Ts-451 8gb - co dalej

sylver

Passing Basics
Beginner
24 Kwiecień 2017
18
3
3
33
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Witam

Potrzebował bym pomocy i głosu doradczego.
Mam TS-451 już od około 5 lat, dołożyłem ramu w między czasie, ma 1 SSD Intel (aplikacje i wirtualizacja), 1 x 3TB WD RED i 2 x 4TB WD RED RAID 1.
Używany zarówno do składania danych które praktycznie nie są ruszane przez długie miesiące jak i do wirtualizacji.
Teraz zależy mi głownie na wirtualizacji niestety tu procesor niedomaga.

Zastanawiam się czy nie przerobić dysku SSD na ceche czy nie poprawi to wydajności a jeśli nie ma sensu tu już rzeźbić to jaki model QNAP wybrać.

To ekonomiczny homelab gdzie chodzą w virtualization station jakieś 2, 3 linuxy oraz serwer WWW na potrzeby własne, ramu zawsze jest w zapasie zużywa około 4-5 zależy o robią wirtualki.
Zastanawiałem się czy nie przejść na jakiś ts-473
 
Dzięki za odpowiedz, myślałem że może wycisnę jeszcze coś z mojego ts-451.
Chce zostać w qnap nie chce dokładać dodatkowego sprzętu bo mam małą szafę ;-)
Pewnie pójdę w jakiś TVS. Jeśli ktoś myśli nad sprzedażą swojego to zapraszam na PW.
 
TVS to bardzo gruba półka cenowa , szanse że ktoś go sprzedaje są mniej niż mizerne - lepiej popatrz na wariant z kupnem używanego kompa.
 
Wiem zrobiłem dziś mały przegląd po sklepach myślę że starczył by mi już taki TS-653D jak masz tu procesor i tak jest 4x wydajniejszy niż mój obecny.
 
Mam swoje laby np. homestead po prostu pod aplikacje webowe teraz chce wejść trochę w dockera. Wcale nie potrzebuje TVS chyba bo widzę że TS też mają już niezłe procesory.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. virtualization cli