Przy piwie TS-451 - Pierwsze wrażenia

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 168
31
2 248
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Otrzymałem do testów nowy serwer NAS, QNAP TS-451.
Zapowiada się całkiem sympatyczne. Przełożyłem dyski ze starego NAS'a i zakutalizowałem firmware. Działa wszystko od sztycha.

upload_2014-6-9_21-8-37.png upload_2014-6-9_21-9-6.png upload_2014-6-9_21-9-29.png upload_2014-6-9_21-10-20.png upload_2014-6-9_21-11-8.png

Jedyną rzecz jaką napotkałem to lekkie przycinanie się filmów w XBMC kiedy odpaliłem pobieranie torrentów w rtorrentie. Ale zaraz udało mi się to naprawić edytując w pliku /share/..._DATA/.qpkg/XBMC/opt/startup_shell linie 52:
Bash:
...
if [ -n "$!" ]; then
  echo $! > /tmp/${QPKG_CLASS}-${QPKG_NAME}.pid
  renice -2 $!
  wait $!
  rm /tmp/${QPKG_CLASS}-${QPKG_NAME}.pid
fi
Zmieniając priorytet z lekko powyżej normalnego (-2) na najwyższy (-20). Czyli renice -2 $! na renice -20 $!.

To pierwszy serwer NAS firmy QNAP, w którym bawię się XBMC. Tutaj podziękowania dla @pigers'a który wprowadził mnie w tajniki XBMC. Muszę przyznać, że zaczyna mi się to podobać. Chociaż i tak x51 nie dorównuje maszynce, którą ma @pawurb1978 i w której może wymienić CPU :-(

W miarę wolnej chwili napisze kilka tutków, jak zmodyfikować XBMC i dodać w nim kilka ciekawostek. Np. odtwarzanie 3 losowych trailerów z trailer.apple.com przed uruchomieniem filmu.

Specyfikacja serii x51 w załączniku.

Chętnie odpowiem na pytania związane ze sprzętem.

PS. Sprzęt nie mój a już go niechcący przypaliłem papierosem - fuuuck!
 

Załączniki

  • TS-x51Series-(EN)_51000-023608-RS.pdf
    4,7 MB · Wyświetleń: 82
Świat idzie w dobrym kierunku skoro Silas przekonuje się do XBMC ;) Czekam na Twoje pomysły. Chętnie potestuję :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
ja już czcionki sprawdziłem :)
jest różnica ... jak obejrzałem 3 filmy na nowej czcionce, to nie wrócę do domyślnej ... Ariala

PS: trzeba dorobić coś o backupie XMBC dla PC i Linuxów.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Mogą Cię zainteresować