Ts- 451+ czy może coś innego ?

fidler

Nowy użytkownik
Noobie
9 Maj 2019
2
1
3
41
QNAP
HS-251
Ethernet
10 Mbps
Szukam swojego pierwszego nasa , ma mi głównie służyć do udostępniania dużych plików 1- 3 Gb. Będę udostępniał filmy klientom , przykładowo 30 plików podanej wielkości z jednego weekendu. W biurze mam światłowód z orange więc wysyłanie plików jest bardzo dobre. Do tej pory używałem dysku gogle . Potrzebuję też takiej aplikacji gdzie w prosty sposób będę mógł wygenerować link do danego katalogu i wysłać go mailem klientowi, bądź udostępnić katalog podając maila klienta ( analogicznie jak na dysku gogle). Zastanawiam się czy wybrać model Qnapa TS- 451+ czy może szukać innego sprzętu, tańszego(TS-431) modelu bądź droższego(Ts-473). Znalazłem porady by system zainstalować na dysky ssd a na następnym dysku trzymać dane. Dysk z danymi chciałbym wielkości 10 Tb.
Proszę o porady by nie uczyć się na błędach.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 
TS-431 jest na ARM, a TS-451+ to Intel Celeron - zupełnie inny typ procesora, oczywiście Intel sporo mocniejszy.

Ale jakbyś chciał coś na 2 dyski, dość mocne ale tańsze niż 451+ to spójrz na moje ogłoszenie w dziale sprzedam, gdzie oferuję TS-253Pro.
 
Nie pchaj się w ARM, apetyt rośnie w miarę jedzenia :D. TS- 451+, jak najbardziej polecam, jest jeszcze wersja 453Be, którą mam osobiście ( 4 rdzenie ).
Co do systemu na SSD - to bardzo dobry pomysł ;)
 
Nie pchaj się w ARM, apetyt rośnie w miarę jedzenia :D. TS- 451+, jak najbardziej polecam, jest jeszcze wersja 453Be, którą mam osobiście ( 4 rdzenie ).
Co do systemu na SSD - to bardzo dobry pomysł ;)


A ja zdecydowanie odradzam, TS-451+ to bardzo słaba maszyna, będziesz miął sporo kłopotów z włączeniem czegokolwiek, pusty serwer chodzi jak marzenie, ale włączenie prostej apki do zdjęć choćby spowoduje że procek będzie chodził ciągle z pełnym obciążeniem a dyski waliły bez przerwy...
 

opinia oparta na doświadczeniu :( mam to coś od 2019 roku, z ramem 16gb, akceleratorem coral, i sieciowymi dyskami SEGATE 4 x 8Tb i do dziś nie poukładał sobie zdjęć, a procek chodzi bez przerwy na 100 %, dodam ze nic więcej nie jest na nim uruchomione, a i dostęp do niego mam tylko ja... choć miałem za jego pośrednictwem udostępniać zdjęcia
 
Ale to nie wina słabego urządzenia, tylko wadliwego oprogramowania, dokładnie; konsoli multimedialnej.
 
Ale to nie wina słabego urządzenia, tylko wadliwego oprogramowania, dokładnie; konsoli multimedialnej.

sumasumarum, ten model z tym programem nie działa, choć producent twierdzi że radzi sobie świetnie, szkoda kasy...
 

opinia oparta na doświadczeniu :-( mam to coś od 2019 roku, z ramem 16gb, akceleratorem coral, i sieciowymi dyskami SEGATE 4 x 8Tb i do dziś nie poukładał sobie zdjęć, a procek chodzi bez przerwy na 100 %, dodam ze nic więcej nie jest na nim uruchomione, a i dostęp do niego mam tylko ja... choć miałem za jego pośrednictwem udostępniać zdjęcia

chyba chodziło o to że odpowiedziałeś na post właśnie z 2019 roku osoba ktora chciała kupic od 3 lat chyba już na coś się zdecydowała ;):Dumny::D w dzisiejszych czasach można kupić coś zdecydowanie lepszego :)
 

opinia oparta na doświadczeniu :-( mam to coś od 2019 roku, z ramem 16gb, akceleratorem coral, i sieciowymi dyskami SEGATE 4 x 8Tb i do dziś nie poukładał sobie zdjęć, a procek chodzi bez przerwy na 100 %, dodam ze nic więcej nie jest na nim uruchomione, a i dostęp do niego mam tylko ja... choć miałem za jego pośrednictwem udostępniać zdjęcia

chyba chodziło o to że odpowiedziałeś na post właśnie z 2019 roku osoba ktora chciała kupic od 3 lat chyba już na coś się zdecydowała ;):Dumny::D w dzisiejszych czasach można kupić coś zdecydowanie lepszego :)


No tak :) sam od 3 lat walczę z tym co kupiłem :) a że jestem zły na swoje doświadczenie, chętnie opowiem wszędzie gdzie to tylko możliwe aby ostrzec innych potencjalnie naiwnych jak ja ....
 
opinia oparta na doświadczeniu :-( mam to coś od 2019 roku, z ramem 16gb, akceleratorem coral, i sieciowymi dyskami SEGATE 4 x 8Tb i do dziś nie poukładał sobie zdjęć, a procek chodzi bez przerwy na 100 %, dodam ze nic więcej nie jest na nim uruchomione, a i dostęp do niego mam tylko ja... choć miałem za jego pośrednictwem udostępniać zdjęcia

chyba chodziło o to że odpowiedziałeś na post właśnie z 2019 roku osoba ktora chciała kupic od 3 lat chyba już na coś się zdecydowała ;):Dumny::D w dzisiejszych czasach można kupić coś zdecydowanie lepszego :)


No tak :) sam od 3 lat walczę z tym co kupiłem :) a że jestem zły na swoje doświadczenie, chętnie opowiem wszędzie gdzie to tylko możliwe aby ostrzec innych potencjalnie naiwnych jak ja ....

ja mam u klienta ten sam sprzęt ale tylko backup + kontroler domeny i active directory i jest super zadowolony :Dumny: wszystko zależy od zastosowania.
 
chyba chodziło o to że odpowiedziałeś na post właśnie z 2019 roku osoba ktora chciała kupic od 3 lat chyba już na coś się zdecydowała ;):Dumny::D w dzisiejszych czasach można kupić coś zdecydowanie lepszego :)


No tak :) sam od 3 lat walczę z tym co kupiłem :) a że jestem zły na swoje doświadczenie, chętnie opowiem wszędzie gdzie to tylko możliwe aby ostrzec innych potencjalnie naiwnych jak ja ....

ja mam u klienta ten sam sprzęt ale tylko backup + kontroler domeny i active directory i jest super zadowolony :Dumny: wszystko zależy od zastosowania.

fakt ja szukam podstawki pod doniczkę myślę ze świetnie się spełni :lol::lol::lol::lol:
 
No tak :) sam od 3 lat walczę z tym co kupiłem :) a że jestem zły na swoje doświadczenie, chętnie opowiem wszędzie gdzie to tylko możliwe aby ostrzec innych potencjalnie naiwnych jak ja ....

ja mam u klienta ten sam sprzęt ale tylko backup + kontroler domeny i active directory i jest super zadowolony :Dumny: wszystko zależy od zastosowania.

fakt ja szukam podstawki pod doniczkę myślę ze świetnie się spełni :lol::lol::lol::lol:

no to już podchodzi pod zasobożerną apke do tego w extremalnych warunkach :s:)
 
ja mam u klienta ten sam sprzęt ale tylko backup + kontroler domeny i active directory i jest super zadowolony :Dumny: wszystko zależy od zastosowania.

fakt ja szukam podstawki pod doniczkę myślę ze świetnie się spełni :lol::lol::lol::lol:

no to już podchodzi pod zasobożerną apke do tego w extremalnych warunkach :s:)


byle wody z doniczki nie wyciągał :)
a tak przy okazji masz może plex ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Coral M-2,