Pomoc TS-439U-RP problem z przywróceniem ustawień systemu

sliwa

Passing Basics
Beginner
18 Lipiec 2011
16
7
3
Łódź
QNAP
TS-x59 Pro+
Ethernet
1 GbE
Witajcie, można mnie traktować jako nowego na forum, chociaż czytam je regularnie i kilka razy znalazłem tu rozwiązanie drobnych problemów z moimi QNAP'ami. Teraz mam problem i nie widzę rozwiązania.
W TS 439u-rp z RAID 6 zaczęły się "sypać" dyski . Zrobiłem kompletny backup nas-to-nas, następnie backup ustawień systemu. Dziś wstawiłem nowe dyski 4 x WD Re po 4TB. Odpaliłem QNAP'a zacząłem ręczną konfigurację ustawiając tak jak z poprzednimi dyskami RAID 6, nazwę, adres itd. Wreszcie dokopałem się do jego strony zarządzania i odtworzyłem konfigurację z backup'u. Fajnie: jest struktura folderów, użytkownicy, odtworzone zostały prawa dostępu do folderów nawet ustawienia sieci z teamingiem. Niestety z pod Windows widać go tylko po IP, w eksploratorze widać całą strukturę folderów tak jak przed wymianą dysków ale otworzyć można tylko te "fabryczne". Próba otwarcia tych, które były przeze mnie tworzone kończy się komunikatem, że Windows nie może znaleźć ścieżki... Drugi QNAP, na którym mam kopie też nie widzi tych folderów :-(
Dwa foldery usunąłem i utworzyłem ponownie, załadowałem dane z kopi zapasowej i działa ale nie bardzo mi się chce usuwać i tworzyć od nowa 20 kilka folderów i przyznawać ręcznie prawa dostępu. Po coś robiłem te kopie.
Może ktoś z Was miał podobny przypadek i może mi pomóc?