TS-451 czy TS-453 Pro

elpik

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2014
74
10
8
46
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Jestem w czasie wyboru servera NAS i zastanawiam się który wybrać.
TS-451 czy TS-453 Pro
Potrzebny do małej firmy, przedewszystkim do udostępniania video i foto dla klientów, oraz do domowego użytku.

Jeśli macie jakieś spostrzeżenia na temat tych serverów prosze o pomoc.

z góry dziękuje za pomoc
 
Jedyna roznica, ktora rzuca sie na oko to CPU:
Quad-core Intel® Celeron® 2.0GHz (Up to 2.41GHz) vs. Dual-core Intel® Celeron® 2.41GHz (Up to 2.58GHz)
[ogolnie szalu nie ma w 2 przypadkach]

w 453 PRO CPU nie wymienisz tak latwo:
QNAP TS-453 Pro

niestety w 451 tak samo:
QNAP TS-451 Review - C.O.D.

wiec, modding bez stacji lutowniczej i podkrecenia maszyny tanim kosztem odpada.

Tu zestawienie 2 modeli:
HTML:
http://www.qnap.com/i/en/product/contrast.php?cp[]=152&cp[]=143

BTW:
a jaka jest roznica cenowa?
- obydwa mozna do 8GB RAM upgradowac
 
BTW:
a jaka jest roznica cenowa?
- obydwa mozna do 8GB RAM upgradowac
różnica w cenie to około 40 funtów więc nie ma tragedi
- i faktycznie można je upgredować do 8GB i to w miare tanio ( kość 8GB to około 30-40 funtów)
 
Jesli roznica 40 pounds, to bym wziol 4 core - 453, gdyz, mozna bedzie mozna postawic "silniejsza" wirtualna maszyne, ale nadal nie ma szalu.
Ja osobiscie, gdybym musial kupic jeden z tych 2 to bym kupilbym 453 PRO z najnizsza mozliwa iloscia RAM i na wlasna reke zrobil upgrade do 8,
no chyba, ze 8GB RAM w sklepie (w konfiguracji 2x4GB) wychodzi taniej niz kupno osobno 2 kosci i pozniejsza instalacja.
 
cześć

podczepię się pod temat, gdyż chciałem kupić TS-451,
jeśli nie TS-451 to co do domu z HDMI?

pozdrawiam
 
Ja jednak zamówiłem TS-451 i czekam na dostawe!!

p.s. może nagram UNBOXING :p
Właśnie dodarł i mogę powiedzieć ... jestem szczęśliwym posiadaczem TS-451 !!!!
 
gratulacje !
Będzie film z UnBoxingu ? :>

najlepiej załóż nowy temat z tym :D
 
postarm się coś zrobić.
I jak będzie to bardzo szybki:)
 
Czy dwu czy cztero będzie widać różnicę np w transkodowaniu ??
Też stoję prze wyborem i nie wiem czy kupić wersję Pro i dopłacać około 600 zł tylko dlatego że procesor jest czterordzeniowy ??

Myślałem o 470Pro ale cena i to że jedynie wymagam aby transkodowanie do 720 działało płynnie nie jest wygórowane.
 
nie wiem czy kodek/dekoder QNAPa wspiera wielowątkowość, bo jeśli tak to zakup NASa z większą ilością jąder ma sens.
@Paweł Tołoczko - wiesz może jak to jest w Q z reenkodowaniem filmów ?
 
Właśnie szukałem tej informacji ale żadnych informacji. Tyle rdzeni tyle procesorów ale po co to wszystko jak programy ledwo korzystają z dwóch rdzeni. Zaczynam myśleć że tak jak z taktowaniem pamięci im wyższe tym lepszy efekt marketingowy bo technicznie to żadnego sensu nie ma. Tak jak w pamięciach opóźnienie najważniejsze ale mało ludzi na to patrzy bo chcę mieć 1600 a nie 1333 :) Co do procesorów widzę różnicę między I3 a I7 ale między Celeronem dwu czy 4 nie wiem co sądzić. Najgorsze że żadnych konkretnych testów nie ma tego sprzętu. Dziwne ?
 
@Paweł Tołoczko - wiesz może jak to jest w Q z reenkodowaniem filmów ?
przyznam szczerze - ze nie uzywalem :p bo wszystko po HDMI puszczam, ale jak mi w paru punktach powiecie co mam zrobic, to dzis wieczorem moge sie pobawic.
Wczesniej nie bede mial "warunkow".
@spietrza - widze z postow, ze szykujesz sie do kupna 470 lub 470 pro - ja nie kupilem pro bo wiedzialem, ze proca zmienie na i7 wiec .. i3 to dla mnie zbyteczny wydatek (poza tym przy i7 tez widzi go system jako PRO ;p ), a te 600 zl to zawsze polowa proca i7, ktore tanieja bo juz jest 5 generacja i7 ... a tu mamy 3.
Co do roznicy Atom / i3 /i5 /i7 to wg taktyki Intela >> Atom staje cie Celeronem, i3 najmocniejszy ma byc slabszy od najslabszego i5 i tak samo z i7 najslabszy ma byc minimalnie silniejszy od wymiatajacej i5. Ilosc rdzeni przyda Ci sie do Virtualizacji + oczywiscie wiecej portow lan -sam powoli szykuje sie do zmiany sieciowki 2 portowej na 4 portowa ... by miec 6 lanow :] PCIE w x70 jest x16 gdyby to kogos interesowalo.