TS-453A-4G

xfeel

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2016
16
2
3
44
QNAP
null
Ethernet
null
Witam ! Potrzebuję niedrogiego Nasa do firmy, czy TS-453A-4G sprawdzi się jako magazyn na kopie, które potem będą backupowane na trzeci poziom czyli do chmury ? Nie wiem czy się pytać o więcej, bo zauważyłem że jak zadam za wiele pytań to nikt nie odpowiada ;)
 
Jakie są pełne wymagania do serwera ?? Bo jako magazyn to nie masz dużych wymagań.
 
może tak opiszę to środowisko: serwer+dwie virtualki (serwer plików oraz baza danych) do tego do 5 desktopów, które beda na nasa backupowane. Też nie wiem za bardzo czym backupować to wszystko, jest płatne polskie xopero, które w dość łatwy sposób pozwala na kopie komputerów klienckich i serwera wraz z wirtualkami, ale czytałem tylko reklame, nie wiem czy ktoś tego używa. Czy o to chodziło ?
 
Xopero możesz zainstalować i samemu sprawdzić. Z tego co pamiętam za darmo jest wersja do dwóch lub trzech klientów. Ja testowałem oprogramowanie i działało ale nie jest aż tak wygodne jak TimeMachine.

Dwie wirtualki jakie oraz jaka baza danych ?? To wszystko chcesz uruchomić na Intel® Celeron® N3150 1.6GHz quad-core ??
 
sorki, może się niejasno wyraziłem. Mam sobie osobny serwer, na nim jest postawiony windows 2012, na nim mam dwie wirtualki, na jednej jest ad, dhcp i dns, a na drugiej baza danych i serwer plików. Aby móc łatwo przywrócić środowisko do działania, te dwie wirtualki potrzebowałbym przywrócić do życia w krótkim czasie. Czytam że ten qnap ma taką możliwość, uruchomienia windowsowych wirtualek. Pytanie jest takie, jak to działa ? Czy użytkownicy mogą pracować jak na zdalnym pulpicie podłączając się do tych wirtualek ? I jaka byłaby odpwiednia ilość ramu ? 4 GB to chyba za mało. Do tego bardzo ważny jest dla mnie backup do chmury. Niestety streamer wychodzi strasznie drogo...
 
4GB to stanowczo za mało. Po drugie jak to będzie chodzić. Zapomnij aby na tym serwerze nawet zapasowo coś przez chwilę miało działać.
Jedna wirtualka z W2012 tak ale dwie i do tego baza danych ( jeszcze napiszesz że MS SQL ?? ) to stanowczo za dużo na ten serwer.

Backup do chmury działa prawidłowo.
 
a tvs-463 byłby bardziej wydajniejszy? Jaki minimum byś polecał do takiego scenariusza ?
 
TVS-471 z I3 na początek z 16GB RAM.
 
Ja jeszcze pół roku temu miałem TS-451 zwykłego z 8GB RAM. Kupującego też przeraził ten wątek i musiałem zainstalować na nim serwer.
Działał prawidłowo, nie było żadnego komunikatu błędu lub braku czegoś.
 
z tego co czytałem sam system chodził ok, dopiero po przydzieleniu ról wystepowały problemy, stąd moje pytanie, a chodził u Ciebie z rolami, w środowisku testowym czy produkcyjnym ?
 
Na testowym środowisku ofc role były i chodziły.