Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

mleczyk

Nowy użytkownik
Noobie
30 Kwiecień 2019
11
0
1
35
QNAP
null
Ethernet
null
Witajcie

Mam TS-351 i ustawioną hibernację po czasie 10 minut bezczynności. Wszystko chodziło fajnie do momentu kiedy uruchomiłem HybridDesk Station. Od tego momentu NAS przestał się usypiać... Tak się domyślam, że nie usypia się bo dyski pracują (przez HD Station?). Czy jest jakieś rozwiązanie w tym temacie? Nie chciałbym wyłączać i włączać w kółko HD Station.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0923 Build 20190425

Model serwera: QNAP TS-351
 
Nie korzystaj z hibernacji.
Jasne ale ze względu na specyfikę sieci w domu NAS musi stać w sypialni... Nie ukrywam, że przeszkadza jego szumienie w nocy.
Jakimś wyjściem jest ustawienie harmonogramu zasilania i wyłączanie NASA na noc. Ale to też nie jest idealne rozwiązanie bo czasem NAS jest używany do późnych godzin nocnych.
Idealne byłoby rozwiązanie gdyby w momencie wyłączenia podłączonego do qnapa telewizora HDStation zaprzestałby "odpytywać" TV...
Może jakiś własny programik czy coś?
 
Napisz do czego używasz HD Station, bo jeśli tylko do filmów to bez problemu znajdziesz alternatywę. Jeśli chodzi o "współpracę" urządzeń to do głowy przychodzi CEC.
 
Używany do multimediów. Głównie oglądanie filmów i seriali z dysku + YouTube + jakieś zdjęcia z wakacji ale to rzadko i to nie jest bardzo ważne. Wybór padł na TS-351 głównie z powodu złącza HDMI. Kiedyś miałem RPi z KODI na pokładzie, nie był idealny ale robił to co chciałem. Może jest jakaś alternatywa na QTSa?

EDIT: Zrobiłem mały research i znalazłem info że można nie oficjalnie zainstalować KODI ale jako apkę do HDStation... Więc to mnie nie ratuje...
 
Witajcie

Mam TS-351 i ustawioną hibernację po czasie 10 minut bezczynności. Wszystko chodziło fajnie do momentu kiedy uruchomiłem HybridDesk Station. Od tego momentu NAS przestał się usypiać... Tak się domyślam, że nie usypia się bo dyski pracują (przez HD Station?). Czy jest jakieś rozwiązanie w tym temacie? Nie chciałbym wyłączać i włączać w kółko HD Station.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0923 Build 20190425

Model serwera: QNAP TS-351

Wiesz, nie wiem ale u mnie HDS leci bez końca i kiedy nie używam długo nas-a to dyski na pewno mi się usypiają, bo słyszę ich szum jak startują. A na noc to go usypiam.
Teraz mam trochę inny setup niż kiedyś, ale nie zauważyłem, aby HDS coś mieszał z usypianiem dysków, może to zależy od HW ?
Aha, ja mam ustawiony czas 30min bezczynnośći,
 
Wiesz, nie wiem ale u mnie HDS leci bez końca i kiedy nie używam długo nas-a to dyski na pewno mi się usypiają, bo słyszę ich szum jak startują. A na noc to go usypiam.
Teraz mam trochę inny setup niż kiedyś, ale nie zauważyłem, aby HDS coś mieszał z usypianiem dysków, może to zależy od HW ?
Aha, ja mam ustawiony czas 30min bezczynnośći,

Może ma tu wpływ hardware chociaż z drugiej strony byłoby to dziwne.
Nie mogę edytować wiadomości dlatego przepraszam za post pod postem.
Sprawdziłem jeszcze raz i po włączeniu HDS i ustawieniu hibernacji np na 10 minut nie hibernuje się. Widać że dyski coś pracują (diody) dość często jakiś raz na minutę (może troszkę dłużej). po wyłączeniu HDSa dyski nie pracują i po chwili jakieś 11 minut może NAS wchodzi w hibernację.
 
Podlacze sie zeby nie zakladac nowego watku.
Czy mozliwe jest instalowanie np HDS z dysku serwera NAs czy tylko z zewnetrznych urzadzen (internet, komputer) ?
Instaluje ze starego juz laptopa z Win XP ale idzie juz godzine i konca nie widac.
Moze przez USB jest mozliwe z pena lub innego HDD zewnetrznego? Mam tylko w recznej instalacji wybor poza NAS'em a brak wewnetrznych dyskow. Mam na mysli srodowisko graficzne a nie konsole.
 
@juras
Czy mozliwe jest instalowanie np HDS z dysku serwera NAs czy tylko z zewnetrznych urzadzen (internet, komputer) ?
Bezpośrednio ze sklepu to zainstaluj:
upload_2019-6-27_12-5-4.png
 
No tak, ale ma NAS'a w "robocie" i brak dostepu do neta tutaj mam. Myslalem, ze jak wgram na dysk lub pena to da aie to zalatwic bez neta.
Chce juz gotowy, na ile to mozliwe, serwer zabrac do domu i tylko modyfikowac co trzeba itp.
Moge jakis net dolaczyc ale tak slaby, ze to bedzie caly dzien i noc szlo o ile nie wywali za zbyt dlugie czasy
 
Dzieki, tak wlasnie zrobilem i zainstalowalo sie.
Z komputera jakos nie szlo, probowalem dwa razy i skonczylo sie po godzinie bledem a ta sama paczka po USB poszla.
Tylko szkoda, ze podczas wybietania nie widzi podlaczonych urzadzen do USB tylko przez komputer, sieciowe trzeba znalezc dysk po USB i dopiero je widzi i da sie cos zrobic