Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

_HARNAS_

Entry Technician
Q Associate
26 Styczeń 2020
66
2
8
50
Wrocław
QNAP
TS-x51+
Ethernet
100 Mbps
Mam 451+/ 16GB ram i 4 x8TB, na dyskach trochę zdjęć głównie rawy, trochę video, muzyki i dokumentów, generalnie niby nic wielkiego, do serwera dostęp mam tylko ja, nie udostępniam nikomu niczego, a procesor praktycznie stale chodzi na 100% włączenie jakiejkolwiek aplikacji trwa nieskończoność co kończy się wyświetleniem okna bez informacji bądź dodatkowym oknie serwer jest zajęty itd., z opcją załaduj ponownie, ładowanie ponowne wyłącza okno i tak w kółko, czasem oczywiście uda się odczytać jakieś informacje. Czy to jest normalna praca serwera bez podłączonych użytkowników ???
 
a co masz zainstalowane ?
wyłącz generowanie miniatur dla obrazków
 
miniatury mam wygenerowane, gdy zrzucam nowe zdjęcia generują się dosyć szybko, niezbyt często dodaje nowe zdjęcia. Podłączyłem do tego akcelerator Coral, który w sumie nic nie przyspieszył....
1641493686949.png
 
dobre xD to w sumie nic - a z 10 apek widze


upload_2021-8-5_14-41-10.png


wyłącz Security Counselor - nie musi chodzić cały czas

na potrzeby testu:
na pierwszy ogień wyłącz QSirch oraz Qmagie i zrestartuj nas
poczekaj po starcie 20 minut i sprawdź czy jest lepiej
 
mcafe mam licencje, systemowy skanował przez kilka tygodni, mcafe próbny robiło to przez kilka dni więc był szybszy... ale mogę go wywalić jeżeli pomoże. lista procesów na przechwytywanie 11 chyba że jest jakiś inny sposób na wyświetlenie listy procesów ???

Przy licencji próbnej mcafe był oknie systemowego antywirusa, teraz nie, a jak widzę włączony jest jeden i drugi, wyłączyć jednego np. mcfe?

a takie coś to norma:

Przechwytywanie 14.JPG
 
to jest QBoost, mało nas interesuje, bo generalizuje wiele rzeczy - ja dałem Ci linka żebyś pokazał procesy i dalej czekam na to.
PS: zawsze możemy pójśc głębiej, w FAQ SSH jak zajdzie potrzeba.
 
no to pytanie:
czy używasz bazy danych (mysqld - Maria DB)na wbudowanej w qnapa aplikacji ? jest ona używana przez QPhoto/multimedia console i CHYBA przez QMagie.
jeśli tak - to odpalasz aplikacje helpdesk w Appcenter i robisz ticketa do qnapa, niech naprawiają swoje gufno ...
 
nie raczej nie używam (mysqld - Maria DB) choć do końca nie wiem co to jest:-(
ale używam Qphoto, multimediaconsole i Qmagie, do tego stawiałem serwer żeby mieć bezpieczny i wygodny magazyn zdjęć, helpdesk niby coś robi ale to nie przynosi żadnego efektu, zgłaszałem ten problem w listopadzie zeszłego roku, jeszcze nie było zdaje się qmagie, nic z tego nie wyszło, teraz ponowiłem zgłoszenie i czekam....
Wiem że na forum są ludzie, entuzjaści którzy niejednokrotnie przewyższają umiejętnościami i wiedzą suport firmowy który jest często ograniczony w możliwościach choćby kontaktu z klientem i łatwiej jest tu uzyskać realną i prawdziwą pomoc.

24.07.2021 zgłosiłem do suportu wyskakujący błąd [25] przy próbie dodania nazwy przy osobie w qphoto , do dziś 06.08.2021 cisza...
Choć suport ASUS-a którego mam ruter jest genialny telefonicznie w sumie przez kilka godzin :) udało się przekonfigurować router bez najmnijeszego problemu z brakiem fachowej wiedzy z moje strony .

dziękuję.
 
Ja obstawiałem konsolę multimedialną ale widzę że ona malutko pobiera. To może jeszcze wyłącz to Qmagi, ono chyba pomaga wyszukiwać zdjęcia z rozpoznawaniem twarzy, czy coś takiego a qphoto i tak masz wyłączone. Jak to nie pomoże to na koniec wyłącz konsolę multimedialną, jak to nie pomoże to zgłoszenie do pomocy technicznej.
 
konsoli nie wyłączysz - ale możesz sprawić żeby była bezużyteczna - po prostu wywal z niej foldery, wyłącz indexowanie itd
ma to cene - twoje ustawienia odnośnie multimediów przepadną !

@_HARNAS_ - wiesz że możesz wklejać zdjęcia bezpośrednio na forum ?

porównywanie nasa do routera , to jak hulajnogi do auta .. słabe i nie oddaje poziomu skomplikowania.

na upartego można by wejść do bazy danych i sprawdzić co ona tam miele .. ale to poza moimi umiejętnościami.
 
Oczywiście, że da się wyłączyć konsolę.
Tylko nie z poziomu tego ekranu z aplikacjami.

Uruchom konsolę z ekranu głównego i w prawym rogu masz zielony guziczek do przesunięcia i wyłączenia konsoli.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmagie
  2. MultimediaConsole
  3. ładowanie informacji
  4. 112p
  5. ffmpeg
  6. Qfile zdjecia
  7. consola
  8. lista procesów
  9. qsirch
  10. generowanie miniatur
  11. ipkg