TS-453 pro czy TS-563 no chyba, że jednak jakiś synek?

Siona

Bufor
Q Associate
3 Styczeń 2014
99
10
18
Kraina Podziemnej Pomarańczy
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Mam problem z wyborem jak w temacie:
453 pro - fajny, na celeronie, 2 jaja?, 4xGbE (po co? ), wyświetlacz (kompletnie mi niepotrzebny bo klamot stoi w kącie), tylko 4 kieszenie...
563 - fajny :D, na AMD ???? (nie wiem czy to zaleta czy wada), 2xGbE - potrzeba więcej?, 4 jaja?, 5 kieszeni, możliwość rozbudowy ...

synki - w podobnej cenie tylko jednak atomy, słabsze wsparcie, gorsza dynamika rozwoju softu, problem z forum....

chciałbym na tym postawić tvheadend (może być na wirtualce - co się wydaje dużo łatwiejsze na qnapie), oczywiście bieżący backup, biblioteka filmowa, muzyka, narządzie do dowloadu, serwer vpn, podgląd z 2 kamer.

chciałbym to kupić do końca roku - wejdzie w koszty ;) obecnie na stanie 213j
 
Dlaczego tak uważasz?
Powiedz do czego wykorzystam 4 fizyczne interfejsy GbE w domu?
Uważasz, że soft S rozwija się szybciej niż qnap? Uważasz, że S dłużej wspiera produkty niż qnap?
Uważasz, że wyświetlacz LCD to naprawdę wartość dodana?

A co do procesorów - uważasz, że są identyczne? Moim zdaniem mają swoje zalety i wady... Jeden i drugi. Ja po prostu nie potrafię zdecydować, który da mi więcej.

W związku z tym dalej uważasz, że piszę bzdury?
 
Ale nie krytykuj Nasa dlatego, że posiada wyświetlacz. Albo ma 4 karty sieciowe. Wybierz sobie słabszy model.

Forum S startuje właśnie od nowa, tu masz to, co zostało wypracowane do tej pory.

Softy rozwijają się w tym samym tempie, ale podążają w innych kierunkach.
 
1. Oddzielne porty można wykorzystać do monitoringu, pobierania i np. Dlna.
2. Dla mojego DS710+ wspierany był 5 lat. Chyba dobry wynik.
3. Wyświetlacz działa tylko przez chwilę. Przydatne podczas konfiguracji serwera.
4. Procesorem nie wszystko da się nadrobić.
Wybierz mocnego qnapa i będziesz miał porównanie.
5. Maszyna VM nie jest lekarstwem na wszystkie problemy.
 
Ale nie krytykuj Nasa dlatego, że posiada wyświetlacz. Albo ma 4 karty sieciowe.

wybacz - nigdzie nie krytykowałem. Zadałem całkiem poważne pytanie - "Po co?"
pytanie sensowne i rozsądne - obecnie w sieci załatwiam to vlanami - nie widzę opcji na zastosowanie 4 fizycznych interfejsów GbE, nie widzę opcji na użycie w domowej sieci przepływności 4gbps w duplexie...
więc tak - chcę usłyszeć po co mi owe 4 lany.
A jak mi jeszcze - zupełnie poważnie - napiszesz do czego mi wyświetlacz w urządzeniu, które stoi w kącie - poważnie pytam. Oczywiście rozumiem, że przy konfiguracji może mi wyświetlić kilka pożytecznych informacji ale co ów LCD da mi na codzień? Informacja "System OK" niewiele wnosi :/

Wybierz sobie słabszy model.

super podpowiedź - dzięki - merytoryczna ...

Forum S startuje właśnie od nowa, tu masz to, co zostało wypracowane do tej pory.

Własnie - startuje od nowa. Choć i pronas był w stagnacji od jakiegoś czasu (niestety) to jednak funkcjonował, zanim oficjalne forum synka dojrzeje do tego poziomu minie spory kawałek czasu.

Softy rozwijają się w tym samym tempie, ale podążają w innych kierunkach.

nie - nie rozwija się w tym samym tempie. qnap bardzo dużo nadrobił. tak jak jakieś 2-3 lata temu S miało dużą przewagę tak teraz jest tak jak powiedziałeś - na podobnym poziomie, z tym że nieco inaczej. pytam się więc kto rozwijał się lepiej przez te 2 lata?

1. Oddzielne porty można wykorzystać do monitoringu, pobierania i np. Dlna.
no ok. jest to jakaś odpowiedź - czyli rozumiem oddzielna adresacja dla różnych interfejsów fizycznych - ale czy qnap nie obsługuje vlanów?

2. Dla mojego DS710+ wspierany był 5 lat. Chyba dobry wynik.
dobry - ale wiesz, że nie wszystkie są tak wspierane

3. Wyświetlacz działa tylko przez chwilę. Przydatne podczas konfiguracji serwera.
no właśnie - coś jeszcze?
4. Procesorem nie wszystko da się nadrobić.
Wybierz mocnego qnapa i będziesz miał porównanie.

zdaję sobie sprawę, z drugiej strony qnap wspiera virtualizację co w S jest w zasadzie abstrakcją

5. Maszyna VM nie jest lekarstwem na wszystkie problemy.
zapewne - chciałbym więc wiedzieć, na co nie :) innymi słowy co nie działa.

co do procesorów - ciekawi mnie porównanie tego AMD i celerona... znając życie celeron jest lepiej wspierany i ciekawi mnie jak wygląda kompatybilność peryferiów.
w S najlepsze wsparcie mają urządzenia na atomie za to urządzenia na innych prockach mają znacznie gorzej. z takich bardziej oczywistych rzeczy - niektóre tunery tv nie działały na armadach za to działały bezproblemowo na atomach.
 
Kod:
https://www.qnap.com/i/en/product/contrast.php?cp%5B%5D=158&cp%5B%5D=172&cp%5B%5D=194&cp%5B%5D=149
ja bym wybrał 563 bo ma 5 kieszeni, CPU w zasadzie taki sam (NAS raczej nie będzie burstował CPU), a LCD to i tak zaklejiłbym taśmą żeby mi po oczach nie świeciło.
a jak mnie QTS wkurzy to go wywale i wgram Debiana czy Ubuntu.

Synki ? Nie znam się i tyle :p
 
Nie chcę mi się Ciebie przekonywać który sprzęt jest lepszy.
Mając dwa serwery mogę Ci powiedzieć, że mocno różnią się od siebie.
S i Qnap idą w dwie różne strony.
Jak dobrze nie poznasz qnapa to się nie przekonasz czy jest on dla Ciebie. :)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
TS-453 Pro nie jest urządzeniem stricte domowym, albo go kupujesz taki jaki jest i nie marudzisz, że ma wyświetlacz czy 4 lany, albo szukasz słabszy model bez tych bajerów - ja to serio napisałem. To jest jałowa dyskusja "dlaczego koń ma cztery nogi".
I tak, uważam że LCD to naprawdę wartość dodana. Pierwszą konfigurację sieci zrobiłem za pomocą tego głupiego wyświetlacza bez włączania komputera - bo się da.
 
chciałbym na tym postawić tvheadend (może być na wirtualce - co się wydaje dużo łatwiejsze na qnapie), oczywiście bieżący backup, biblioteka filmowa, muzyka, narządzie do dowloadu, serwer vpn, podgląd z 2 kamer.
Toż do tego wystarczą ci najtańsze urządzenia obu producentów. Nie masz praktycznie żadnych potrzeb a celujesz w sprzęt dla zaawansowanych i bardziej wymagających użytkowników. Te najtańsze z reguły nie mają AMD,Intela,wyświetlaczy i większej ilość interfejsów sieciowych (dzięki temu pozbędziesz się rozterek).
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
TS-453 Pro nie jest urządzeniem stricte domowym, albo go kupujesz taki jaki jest i nie marudzisz, że ma wyświetlacz czy 4 lany, albo szukasz słabszy model bez tych bajerów - ja to serio napisałem. To jest jałowa dyskusja "dlaczego koń ma cztery nogi".
ale własnie nie jest - macie więcej doświadczenia i dlatego was pytam :D

to jest zdecydowanie bardziej domowy niż biznesowy NAS - choćby obecność HDMI i desktopowa obudowa o tym świadczą. wydaje mi się, że procek AMD jest wydajniejszy pytanie czy lepiej wspierany.

wyświetlacza też raczej nie mam zamiaru wydłubywać - pytam czy jest dla niego jakieś sensowne zastosowanie.
chciałbym na tym postawić tvheadend (może być na wirtualce - co się wydaje dużo łatwiejsze na qnapie), oczywiście bieżący backup, biblioteka filmowa, muzyka, narządzie do dowloadu, serwer vpn, podgląd z 2 kamer.
Toż do tego wystarczą ci najtańsze urządzenia obu producentów. Nie masz praktycznie żadnych potrzeb a celujesz w sprzęt dla zaawansowanych i bardziej wymagających użytkowników. Te najtańsze z reguły nie mają AMD,Intela,wyświetlaczy i większej ilość interfejsów sieciowych (dzięki temu pozbędziesz się rozterek).

bardzo nie lubię jak na konkretne pytania odpowiada się w ten sposób.

aktualnie mam 213j i zapewniam cię, że procek zabija się w nim po prostu cudnie a i 2 kieszeni nie rozpycha się jakoś nadzwyczajnie...
innymi słowy i tak muszę kupić coś większego - więc sensownie kupić coś wydajnego.
 
bardzo nie lubię jak na konkretne pytania odpowiada się w ten sposób.
A gdzieś takie padły ? Wybacz bo nie wychwyciłem...

aktualnie mam 213j i zapewniam cię, że procek zabija się w nim po prostu cudnie a i 2 kieszeni nie rozpycha się jakoś nadzwyczajnie...
Miałem 211j i jakoś działał. Mam TS470 i też jakoś działa. Więc albo dopasujesz się do możliwości albo dopasujesz serwer do oczekiwań.

A wracając do konkretów o których wspomniałeś to:
- co to za biblioteka którą chcesz trzymać,
- czy ma być strumieniowania/transkodowana,
- czy te kamery to 2x1,3 Mpix czy 2x5Mpix,
- czy ten tvheadend to na 7 tunerów czy jeden wystarczy .... ?

...
 
biblioteka:
60k+ nef, 20k+ jpg, 300+ filmów, seriale, 400+ CD - wszystko rośnie

odtwarzanie tego w 3 lokalizacjach na minixie, r_pi, odtwarzaczu manta

kamery 2K

tvheadend - 3 tunery równocześnie nawet 3-4 urządzenia podłączone

obecnie przy kilku zadaniach w dowload station, kopiowaniu na nas i tvheadend procek dobija 100% i zaczyna to klękać. :/

ps. fajnie byłoby może postawić na nim jeszcze cacti bo jest trochę sprzętu do monitorowania
Mając dwa serwery mogę Ci powiedzieć, że mocno różnią się od siebie.
S i Qnap idą w dwie różne strony.
Jak dobrze nie poznasz qnapa to się nie przekonasz czy jest on dla Ciebie. :)

wiem, że masz oba - dlatego szczególnie interesuje mnie twoja opinia
ok - z rozważań na chacie:
rozumiem, że systemy są inne

Z rozważań sprzętowych - na placu boju 453pro,453A i 563 - wszystkie w zasadzie w tej samej cenie. najwydajniejszy wydaje się AMD (2400pkt) później 453pro(1900) a najsłabszy 453A (1500). Za prockami intela przemawia wsparcie akceleracji sprzętowej i generalnie wsparcie developerów a także niższy apetyt na prąd. Za to za 563 jedna dodatkowa kieszeń i moc procka.

Choć obecnie nas będzie stał z dala od jakiegokolwiek TV to jednak obecność HDMI ma jakiś sens i też zaczynam brać ją pod uwagę.

jeśli zaś idzie o liczbę fizycznych interfejsów to na tą chwilę widzę zastosowanie ewentualnie dla 2 więc wszystkie te urządzenia spełniają ten warunek bez problemu.

ps. czy moglibyście napisać czy (poza dodatkową zatoką) widzicie jakieś zalety 563 nad serią 453* ??
 
W x70 czy x71 procka mozesz podmienic na xeona albo i7 :] i do 16GB ram podbic.
Jakby co, to mam chyba jeszcez pare sztuk i5 - 3 gen i i5 - 4 gen :] na zbyciu :]
 
453pro, 453A i 563 są do kupienia około 2200-2300 pln
dobra - wziąłem 453A - musiał być kompromis :/

453Pro był niedostępny, 563 choć chyba najfajniejszy niósł ryzyko związane z prockiem AMD i potencjalną niekompatybilnością paczek.
na marginesie chciałem również podziękować temu kto zablokował mi dostęp do chata - bo jak widać równość musi być!
jak ja potrzebuję odpowiedzi, których w wątku doczekać się nie mogłem a wykraczały poza wiedzę przeciętnego użytkownika (głównie dotyczących procesorów AMD) to popełniałem nadużycie, jeśli zaś moderacja prowadzi zażartą dysputę na temat kamer zakupionych za 50 pln, ich możliwości, dostępnych wersji softu i opcji podniesienia uwalonych sztuk nie robiąc tego w temacie to jest wszystko SI.
gdybym drodzy panowie nie musiał sfinalizować tego zakupu przed końcem roku (jak większość samozatrudnionych) to nie naciskałbym na odpowiedzi na chacie. podobnie byłoby, gdybyście z nieco większą empatią podeszli do stawianych przeze mnie pytań w tym watku...
 
Cze!

Ja kupiłem sobie TS-563 z AMD. Bryka super bez Problemu. Używam go do Filmu, Chmury dla wszystkich urządzen (Nexus 5,7, Kompa, Laptopa itp.) JDownload2, Plex/Kodi...
Ma 2 GB Ramu i dochoze max na 45% zurzycia a Proc max. 25% hyba że Antivir jest aktywny

Cena 1880 zł (470EURO)