Pomoc TS-410 - czy już można...

_Toem

Entry Technician
Q Associate
7 Grudzień 2010
91
10
8
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Witam,
dawno nie zaglądałem na qnapa i forum ale już widzę że należy sie podpytać.
Na systemowej stronie widać firmware 4.0.1 , a nasz GURU już wspomina o 4.0.2., czy już można dokonać aktualizacji z 3.8 na ver 4.0 w sprzęcie TS-410 ? Automatyczna aktualizacja raczej nie znalazła mi nowego softu, choć producent udostępnił 4.0.1.
Ja zapytam się ogółu czy można dokonać aktualizacji czy jeszcze sie wstrzymać. np funkcje rsync w wersji beta .
Zainteresowany jestem bezbolesna aktualizacją - czytaj w prost - wszelkie ustawienia zostaną konfiguracji przeniesione bezboleśnie a dodatki zaktualizowane, czy też będzie sporo poprawek !? dylemat został w szczególności że została podana informacja jak przywrócić oprogramowanie firmware
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Hey!

Dziękuje, za te cieple słowa ;-) Aktualizacja do QTS4 nie jest jeszcze oficjalna i nie znajduje jej Twój system ponieważ każda z dostępnych wersji jest nadal w fazach beta. Natomiast z prowadzonych testów nie słyszałem o problemach z rsync'eim - wiec możesz ryzykować :)

PS. Tak z ciekawości... Czy możesz opisać w jakim środowisku i dla jakich potrzeb wykorzystujesz zdalną synchronizację (rsync)? (Mam tu na myśli określenie konkretnego rodzaju danych oraz ich zastosowanie np. dom, biuro itp.)

Pozdrówki