Pomoc TS-351 po strzale pioruna

Adamex

Nowy użytkownik
Noobie
25 Listopad 2020
3
0
1
31
QNAP
null
Ethernet
null
Opiszę w skrócie problem. Był sobie NAS model TS-351 z dwoma dyskami w RAID-1 i pewnego dnia strzelił piorun w budynek. Spaliły się urządzenia sieciowe w tym NAS i jeden z dysków (drugi przeżył). Sklep w ramach gwarancji wymienił qnapa na nowy egzemplarz. W związku z tym mam tak pytanie - jak odzyskać dane z dysku który przeżył strzał pioruna? Kopi ustawień niestety nie mam tylko wykaz użytkowników i haseł.
 
2. wysłać dysk do firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych
@Adamex jeżeli nie masz zacięcia informatycznego to to najlepsza rada. Zapłać co trzeba ale dostaniesz dane na sprawnym nośniku bez zmartwienia że sam coś zepsujesz przy odzyskiwaniu.

PS. Jak ci sklep wymienił spalony sprzęt to czuj się wyróżniony. A kasę która wydalbys na nowy qnap przezancz na zabezpieczenia przepięciowe i UPS.
 
Sądziłem że uzyskam fachową pomoc na tym forum - niestety rozczarowałem się.

Jakby komuś strzelił piorun w sprzęt i jeden z dysków przeżył nic straconego. Po włożeniu do nasa (ten sam model co się zjarał) + nowy dysk. Qunap trochę pomielił i odtworzył sam całą konfigurację i zachował wszystkie dane. Nie wiem czy to ma znaczenie ale dysk który przeżył w w spalonym nasie siedział w drugiej kieszeni. Na wszelki wypadek włożyłem w nowym nasi stary dysk do drugiej kieszeni.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Odzyskanie