Pomoc TS 328 i ..... problemy :(

Domell1

Passing Basics
Beginner
13 Wrzesień 2019
10
1
3
39
QNAP
TS-x28
Ethernet
1 GbE
Witam
Jestem posiadaczem serwera plików QNAP model TS-328 oraz 3 dysków serwerowych NAS model Seagate IronWolf 6TB i mam kilka problemów i wątpliwości i proszę o opinię/pomoc:
1. Dyski mimo iż nic na nich nie robię osiągają wysokie jak dla mnie temperatury 46, 49, 47 stopni - takie temperatury to normalne? Podstawiłem podstawkę chłodzącą ale temperatury maks o 1st spadły. Zgłaszać to do producenta? Ktoś zgłaszał wysokie temperatury do QNAP? Mi to trochę wychodzi na problem z cyrkulacją powietrza w obudowie mimo ustawienia maksymalnej wydajności wentylatorów. Temperatura samego QNAP-a nie jest niska 39-41st. NAS stoi nie zakryta w przewiewnym miejscu itp
2. Download Station - niby da się ściągać ale np powyżej 30 linków nie przyjmuje ktoś ma jakieś rozwiązanie?
3. Próbowałem jdownloader2 z waszego poradnika How-To - Jak zainstalować JDownloader2 na serwerze QNAP TurboNAS? i poległem.
Entware zainstalował się ale przy próbie instalacji skryptu wyskakuje mi za mało miejsca na dysku? I tak 3 razy i się nie instaluje. 1.png
4. Próbowałem wgrać pyload (pyLoad_4.9_x86) i zainstalował się tworzy się skrót uruchamia się ale jak kliknę na skrót to przenosi mnie mnie na osobną stronę i wyskakuje ta strona nie może być wyświetlona.2.png

Ogólnie zależy mi na tym aby móc ściągać 50-80 linków nie z jakiś serwisów hostingowych tylko normalnie z firmy mam udostępnione pliki i chciałbym jakoś zautomatyzować ich ściąganie na serwer (nie ściągać po jednym pliku tyko np utworzyć ściąganie X a pod tym X kryje się 60 linków do ściągnięcia).
Przepraszam za nieprecyzyjne nazewnictwo bo jestem laikiem w serwerach i proszę o pomoc i wyrozumiałość

Z góry dziękuję
 
Entware zainstalował się ale przy próbie instalacji skryptu wyskakuje mi za mało miejsca na dysku? I tak 3 razy i się nie instaluje.
Coś sie nie wykonuje poprawnie - wrzuć dokładny opis problemu z tym, do wątku JD

Próbowałem wgrać pyload (pyLoad_4.9_x86)
- zła wersja , masz Realteka a nie Intela
podepnij sobie repo Qnapclub Store i wtedy sprawdź czy jest okej. Oszczędza to wielu problemów !

1. Dyski mimo iż nic na nich nie robię osiągają wysokie jak dla mnie temperatury 46, 49, 47 stopni - takie temperatury to normalne?
lekko za ciepło , wyjmij jeden dysk i sprawdź.
 
  • Lubię to
Reakcje: Domell1
Dziekuję za odpowiedź.

Niestety problem mam bo mimo że zaznaczyłem (zafajkowałem) zezwalaj na instalacje aplikacji bez certyfikatu (potem dałem zastosuj) i dodania ścieżki repo (tak jak napisane w tutorialu) nie mam nic w repozytorium
1111.png
Nie wiem zaczyna mnie przerażać ten NAS :/

Co do dysków jak zajdę do domu sprawdzę jakie temperatury na 2 dyskach i dam znać

Pozdrawiam
Dominik
 
nie.
Firewall/dns/router czegoś nie blokuje ?
Wpiąłem się bezpośrednio do switcha (a nie jak wcześniej w router) więc nic nie powinno blokować, ale mimo to nadal mam pustą listę aplikacji i sprawdź połączenie sieciowe
Ma ktoś jakiś pomysł?
Sprawdziłem dyski i jak wyjmę dysk środkowy czyli dysk 2 to temperatury 1i3 oscylują w granicach do 39-41st, podobnie 1i2 natomiast jak są wpięte wszystkie 3 to jest odpowiednio 45,48,47 stopni :/ Z takimi temperaturami nie wiem czy dyski długo pociągną. Takie wysokie temperatury można reklamować u sprzedawcy jako wadliwy sprzęt ten NAS lub dyski? Żeby było śmieszniej to dyski nie są spięte jako RAID5 czy RAID0 tylko jako pojedyńczę wolumeny.
Kolejny problem to jak zauważyłem gdybym chciał mieć RAID5 to utworzenie to ok 15-20 ale synchronizacja wyskakuje mi 125h to normalne?
 
Wpiąłem się bezpośrednio do switcha (a nie jak wcześniej w router) więc nic nie powinno blokować, ale mimo to nadal mam pustą listę aplikacji i sprawdź połączenie sieciowe
szukac , sprawdzać

prawdziłem dyski i jak wyjmę dysk środkowy czyli dysk 2 to temperatury 1i3 oscylują w granicach do 39-41st, podobnie 1i2 natomiast jak są wpięte wszystkie 3 to jest odpowiednio 45,48,47 stopni :/
czyli jest po prostu ciasno.

What is the normal operating temperature for Seagate disk drives? | Seagate Wsparcie techniczne Polska
wg Seagate - jest dobrze

Kolejny problem to jak zauważyłem gdybym chciał mieć RAID5 to utworzenie to ok 15-20 ale synchronizacja wyskakuje mi 125h to normalne?
Skoro tyle mu to zajmie, to tak.

Zera muszą się zsynchronizować :D
 
  • Lubię to
Reakcje: Domell1
Wpiąłem się bezpośrednio do switcha (a nie jak wcześniej w router) więc nic nie powinno blokować, ale mimo to nadal mam pustą listę aplikacji i sprawdź połączenie sieciowe
szukac , sprawdzać
Pytanie być może śmieszne ale gdzie mam szukać ? Może jakaś podpowiedź?
Co do dysków trochę mnie uspokoiłeś z tymi temperaturami, ale i tak dla mnie takie temperatury są co najmniej dziwne tym bardziej że w komputerze roboczym 4 dyski fakt że inny producent ale rzadko dobijają do 39st
 
pingi dochodzą z NAS-a do qnapclub.eu?
aaaa.png
co do dns to jest dokładnie taki sam jak mam w np wpiętym po kablu w switcha komputerze stacjonarnym

Już sprawdzałem czy literówka mi się nie trafiła w repozytorium ale robię kopiu/wklej więc już nie wiem :/