Pomoc TS-269L i pamięć podręczna na SSD

MarkosdPL

Entry Technician
Q Associate
21 Wrzesień 2014
43
2
8
61
markiewicz.info
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Czy do serwera QTS-269L można dodać dysk SSD jako pamięć podręczną przyspieszającą dostęp do najczęściej używanych plików? Jeśli tak, to poprosiłbym o link lub informację jak to się robi.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.1190 Build 2020/01/07
Model serwera: QNAP TS-269L
 
Dziękuję.

Mam jeszcze jedno pytanie czy w moim serwerze można zastosować większą, niż obecnie zainstalowane 3GB, pamięć? Wraz z rozwojem oprogramowania serwer "nauczył" się obsługi dysków większych niż 4TB, to może i większy RAM można zastosować?
Wracam do tego pytania, bo mignęły mi w internecie informacje o tym, że w nowszych modelach np. obsługujących do 8 GB RAM ludzie wkładali 16 GB (kości 2x8GB) i serwer prawidłowo rozpoznawał większą pamięć. Pytanie, czy w starym 269L można np. wymienić fabryczną kość 1 GB na 2 GB (wtedy miałbym 2 x 2GB) albo czy w obu gniazdach można włożyć kości 2 x 4GB?

No i czy to cokolwiek zmieniłoby w działaniu/wydajności serwera, gdy takie powiększenie RAM byłoby możliwe?
 
Wracam do tego pytania, bo mignęły mi w internecie informacje o tym, że w nowszych modelach np. obsługujących do 8 GB RAM ludzie wkładali 16 GB (kości 2x8GB) i serwer prawidłowo rozpoznawał większą pamięć.
Tak.
Ciekawe bo Intel w specyfikacji sam mówi ze max 8GB obsługuje a działa wiecej.

Pytanie, czy w starym 269L można np. wymienić fabryczną kość 1 GB na 2 GB (wtedy miałbym 2 x 2GB) albo czy w obu gniazdach można włożyć kości 2 x 4GB?
Musisz googlować albo sprawdzać. Poszukaj na forum czy jest jeszcze ktos z tym modelem i zapytaj.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qnap 269l