Pomoc TS-269L nie widoczmy w otoczeniu sieciowym

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

mad paddy

Passing Basics
Beginner
9 Styczeń 2014
29
4
8
47
QNAP
TS-x69L
Ethernet
100 Mbps
witam
jestem tu nowy i nie mam wielkiego doświadczenia z nas więc proszę nie krzyczeć ;)

zastanawiam sie dlaczego nie widzę mojej nowej zabaweczki w otoczeniu sieciowym (windows 8.1)
oczywiście mogę je odnaleźć używając aplikacji "finder" wtedy do restartu będzie widoczny po prawej stronie okna windows'owskiego eksploratora plików, ale przecież nie o to chodzi.
Nie chcę mapować dysku, chciałbym aby był widoczny jako jeden z komputerów mojej sieci.
 
Aby osiągnąć taką funkcjonalność musisz uruchomić i skonfigurować usługę Samba, w panelu jako -> Usługi Sieciowe -> Sieć Microsoft, oraz w kompie odpowiednio skonfigurować otoczenie sieciowe (sieć domową).
 
witam ponownie
Mam jeszcze jedno niepoważne pytanie ;)

Kiedy po uruchomieniu komputera próbuję przeglądać zawartość NAS przez jakiś czas nie jest to mozliwe.
Tzn urządzenie jest widoczne w otoczeniu sieciowym, przy próbie otwarcia wyskakuje informacja, że nie mozna go zlokalizować itp
Wystarczy odczekać i tu różnie czasem 10 sekund czasem koło minuty i spróbowac ponownie.
Do restartu będzie chodziło bez zastrzeżeń

Komputer z systemem windows 8.1
ip z palca zarówno dla NAS i komputera adresy spoza dhcp routera

identyczną sytuację miałem z My book live
asustor o dziwo działał bez najmniejszych problemów

mozna z tym coś zrobić?
 
Ostatnio edytowane:
Nie bardzo wiem o jakie logi ci chodzi
Znalazlem logi w zakładce "ustawienia systemowe"
ale nie ma tam nic kompletnie na ten temat. jedynie logi zmian jakich dokonałem czy zalogowani urzytkownicy etc.
dodam tylko, że w tym samym czasie kiedy nie moge przegladać plików z otoczenia sieciowego
bez problemowo loguję się do panelu zarządzania czy przez ssh

to samo dotyczy np logowania sie do gui transmission albo przegladania zawartości biblioteki twonky, bezproblemowo właczam filmy etc.

Też poczatkowo myślałem, że to ujśpione dyski, ale nie.

gdzieś wyczytałem o net bios i ponoć tu moze być pies pogrzebany
 
Um a jak wersja firmware'u ? 3.8 czy 4.1 ?

W 4.1 wygląda to tak:
apuu.sh_6MlF7.png
 
Ja bym obstawiał że ten długi czas szukania związany jest z tym że nie masz serwera DNS przez co zanim cokolwiek ci się pokaże to urządzenia muszą poznać sieć (w tym wypadku twój komp po włączeniu) ja osobiście bym spróbował w Qnapi-ie włączyć: serwer WINS i lokalny master browser a jeszcze przed tym zobacz jakie masz efekty jak zawołasz tego Qnapa przez polecenie uruchom wpisując tam najpierw: \\<adres IP Qnap> a drugi test: \\<nazwa QNAP> i zobacz która opcja szybciej ci da dostep do udostepnionych zasobów
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
ok
w załączniku screen logów

tak jak pisałem nie ma tam kompletnie nic o tym. chociaż przed chwila miałem taka sytuację

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg


Poprawionowins dziś wcześniej właczyłem, jak z resztą widac na logacvh, nie pomogło.

w qnap, dns mam ustawiony na router, w komputerze również
 
Sorry pigers przyjrzałem się i rzeczywiście ten wpis jest dziwny a co do ustawień to każdy ma swój sposób ma dwa rozwiązania niech testuje

litości pisz mój nick z małej bo oszaleje ...

@pigers to z szacunku do ciebie :) ale skoro takie jest twoje życzenie to się poprawie obiecuję :)
 
Ostatnio edytowane:
wcześniej było wins wyłaczone
odpytywanie tylko dns

tak jak pisałem miałem problemy

właczyłem więc wins nie zmieniajac kolejności dns-wins, stad sam serwer wins nie pomógł

teraz dodatkowo zmieniłem kolejność odpytywania na try wins then dns - chyba pomogło, ale pewności nie mam, po restarcie zadziałało bez problemu
wyjdzie w praniu

Na pomarańczowo zaznaczyłeś - login style domain + user name - cos z tym nie tak?a i jeszcze jedno - local master browse mam właczone
 
no właśnie, nie jest, a opcja o której mówisz jest zaznaczona
wcześniej miałem serwer ale zlikwidowałem go na rzecz qnap'a

co teraz z tym fantem zrobić?rozumiem, ze ustawienie to zostało od czasu jak wszystko miałem podpięte w deomenie a nie grupie roboczej?
 
zastanawiam sie dlaczego nie widzę mojej nowej zabaweczki w otoczeniu sieciowym (windows 8.1)
@mad paddy: Wejdź w panel sterowania do Centrum sieci i udostępniania, następnie kliknij Rozwiąż problemy i wybierz grupa domowa. Naciśnij F1 i poczytaj o konfiguracji grupy domowej w Windows 8.Grupa domowa— od początku do końca - Microsoft Windows — Pomoc

Mariusz, to pierwsze pytanie było z pierwszego dnia użytkowania, wystarczyło właczyć MASTER BROWSE w ustawieniach qnap.

temat dziś odgrzałem, bo nie chciałem zakładac nowego, z problemem podobnym - zaczynając od postu nr 3
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.