Pomoc TS-332X dyski

JanQ

Nowy użytkownik
Noobie
12 Listopad 2019
5
0
1
84
QNAP
TS-x32X
Ethernet
1 GbE
Witam
obecnie mam 3x10TB w RAID5 i kończy się miejsce - pora na wymianę na coś większego
na liście kompatybilności maksimum to 3 modele 16TB (z czego jeden już wycofany) - rozumiem, że ze względu na to, że 332X jest już stary i więcej nie da się wcisnąć?

Mam prośbę o poradę:
- rozumiem, że nic ponad 16TB nie ryzykować (nie chcę utopić kasy na cos, co nie zadziała)?
- jakie niespodzianki przy wymianie dysków? chodzi mi o rady, jak byście się za to wzięli?
wstępnie myślałem o procedurze:
zgrać wszystko na coś zewnętrznego (to zawsze warto)
wyciąć pule dyskowe (i udziały)
wyjąć stare dyski i włożyć nowe
zdefiniować na nowo pule i udziały
wgrać z backupu dane
- inna ścieżka to nowy serwer NAS - możecie coś polecić (głównie chodzi o pojemność "bo wszystko jest potrzebne, nawet za 10 lat" , mam pi-hole na wirtualce i tyle)

Dziękuję

JanQ
 
Stan pomocy technicznej produktu

dyski powyzej 16 TB nie zostały przetestowane przez Q , nie ma innej informacji.
- jakie niespodzianki przy wymianie dysków? chodzi mi o rady, jak byście się za to wzięli?
Bez opisu jak masz dyski skonfigurowane , raidy itp - nie możemy pomóc ?

- inna ścieżka to nowy serwer NAS
budżet ?
QNAP TS-453E-8G na dzień dobry , jest w miarę wszechstronny , jedyną wadą jest RAM - na stałe 8 GB.
Ma procesor intela, więc możesz się pobawić większą ilością kontenerów ( w tym pihole ) itd.
 
Stan pomocy technicznej produktu

dyski powyzej 16 TB nie zostały przetestowane przez Q , nie ma innej informacji.

Bez opisu jak masz dyski skonfigurowane , raidy itp - nie możemy pomóc ?


budżet ?
QNAP TS-453E-8G na dzień dobry , jest w miarę wszechstronny , jedyną wadą jest RAM - na stałe 8 GB.
Ma procesor intela, więc możesz się pobawić większą ilością kontenerów ( w tym pihole ) itd.
w takim razie 16 to maks zobaczymy na jak długo starczy
konfiguracja dysków: 3x10TB (WD101KFBX) w RAID5 jedna pula pamięci: (2 woluminy: a) 12TB wolumin pełny (zapełniony w 87%), b) prawie 4TB wolumin uproszczony - zapełniony w 80%)

wszystkie zasoby dla użytkowników sa na a)
 
Expanding a RAID Group by Replacing all Disks | QTS 5.0.x
no to nic nowego
kupujesz 3 dyski
wyłączasz nasa .. bo ktoś kupił model bez kieszeni hot-swap
wymieniasz dysk #1 na nowy
włączasz nasa
czekasz na odbudowe raidu - konsola administracyjna cię o tym poinformuje
jak się skończy odbudowa dla dysku #1, powtarzasz powyższe kroki dla dysków #2 i #3

jak się skończy powyższy proces, to robisz poszerzenie miejsca i tyle w temacie.
 
  • Lubię to
Reakcje: JanQ
Expanding a RAID Group by Replacing all Disks | QTS 5.0.x
no to nic nowego
kupujesz 3 dyski
wyłączasz nasa .. bo ktoś kupił model bez kieszeni hot-swap
wymieniasz dysk #1 na nowy
włączasz nasa
czekasz na odbudowe raidu - konsola administracyjna cię o tym poinformuje
jak się skończy odbudowa dla dysku #1, powtarzasz powyższe kroki dla dysków #2 i #3

jak się skończy powyższy proces, to robisz poszerzenie miejsca i tyle w temacie.
bardzo dziękuję - poza backupe odpadnie sporo roboty
 
Trochę ludzi zmobilizowałem i miejsce się zwolniło (mam już 1,5TB wolne) ale zarząd dał zgodę na budżet na nowe urządzenie - wiec teraz prośba o konsultację (a może założyc nowy wątek?)


Zastosowane: dużo plików - których nikt nie chce kasować :) dużych (ponad 4GB) - kilkanaście procent, do tego 2-3 maszyny wirtualne (jakieś pi-hole, observium, nic ciężkiego), sieć LAN 1Gbit (80% 1Gbit, reszta 100Mbit, niedobitki 10Mbit)
Konfiguracja:
4 dyski 16TB (albo większe)
NAS: ten polecany QNAP TS-453E-8G czy QNAP TS-473A-8G?
Jeśli ten drugi: to od razu rozbudować RAM do maksimum czyli 64GB?

JanQ
 
QNAP TS-473A-8G
Jeśli będziesz szedł w HERO - to musisz miec puste dyski - nie można przełożyć dysków z poprzedniego nasa.
Jeśli idziesz w QTS - polecałbym postawić system na SSD/m2 - tak od nowa i wrzucić pliki na nowe dyski.

Dopakowanie do 64 GB polecane i to dość mocno.

Połączono posty:

QNAP TS-453E-8G
Nie wiele to zmieni , w stosunku do Twojego obecnego nasa - nie warto.
 
Jeśli będziesz szedł w HERO - to musisz miec puste dyski - nie można przełożyć dysków z poprzedniego nasa.
Jeśli idziesz w QTS - polecałbym postawić system na SSD/m2 - tak od nowa i wrzucić pliki na nowe dyski.

Dopakowanie do 64 GB polecane i to dość mocno.

Połączono posty:


Nie wiele to zmieni , w stosunku do Twojego obecnego nasa - nie warto.
dyski beda puste - rozmumiem ze na TS-473A-8G moge zainstalowac hero?
 
1671730571396.png


masz do wyboru.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 473a
  2. Jakie hdd do QNAP
  3. po co są pule
  4. konfiguracja dysków