Pomoc [TS-453 Pro] Domena na serwerze domowym

vps1

Nowy użytkownik
Noobie
4 Styczeń 2015
4
4
3
58
50.29 18.65
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie.
Postanowiłem założyć własną stronę internetową i w tym celu wykupiłem domenę na jednej ze stron. Na serwerze NAS zainstalowałem wordpressa oraz phpmyadnim. W jaki sposób teraz sparować to z domeną? Nie wiem które DNS przekierować na domenę aby łączyło się bezpośrednio z domowym serwerem. Starałem się wykorzystać instrukcję DiskStation Manager - Baza wiedzy | S Inc. ale niestety nie ma programu DNS server do ściągnięcia. Bardzo proszę o pomoc.
 
wyskakuje mi na serwerze gdzie mam domene
Zmiana delegacji nie powiodła się! (Błąd: DAPI-2004)

Ale jak oddelegować samego wordpresa? Bo gdy dam główny adres IP NASa to wejdzie mi w jego panel
 
1. Ustaw na DNS u providera u którego masz zaparkowaną domenę przekierowanie na twój zewnętrzny adres ip (WAN) np:

adres.strony.com 1800 A [adres ip serwera]
*.adres.strony.com 1800 CNAME adres.strony.com


druga linijka jest o tyle istotna że DNS dzięki niej będzie wiedział że ma na ten adres IP przekierować wszystkie wywołania które zawierają adres twojej domeny

2. Teraz przekieruj na routerze interesujące cię porty z Qnapa na adres LAN qnapa. Prawdopodobnie na pewno 80, port na jakim masz konsolę qnapa, port HTTPS (taki jak masz ustawiony etc... jeśli jeszcze coś potrzebujesz

3. Zakładam że masz tą stronę postawioną w jakim podfolderze folderu web na qnapie. Odpal jakiegoś virtualhosta np z przedrostkiem www i skieruj na ten folder.

Zachowa się to tak że wpisując adres domeny bez www otrzymasz panel qnapa a jak wpiszesz www.domena przekieruje Cię na twoją stronę. W ten sposób możesz stworzyć dowolną liczbę stron w dowolnej liczbie zarejestrowanych domen.
 
uruchom web serwer na qnapie, będzie pracował porcie 80 i już nie będzie cię domyślnie kierował do logowania qnap, w katalogu web zainstaluj wordpressa i przekieruj na rouerze port 80 na qnapa.
W panelu gdzie masz wykupioną domenę dodaj rekord A z twoim IP,
to musi chodzić, jeżeli domyślam się o co Ci chodzi.
 
Poczekajcie kilka dni jak będę pisał artykuł o tym jak na odsepraowanym interfejsie z dodatkowym adresem IP uruchomionym stricte dla maszyny wirtualnej rozpocząć profesjonalny hosting lepszy od home.pl czy nazwa.pl.

Web, Mail, Ftp, zarządzenia klientami (w tym resellerami), spam filtering, panel zarządzania itp...

Jesteście zainteresowani?

Ale to wymaga dedykowanego adresu IP i portu LAN!
 
for fun jak najbardziej, jednak jak mam coś postawić i nie mieć problemu to wrzucam na płatny hosting i zapominam.
Hahaha!
Wrzuć to forum to dostaniesz zwrotke: "Virtual Service Overloaded"

Wiesz, że to forum nie jest w stanie pociągnąć Home.pl, Nazwa.pl i podobne?
Do poprawnego działania silnika wymagane jest PHP 5.6 (lub większe), OpCached, Memcached a ekskluzywnie używamy ElasticSearch?

Chętnie wymienię się z Tobą doświadczeniem ale jednym lub więcej QNAP'ami możesz osiągnąć więcej niż oferuje Ci nie mieć problemu to wrzucam na płatny hosting i zapominam"

OpCache:
upload_2016-7-8_23-29-58.png


MemCached:
upload_2016-7-8_23-30-38.png


ElasticSearch:
(Kto używa?)
upload_2016-7-8_23-32-12.png


ElasticSearch: Status:
upload_2016-7-8_23-31-24.png


Zarządzanie hostingiem odpalonym na VM w QNAP'ie:
upload_2016-7-8_23-33-34.png


upload_2016-7-8_23-34-56.png


upload_2016-7-8_23-35-41.png


upload_2016-7-8_23-36-21.png


upload_2016-7-8_23-36-38.png


@balagaan nie masz racji z tym zapomnieniem.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
To żeś pojechał. Forum jest obciążające jak piszesz i spoko, można w takim przypadku robić swój hosting. Ale jak mam 10 stron na WordPressie i możliwy max upload 15MB to nie będę stawiał maszyny tylko wykupie za 100 i mam z głowy. Pytałeś więc odpisałem mając na myśli moje potrzeby i oczekiwania.

Mobilnie
 
Każdy ma nieco racji i wszystko zależy od potrzeb, zastosowania i wykorzystanego sprzętu (kwestia problematycznego obciążenia w tym kontekście jest dyskusyjna). Biorąc jednak pod uwagę iż jest to forum Qnapa to wszelkie możliwości na wykorzystanie tego sprzętu są bezcenne. Przypominam też, że takie rozwiązanie daje absolutną kontrolę o czym na zewnętrznym hostingu możesz pomarzyć.
@Silas Mariusz czekam z niecierpliwością na tutka, jak zwykle pewnie znajdę coś ciekawego dla siebie :)
 
A jeśli o meritum chodzi, to najprościej w panelu Twojego dostawcy domeny dodaj rekord CNAME o wartości "xxxxxx.myqnapcloud.com" i masz dodatkowo z głowy problem ze zmiennym IP. A reszta jak pisał balagaan w poście #8. W samym myqnapcloud możesz wtedy nawet powyłączać dostęp do wszystkich usług, bo będzie to dla Ciebie wyłącznie DNS.
 
Dzień dobry

Jeśli można to przyłączę się do wątku z moim problemem. Jest bardzo podobny

Wykupiłem ostatnio domenę w serwisie nazwa.pl. Na moim QNAP-ie uruchomiłem „Server WWW” i „serwer MySQL” tak jak to pisało w samouczku. Następnie zainstalowałem „Joomla” i „phpMyAdmin”. Przy pomocy Jooml-i umęczyłem jakąś tam stronę no i zaczęła się męka.

W serwisie nazwa.pl przekierowałem sobie domenę na adres IP mojego routera i po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy mojej domeny xxxxx.net.pl wyskakiwała mi strona logowania mojego NASA.

Utworzyłem więc host wirtualny o xxxxx.net.pl z folderem /Web/joomlaCMS. ( bo chyba tam znajduje się moja strona WWW)ale ciągle strona niedostępna, zmieniałem porty na 80; 8081 , przekierowałem porty w moim routerze ale to też nic nie dało.

Proszę o pomoc w konfiguracji bo lata uciekają )