts251 dsyski na ssd i bedzie git śmigało?
 
TS-364 A taki model brales pod uwage?
Zawsze to dodatkowa kieszen na HDD
 
Witam
Planuje wymienić TS-251A na TS-253E-8G lub TS-264-8G. Co brać żeby nie żałować. Zastosowanie jako serwer domowy filmy , foto, muzyka , torrenty.. Czy prędkość dostępu z po za domu będzie szybsza niż z TS-251A ( int w domu 600 down / 60up) . Dyski zostawiam te których obecnie uzywam natomiast system mam zamiar postawić na NVME... A może zamiast inwestować w nowy serwer wymienic w Ts251 dsyski na ssd i bedzie git śmigało?
świetnie to teraz do rozkminki mam już 3szt..dzięki:) To który z nich ma najwydajniejszy procek? i zapewnia najszybszą pracę?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
raczej celowałbym w 364 - dodatkowy slot 3,5", szybszy o piczy włos CPU, rozszerzalny RAM w wersji 4G no i nadaje się na prezent komunijny bo jest biały. do tego jest tańszy od 253E.
 
No dobrze a co z 2 częscią pytania ... Czy nie lepiej zmienić dyski na ssd (Np: 2x Kingston 1,9TB ssd DC450R) . Koszt to 50% ceny nowego serwera ( a wymienić dyski i tak by z czasem wypadało )

 
Zamówiono: QNAP TS-364-4G, rozbudowany do 16G. Żeby zainstalować system na 2 dyskach M2 ...montuje te dyski wybieram RAID 1 stawiam sys a potem montuje dopiero HDD? Czy jak?
 
Zamówiono: QNAP TS-364-4G, rozbudowany do 16G. Żeby zainstalować system na 2 dyskach M2 ...montuje te dyski wybieram RAID 1 stawiam sys a potem montuje dopiero HDD? Czy jak?
Tak taka kolejność, a po ci ci raid 1 na system?
 
nie mam pojęcia jak to zrobić będę improwizował chyba że podpowiesz.
Montujesz dyski m2 do qnapa , jesli uparłeś się na raid1 dla systemu to wkładasz 2 dyski , kreator pozwoli ci skonfigurować podstawowe tematy, i zacznie ci instalować system jak zainstaluje , robisz shutdown i wkładasz pozostałe dyski
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Montujesz dyski m2 do qnapa , jesli uparłeś się na raid1 dla systemu to wkładasz 2 dyski , kreator pozwoli ci skonfigurować podstawowe tematy, i zacznie ci instalować system jak zainstaluje , robisz shutdown i wkładasz pozostałe dyski
a co zamiast Raid1 ..nie upieram się raczej uroiłem sobie że tak powinno być...ale pewnie sie mylę
 
Jak spędzisz kilkanaśnie h ustawiając wszystko, a potem zejsra Ci sie dysk systemowy, okaże się, że backupu sobie konfiguracji nie zrobiłeś, a wszystkie miniaturki filmów XXX w bazie plexa Ci znikną, wraz ze scenami które oznaczyłeś jako ulubione, to okaże się, że R1 na dysk systemowy nie jest urojeniem. 👴
 
jak sie system wywali to go reinstalujesz , moje zdanie to marnotrastwo

a jak jeden dysk się zjebie i dane w R1 sie zapiszą - to dalej nie masz nic
trzeba mieć po prostu przemyślany backup
 
  • Lubię to
Reakcje: pbxfxo

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. torrenty
  2. TS-253E
  3. QNAP TS-264
  4. Ts 253e
  5. ts 264
  6. jak zainstalować system na QM2
  7. System
  8. ts-364
  9. SYSTEM SSD RAID 1
  10. ts251
  11. Ts-251a
  12. TS-253E-8G
  13. nvme
  14. 253e
  15. wsparcie
  16. raid
  17. jak instalować na ssd