Pomoc TS-431P2 i GigaBox (arris) od UPC przekierowania portów

bombardier

Nowy użytkownik
Noobie
1 Lipiec 2020
1
0
1
23
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dobry wieczór
To mój debiut na tym forum dlatego do razu przepraszam za ewentulane mniejsze lub większe wpadki. i byc może juz tu na forum ktoś udzielił komus skutecznej porady. Ale do rzeczy.

Jakaś czarna siła podkusiła mnie i wymieniłem dotychczasowy zestaw mediaBox od UPC + zewnętrzny prywatny router na gwiazdę od UPC czyli GigaBOX (GBX) od Arrisa (czyli modem, router, AP w jedym), którego programowanie doprowdziło mnie właśnie tutaj.
W tecj chwili mam dostęp do NASa tylko po LAN (kablu i WiFi) bo świat nie widzi NASa i NAS nie widzi świata.

GBX nie jest wspierane przez Q w zakresie uPnP i oba urządzenia nie dogadaly się ze sobą.
Teraz dostep do NASa mam tylko po jego IP z poziomu sieci LAN (192.168.1.199).
Dodam że od strony GBX przypisałem MAC adres NASa do IP 192.168.1.199 i GBX widzi urzadznei w sieci o takim IP i MAC.
Po dyskusjach na czacie z UPC i z pomocą techniczną Q wszyscy doszlismy do kokluzji co do GBX:
  • właczyć FIRE WALL
  • wyłączyć uPnP
  • wyłączyć DMZ
  • ustawić porty w GBX - i tu "1" pytanie chodzi o "Filtrowanie portów oraz adresów IP" czy "Przekierowanie portów". Jesli "Filtrowanie portów oraz adresów IP" to jak taka reguła pownna wygladać? Co jest adresem i portem źródłoweym i docelowym. Jakie porty / zakresy wchodza w grę. Jeśli to ma być tylko "Przekierowanie portów" to jakie porty wew/zew wchodza w grę. Nie ukrywam, że proste opsianie jednej reguły i wybór pomiedzy "Filtorwaniem" a "Przekierowywaniem" będzie dla mnie ogormną pomocą.
Sam zacząłem ustawiać reguły "Przekierowanie portów" dla IP 192.168.1.199 na portach: 443,13131,20-22,8080-8081,8899.
NAS dalej nie chciał dogdać się z GBX. Dalej mam dostęp po IP ale straciłem dostęp z apliakcji mobilnej Qfile. Co ciekawe jak zdezaktywowałem przekierowania portów w GBX dostęp z poziomu aplikacji Qfile wrócił.

Ale podkusiło mnie żeby ręcznie zmusić NASa do przekierowywania usług lub przynajmniej sprawdzić jakie adresy przypisane są do usług.
Sam NAS ma uPnP i można je wyłaczyć.
I tu "2" PYTANIE gdzie ręcznie mogę uruchomić porty na różnych usługach ?
Będac w zakładce "My Qnap Cloud" sekcja "Automatyczna kofiguracja routera" nie mogę przypisać usług do routera.
Nie jestem w stanie zakliczyć "włączone" i potem przypisać usług do rutera. A może to się robi z innego miejsca?

Nie jestem także pewien jaka powinna być maska podsieci i domyślna brama od strony NASa - to pytanie "3"

Wszystkim cierpliwym którzy przeyczytali moje "dzieło" z góry dziekuję, a jeśli ktoś bedzie miał moc odpowiedzić lub skierowac do odpowidnich wątków będe zobowiązany.

Michał (jak widać lajkonik NASowy)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2.1270
Model serwera: QNAP TS-431P2
 

Załączniki

  • q1.jpg
    q1.jpg
    103,6 KB · Wyświetleń: 51
Witam sam jestem QNapowiczem od paru dni ;) Akurat zdobyłem publiczny adres (inaczej nie działała mi usługa Qlink mogłem wejść zdalnie do qnapa tylko logując sie na myQNAPcloud service do panelu klienta i tam do Qnapa) co do pytań może pomogę ja do każdej usługi ustawiłem własne porty w Panelu sterowania (załącznik)
 

Załączniki

  • screenshot-gepspl.myqnapcloud.com-2020.07.08-13_25_03.png
    screenshot-gepspl.myqnapcloud.com-2020.07.08-13_25_03.png
    35,9 KB · Wyświetleń: 37