Pomoc TS-451U nie uruchamia się

jaroslawk

Staff
Contributor
1 Październik 2008
289
24
18
Konin
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

Sprawa dotyczy Qnap TS-451U.

Urządzenie nie działa (brak z nim komunikacji LAN – WWW), po podłączeniu monitora do HDMI nie pojawia się żaden obraz.

Po włączeniu urządzenia przyciskiem Power świeci się niebieska dioda LED oraz 1 i 4 dioda od HDD na czerwono. Diody 2 i 3 od HDD świecą się na zielono.

Po wyjęciu dysków i ponownym uruchomieniu świeci się niebieska od USB oraz 1 i 4 od HDD na czerwono.

Czy mogę liczyć na jakieś pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam
 
Urządzenie wyposażone jest w felerny procesor Intela który po pewnym czasie ulega uszkodzeniu.

Naprawa wymaga odnalezienia złącza LPC-CN1 na płycie głównej oraz podciągnięcia sygnału LPCCLK0 do masy poprzez rezystor 100 ohm.

W moim przypadku były to piny 1 i 8.
 
Jednym chodzi do dziziaj drugim umarły po tygodniu a u trzecich nic nie dała operacja także tylko wymiana procesora na nowy daje pełną pewność że sprzęt pochodzi jeszcze kilka lat 🤷‍♂️😊
Tylko pod warunkiem wymiany na procek poprawiony (nowa rewizja) lub taki nie używany (ale wtedy problem wróci za "jakiś" czas).
 
Tylko pod warunkiem wymiany na procek poprawiony (nowa rewizja) lub taki nie używany (ale wtedy problem wróci za "jakiś" czas).
Zgadza się z tym że poprawiony procek nie jest obsługiwany tak hop siup przez bios 😊
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Znacie jakiś serwis godny polecenia w naprawie tego Qnap'a?
Witam,
zapraszam do kontaktu na biuro@gselectronic.pl lub george2002@tlen.pl - naprawiam serie TS-x53xx od 2 lat a od pół roku już wszystkie Qnapy jakie tylko klient podsyła także zapraszam :)
Profilaktycznie warto zajrzeć na mój profil na youtube bo trochę jest tam napraw udokumentowanych :D na dzień dzisiejszy mogę się pochwalić 100% udanych napraw i zero zwrotów/problemów przez 2 letni ten okres czasu :)
https://www.youtube.com/@GSelectronics/videos
 
  • Lubię to
Reakcje: Butler
Cofam like bo zajrzałem na jutuba i tam nie ma filmiku z naprawy - same pokazujące uruchomienie urządzenia a to nie to samo :p
Każdy film przedstawia sprzęty po naprawie - takie dodatkowe potwierdzenie dla Mnie i klientów że sprzęt naprawiony 🥰 nie są tam oczywiście wszystkie naprawy bo nie od początku robiłem takie dokumentacje 🤷‍♂️😊 najważniejsze że sprzety naprawione i działają do dzisiaj a ceny przystępne (czego dowodem jest ilość napraw) wraz z jakością (każdy sprzęt po naprawie wygląda dokładnie jak przed naprawą wraz z plombami gwarancyjnymi taśmami emi itd) i gwarancją roczną na naprawę (nie każdy serwis daje rok, znam takie które np na wymianę procesorów dają 3-6 miesięcy) 🥰🤛👍
 
muszę mieć sprzęt u siebie aby zdiagnozować usterkę, obejrzeć stan sprzętu ponieważ czasem okazuje się coś innego niż klient twierdzi a nie wspomnę że bywają dodatkowe naprawy np bios był programowany przez kogoś czy coś lutowane/próbowana naprawa co utrudnia dalszą naprawę czasem a czasem po prostu musi być wykonana dodatkowa czynność co skutkuje dodatkowymi kosztami np przeprogramowanie/przelutowanie Biosu bo po naprawie okazuje się że ktoś wcześniej grzebał/kombinował 🤷‍♂️🤦‍♂️, diagnoza zawsze jest darmowa, jedyny koszt to koszt odesłania sprzętu 20zł kurier/paczkomat (o poczcie nie wspominam z wiadomych przyczyn) w razie braku akceptacji naprawy 😊 w razie alceptacji cena odesłania taka sama 😊
 
No nie wiem czy ja źle zadałem pytanie? Pytam o samą wymianę procesora. Wiadomo, że każda dodatkowa czynność podnosi koszt naprawy. A koszt naprawy będzie indywidualnie wyliczony. Ja podtrzymuje swoje pytanie ile kosztuje wymiana procesora? Oczywiście z procesorem. Ale już widzę, że nie uzyskam odpowiedzi.
 
Koszty wymiany są zależne od danego modelu sprzętu a Pan nawet nie napisał o jakim sprzęcie mowa 🤷‍♂️ zawsze można zadzwonić, napisać maila - 85% klientów ze Mną tak załatwia sprawę najszybciej, reszta czyli 15% dzwoni 🥰👍 i nie piszę dla tego tutaj bo ceny elektroniki tak latają że z dnia na dzień ceny np procesorów czy ich dostępności się zmieniają od pandemii a doprawiła wojna w Ukrainie 🤷‍♂️

Dodatkowo raz napisałem na forum cenę a po 3 miesiącach kolejny klient się dziwił czemu teraz jest inna, ano jest inna dla tego co już wspomniałem wyżej 🤷‍♂️ Tzw Priv niestety wszedł jeszcze bardziej w tych gorszych czasach i w sumie jak Sam nie lubiałam „cen Priv” to na dzień dzisiejszy wszystko musi być na konkretny dzień obliczane 🤷‍♂️
 
Oczywiście takiej odpowiedzi się spodziewałem. Chodziło mi o orientacyjne koszt powiedzmy 1000 zł. A jakiego modelu dotyczy temat? Ale OK nie było tematu.
Hmm jeśli ma Pan taki sprzęt uszkodzony do naprawy i jest Pan zainteresowany wyceną to zapraszam do kontaktu, zapewniam że nie gryzę, maile sprawdzam w ciągu dnia, ba często późno wieczorem, telefony rónież odbieram :D
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. serwis qnap
  2. george2002
  3. TS-451U
  4. qnap nie uruchamia się
  5. bios
  6. wymiana procesora
  7. gselectroni*
  8. diody swieca sie na czerwono
  9. dioda na czerwono
  10. nie uruchamia
  11. diody dysków świecą na czerwono
  12. naprawa
  13. nie uruchamia się
  14. serwis
  15. QNAP ts-451 świeći się dioda USB
  16. GSelectronics