TS-332x czy warto? Nie widzę tu nic na temat tego NAS-a.

McV

Nowy użytkownik
Noobie
2 Listopad 2019
7
1
3
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witajcie,
Czy ktoś tu posiada NAS TS-332x? Nie mogę tu znaleźć nic na jego temat, a przymierzam się do jego kupna. Od razu chciałbym kupić pamięć RAM do rozszerzenia, ale też nie mogę znaleźć nic na temat modeli tańszych zamienników pamięci pasujących do tego modelu. Czy ktoś rozszerzał w nim pamięć i mógłby polecić jakieś zamienniki - najlepiej 8GB, ale jeśli będzie znany kompatybilny RAM o innej pojemności to i 8GB może się dopasuje...
Pozdrawiam - McV
 
CPU annapur labs , szkoda PLNów na to , zwłaszcza że tam ramu nie wymienisz ...

lepiej wziąść TS-351 i dodać ram samemu
 
Dziękuję za odpowiedź.
Czy możesz rozwinąć myśl, że "tam ramu nie wymienisz"?
Wg specyfikacji teoretycznie można w nim rozszerzyć RAM do 16GB (pojedynczy moduł), a na Amazonie widziałem nawet jakieś zamienniki. Ale fakt, że informacji o tym NAS-ie jest jak na lekarstwo. Ten model wydawał mi się idealny do moich potrzeb - zwykły NAS, bez wodotrysków, multimediów itd. za to 3x SATA3 (z tego co widzę TS-351 ma tylko 1x SATA3 i 2x SATA2), szyfrowanie sprzętowe i aż 3 porty LAN z agregacją łączy i obsługą VLAN. Ale przyznaję, że nie znam się na NAS-ach i porównywałem tylko specyfikację, więc ufam, że wiesz co piszesz. ;-)
Pewnie zdecyduję się na ten TS-351 + 2x 4GB RAM.
Czy masz jakieś sugestie co do kompatybilnych modułów pamięci to tego modelu?
Pozdrawiam - McV
 
zwykły nas z agregacją portów i obsługą vlan, zaprzeczyłeś sam sobie :D

czemu TS-351 ?
CPU intela - jak stwierdzisz że chcesz doinstalować dockera, żeby pobawić się np sonarrem , bang jest
z ts-322x musisz poszukać paczki z dockerem , potem znaleść odpowiednik sonarra działający na armv7

co do ramu , masz racje , na dole specyfikacji pisze jak krowie na rowie DDR4 expandable .. które są droższe od ddr3 :)

co do sata 3 - kolejny standard, ale zaraz , pisałeś że zwykły nas, a nie wypas

poza tym - raczej wstawisz do niego ssdka na os, a na dane zwykłe dyski i będziesz działał
 
Witam.
Też jestem zainteresowany tym NAS-em, jak autor tego wątku też szukałem RAM-u i fakt jest na Amazon jeden sprzedawca, ale ceny są wywindowane. Prawdopodobnie powinien podejść SODIMM DDR4L 2400 (low voltage), ale nie jestem na 100% pewny. Ktoś jeszcze zagłębiał się w temat tego NAS-a?

Ten NAS zainteresował mnie z powodu SFP+ 10Gbps i ceny za wersję z 2GB , oraz SSD Cache, więc mógłbym bez problemu przesłać duże pliki wideo z mojego obecnego RAID5 na PC. Wystarczy kupić używany kontroler SFP+ na PCI-E i dedykowany kabel do SFP+ (miedziny).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-332x