Pomoc TS-451 brak aktywności LAN

ewemar

Passing Basics
Beginner
21 Styczeń 2015
18
2
3
45
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Cześć wszystkim

Dobre ze 3 tygodnie nie korzystałem z nasa i w dniu dzisiejszym przyszedł ten moment.
Niestety nie jestem w stanie podłączyć, brak jakiejkolwiek aktywności na złączach lan.
Czego próbowałem:
-wymienione przewody lan (dalej bez rezultatu)
-reset poprzez odłączenie zasilania=>wciśnięcie reset=> podłączenie zasilania=> włączenie nasa i puszczenie reset
Po tym przez dobrą minutę jest aktywność na złączach lan, natomiast po pierwszym sygnale, znowu złącza przestają migać.
Co jeszcze można sprawdzić i przetestować? Ewentualnie gdzie można spróbować naprawić?

Z góry dzięki za wszelka pomoc.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0959 (przynajmniej taki widnieje na myqnapcloud jako ostatni)
Model serwera: QNAP TS-451
 
niestety nie widzi go qfinder...
podpinałem go również bezpośrednio kablem do laptopa i też go nie widać
zgłoszenie do helpdesku?, jak będzie to realizowane jeśli nas jest już po gwarancji
na anglojęzycznym forum jest opisane "TS-451 Cant be found on network - QNAP NAS Community Forum", żeby bezpośrednio spróbować podłączyć zmieniając adres karty na 169.254.100.101(submask set 255.255.0.0)
niestety ciągle nas nie jest widoczny
zrobiłem zgłoszenie do helpdesku, chociaż myślałem, że uda się dziś już coś zdziałać na forum
 
backup i to jest niestety problem, jak z tych dysków odzyskać dane bez możliwości wejścia na nas?, był ustawiony raid 5
urządzenie jest po gwarancji i tak się zastanawiam ile to będzie mogło kosztować
 
Ok kontaktowałem się z serwisem qnap i odesłali mnie do FEN albo EPA.
Tam usłyszałem, że najprawdopodobniej jest uwalona płyta główna i koszt naprawy to około 1000zł...
Słuchajcie może z innej strony spróbujemy to chwycić, jak podpinam nas pod hdmi bez sieci to nas staje po pierwszym sygnale na oknie "starting", może jest jakaś opcja żeby wgrać na nowo system na nasie, może on się wywalił i przez to nie przepuszcza dalej... Co myślicie, jak to dalej ugryźć?
Skorzystałem z tej strony Firmware Recovery - QNAPedia, zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją
Wybrałem odpowiedni obraz pod TS-451 http://eu1.qnap.com/Storage/tsd/fullimage/F_TS-X51_20140916-1.2.8.img
Natomiast po odpięciu dysków podpięciu bootowalnego usb i klawiatury na usb, jak wybieram F11 nic sie niestety nie dzieje i dalej staje wszystko na "starting"
Jakieś pomysły, jest ktoś jeszcze na forum, komu chciałoby się pomóc?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. po hdmi starting