Pomoc TS-269L Problem z odtwarzaniem plików m2ts (AVCHD) przez HDMI

jst01

Nowy użytkownik
Noobie
11 Sierpień 2013
4
2
3
52
QNAP
TS-x69L
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,

jestem świeżym posiadaczem QNAP TS-269L QTS 4.0.1, na którym, w folderze Multimedia, utworzyłem folder zawierający zbiór plików utworzonych przy pomocy kamery SONY. Pliki te mają rozszerzenie m2ts. Odtwarzanie uruchomiłem bezpośrednio na QNAP przy pomocy HD Station / XBMC. Obraz wyprowadzany na plazmę przy pomocy kabla HDMI. Po uruchomieniu XBMC, wybrałem Wideo / Pliki, a następnie wybrałem folder zawierający sekwencję plików nagranych kamerą SONY i przy pomocy pilota w iPhon'ie uruchomiłem odtwarzanie wszystkich plików w wybranym folderze.
Początkowo obraz odtwarzał się płynnie, ale ruchome części obrazu były poszarpane. Później, po odtworzeniu kilkudziesięciu plików obraz zaczął odtwarzać się skokowo, a dźwięk przestał korespondować z obrazem.
Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób na płynne odtwarzanie tego typu plików z poziomu HD Station / XBMC.
 
To może być kwestia mocy, czy raczej niemocy, procesora. Jakie jest kodowanie obrazu i dźwięku w tych plikach, jaki jest ich całkowity bit rate? Próbowałeś zrestartować NAS'a?
Generalnie ten procek jest za słaby do odtwarzania kontentu o jakości BD, poradzi sobie z jakimiś rekompresowanymi ripami.

edit:
-------
Ok, kodowanie obrazu widzę jest w tytule wątku.
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Zrestartowałem QNAP, ale poszarpane krawędzie ruchomych obiektów nadal występują.
Kodowanie obrazu: h264, kodowanie dźwięku: ac3.
Całkowity bit rate: 6840 Kb/s. Obciążenie procesora na poziomie 28-32%, ale przy włączonym XBMC bez odtwarzania filmu obciążenie procesora jest na poziomie 24-26%.
Wygląda na to, że ten typ tak ma. Po przekonwertowaniu pliku na MP4 1080i h264 (8181 Kb/s) lub WMV 1080i h264 (11778 Kb/s) radzi sobie znacznie lepiej.
Pliki m2ts można oczywiście bez problemu odtwarzać przez DLNA na PS3 lub PC.
 
Mariusz, ale tu chodzi o poszarpane krawędzie poruszających się obiektów, a nie szarpanie obrazu, więc procek raczej nie ma tu nic do rzeczy. Rozumiem, że obraz jest stabilny i płynny? To może mieć związek z niepoprawnym wyświetlaniem ruchomych obiektów w obrazie z przeplotem, to się nawet jakoś nazywa i takie rzeczy ocenia się testując np. różne odtwarzacze sprzętowe. To może być problem implementacji XBMC. Tak się domyślam z tego co pisze kolega, ale mogę się mylić.
 
Czyli występują artefakty? To prawdopodobnie błędna sprzętowa obsługa kodeka.

Moze niech poprostu kolega sprobuje przeinstalowac XBMC, ew. w nowszej wersji.
Instalacja nowszej wersji XBMC jest możliwa obecnie tylko ręcznie pozbawiając się sprzętowej akceleracji.
 
Sprzęt otrzymałem z firmware w wersji 3.8 i ręcznie zainstalowałem wersję 4.0.1.
Odtwarzałem już film HD z pliku MKV przy pomocy XBMC i rezultat był zadowalający.
Może trzeba poczekać na aktualizację firmware'u?
 
Początkowo obraz odtwarzał się płynnie, ale ruchome części obrazu były poszarpane.
Artefakty powstałe w skutek dekodowania - deinterlance - błąd znany twórcom XBMC od dawna .... nawet na fajnym sprzęcie występują problemy.

U mnie np wygląda to tak.

Błąd w bibliotekach XBMC - trzeba czekać na poprawkę (póki co nic się nie zmieniło w wersjach monthly XBMC jak sprawdzam).

tak jak pisano wyżej najlepiej przekodować do h264 i po sprawie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz