Pomoc TS-451 z QTS 4.2 Migawki i mały problem

taktlos

Entry Technician
Q Associate
9 Listopad 2015
33
9
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Obecnie nie mam możliwości zrobienia migawki.

qnap_migawka.jpg


Do tej pory z tego co wyczytałem zrobiłem źle na samym początku i przy aktualizacji nowego QNAP z wersji FW 4.1 do 4.2(nowy ledwo co rozpakowany QNAP z zainstalowanymi dyskami) nie zamieniłem/konwertowałem pojedyńczego woluminu na "Pool"?

Czy do zrobienia migawki potrzebuję dodatkowy dysk w moim QNAP'ie? Obecnie mam dwa dyski WD Red.

I dodatkowe pytanie odnośnie SSD. Mam walający się dysk SSD 120GB. Czy jeśii go umieszczę w QNAP'ie i ustawie go jako CACHE czy przyspieszy w jakiś sposób zapis/oczyt danych po LAN'ie z i do QNAP'a?

EDIT:
Zapomniałem zadać właściwego pytania.

Czy do zrobienia w/w mogę jakoś uratować moje dane bez potrzeby przegrywania(back up'u) np. na zewnętrzny nośnik?
 
No napisał ci że ten prosty wolumin nie obsługuje migawek. Jeśli je potrzebujesz trzeba te dane zrzucić i utworzyć na nowo pulę/wolumen je obsługujące.
I dodatkowe pytanie odnośnie SSD. Mam walający się dysk SSD 120GB. Czy jeśii go umieszczę w QNAP'ie i ustawie go jako CACHE czy przyspieszy w jakiś sposób zapis/oczyt danych po LAN'ie z i do QNAP'a?
Nie, co najwyżej skróci czas dostępu do nich w pewnych sytuacjach.
 
  • Lubię to
Reakcje: mrjurek
Podepne się pod temat, żeby nie zakładać nowego. Też stoję przed wyborem czy aktualizować do 4.2 i w moim przypadku zgranie istniejących rzeczy nie wchodzi w grę, za dużo tego mam i nie mam gdzie. Więc zapytam co daje ta migawka, bo jak rozumie mogę zaktualizować bez utraty danych, tylko ta migawka nie będzie działać?