Pomoc ts-351 drobne irytacje

Emilio

Nowy użytkownik
Noobie
26 Listopad 2022
4
0
1
47
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich - pierwszy post.
Mam DS1813+, działa OK, ale rozważam pozbycie się go i zastąpienie TS-351. W TS zamontuję większe dyski, pojemność i wydajność powinna być ta sama, zużycie prądu będzie 3x mniejsze.
W Qnapie zrobiłem update, zniknęła mi opcja dodawania zasobów sieciowych. Usunęli to? Jestem prawie pewien, że wcześniej była taka opcja w Filestation, miałem zamontowane zasoby z innej lokalizacji, ale dodać nowych się nie dało, teraz by dodać zasób sieciowy SMB musiałem zainstalować HybridMount, nie umiem jednak dodać zasobu do istniejącego katalogu. Przykładowo w DS użytkownik ma zamontowany dysk sieciowy z zasobu DANE (robię tu w filestation), tworzyłem na DANE katalog QNAPDYSK1, znajdowałem zasób w TS do zamontowania, login hasło katalog docelowy wskazywałem QNAPDYSK1, cały zasób udostępniony z QNAP znajdował się w QNAPDYSK1, użytkownik od razu ma do niego dostęp, no jak w linux.
Nie umiem tego odtworzyć na Qnap. Nie da się tak montować? Qnap tworzy mi nowy zasób sieciowy, potem ewentualnie muszę sobie to zamontować jako kolejny dysk sieciowy w laptopie, ale jeszcze wcześniej w ogóle nadać uprawnienia by mieć do niego dostęp. Nie ma opcji wskazania katalogu, no właściwie to jest, ale docelowy to tu znaczy wskazać zasób sieciowy na serwerze.
Mam zamontowany z DS dysk home, w nim utworzone katalogi do synchronizacji, wybrany katalog w laptopie ląduje w wybranym katalogu DS, tak samo w telefonie wskazuję, że katalog DCIM z fona jednokierunkowo jest wrzucany do katalogu fotek w DS.
Qnap nie pozwala mi tak robić, mogę wskazać foldery tylko w zasobie Qsync, znowu muszę mieć kolejny dysk sieciowy zamontowany by tam zerkać z laptopa? Da się to jakoś podmontować do katalogu w home?
Przy podstawowych operacjach te dyski były dla mnie równorzędne, stworzyć zasób, podmontować, przesyłać dane. Ale jak zrobić coś w automacie to mi się trochę tu komplikuje za bardzo.
Zapomniałem hasła do konta, email z resetu hasła przyszedł po paru minutach, super, reset i próba logowania, kod dwuetapowego uwierzytelnienia przyszedł na maila po 2h. Ale w międzyczasie, po 30 minutach patrzenia w ten monit i sprawdzaniu maili, zrobiłem cofnij w przeglądarce i okazało się, że jestem zalogowany. Zarejestrowałem nr telefonu by dodać urządzenie do synchronizacji przez qnapClud, po to się logowałem, niby można podać mail jako ID, ale dopóki nie podałem nr telefonu to mogłem sobie klikać.
Ze wszystkim będzie taka walka?
 
administrator może montować zdalne dyski SMB/FTP za pomocą Hybrid Mount, poruszane na forum.

QNAP nie wpuszcza do home .. bo na dziwne rozwiązanie - symlink nie wiedzieć czemu .. Why is it not possible to see the Homes folders content from other users?
i jak dobrze pamiętam , to home jest tworzony na pierwszym dysku/raidzie (i to mnie wkurwia dalej .. więc nie używam)

Nie chcesz pierdyliarda dysków ? masz agregację folderów czy po ludzku portal Creating a Portal Folder | QTS 5.0.x (ograniczony do 10 folderów).
 
Super, dzięki za odpowiedź.
Teraz może to być zjadliwe, mogę podłaczyć zasób SMB, potem stworzyć Portal, do portalu podłączyć ten sam zasób SMB, lub inny zasób z QNAP i mam w jednym folderze kilka zasobów sieciowych, które z kolei zamontować do laptopa. W starym QNAP TS-412 z softem 4.3.3 ciągle jest opcja dodawania zasobów sieciowych w FileStation, bardzo to komuś przeszkadzało w QNAP.
Rozumiem, że w ramach wersji 4 nie ma obaw, że coś tu skomplikują?
 
Sync na PC działa tylko w obie strony? Generalnie widzę, że umieją zrobić opcję wyboru synchronizacji jednokierunkowej, tak działa apka na androida, tu sync PRO tylko mi kopiuje fotki na dysk, w telefonie mogę je usuwać i mam kopię na qnap. Ale nie umiem tego zrobić na PC. Jak usunę na serwerze, albo ktoś tam usunie, to znika w folderu lokalnym. Nawet jak zrobiłem folder grupowy to inny członek grupy może mi wyczyścić katalog, w którym pracuję na laptopie. Są jakieś rozwiązania tego problemu, alternatywny soft?
A może jakaś aplikacja do backupu cyklicznego to jest coś co szukam?
Da się tu tu edytować poprzednie posty?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. grupowy
  2. qsync
  3. hybridmount