Pomoc TS-412 Music Station

AdamK

Nowy użytkownik
Noobie
20 Sierpień 2013
10
0
1
44
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam

Mam sobie TS-412.. Używam sobie między innymi Music Station. Trochę nietypowo, bo muzykę mam dosyć głebokow w strukturze podkatalogów, a żeby nie skanowac całego dysku zrobiłem sobie symlinka katalogu z muzyka do katalogu Multimedia. Dopóki miałem system 3.x to sobie działało, ale w 4.x zawartość symlinka nie jest skanowana. Nie chcę skanować całego dysku, bo trwa to kilka dni i jest tam sporo rzeczy których nie chcę widzieć w Music Station.

1. Czy można skonfigurować wyszukiwanie multimediów w 4.x tak żeby nie pomijało symlinka?
i/lub:
2. Jakaś alternatywa dla Music Statation która sobie z tym poradzi?
 
Pamiętaj, że mount nie jest stały i za każdym uruchomieniem systemu będzie trzeba go wykonać ponownie lub wpisać do autostartu.
Bash:
mount -o bind /share/HDA_DATA/src /share/HDA_DATA/dst
src - źródło
dst - miejsce docelowe

Notki:
1​ W miejscu docelowym, musi być katalog w miejscu którego będzie montowana zawartość źródłowa, czyli przed mount'em wykonaj:
Bash:
mkdir -p /share/HDA_DATA/dst
2​ Ważne jest, aby nie montować ze sobą pojedynczych dysków (np. HDB do HDA), ponieważ w przypadku awarii, któregoś z nich, system może mieć problemy podczas przeprowadzania takich zadań jak sprawdzanie stanu dysku, itp.
 
Wydelegowanie autorun.sh na /share/MD0_DATA/autorun.sh
Bash:
echo -e "#!/bin/sh\n\n" >> /share/MD0_DATA/autorun.sh
chmod +x /share/MD0_DATA/autorun.sh
mount -t ext2 /dev/mtdblock5 /tmp/config
echo -e "#!/bin/sh\n\n/share/MD0_DATA/autorun.sh" >> /tmp/config/autorun.sh
chmod a+x /tmp/config/autorun.sh
umount /tmp/config
Notka:
1​ Dla modeli TS-109, TS-109P, TS-110, TS-119, TS-209, TS-209P, TS-219, TS-409 (Marvell ARM), TS-412, TS-419P
 
@AdamK, czy to u Ciebie zadziałało?
normalny link nie działa,
twardy próbuję zrobić, ale coś nie mogę.

Bash:
ln /share/MD0_DATA/ARCHIWUM-NS/\!\!\!MP3/ /share/MD0_DATA/Multimedia/\!\!\!MP3/
ln: /share/MD0_DATA/Multimedia/!!!MP3/: No such file or directory
mkdir  /share/MD0_DATA/Multimedia/\!\!\!MP3/
ln /share/MD0_DATA/ARCHIWUM-NS/\!\!\!MP3/ /share/MD0_DATA/Multimedia/\!\!\!MP3/
ln: /share/MD0_DATA/Multimedia/!!!MP3/!!!MP3: Operation not permitted
z bindem próbowałem wcześniej Mariusz odradził ;) ale też nie nie było widać mp3... :-(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Próbujesz utworzyć hardlink katalogów! Hardlinki można robić tylko do plików. Katalogi łącz linkami symbolicznymi ln -s:
Bash:
ln -s "/share/MD0_DATA/ARCHIWUM-NS/!!!MP3/" "/share/MD0_DATA/Multimedia/!!!MP3/"
Własnie zainstalowałem Music Station. Prosi mnie o włączenie biblioteki multimedialnej. A więc włączyłem ją i dodałem do niej własny udział sieciowy Music. Czy to nie załatwia sprawy?
 
Tak czy inaczej nie chciało działać.
Musiałem dodać najpierw foldery współdzielone. Później dodać foldery w bibliotece multimediów.
Ale teraz lepiej, bo zaznaczyłem konkretnie gdzie są zdjęcia, gdzie muzyka etc :)

To wszystko dlatego że jestem uparty i chcę trzymać wszytskie moje pliki w folderze ARCHIWUM...


Straszne jest to, że ja mam jakieś 120 tyś zdjęć i od 3 dni biedny qnap je skanuje. Ale już chyba jest w połowie ;)
Do tego dochodzi jeszcze mnóstwo filmów i muzyki. Nie wiem czy moje dyski to strzymają ;)