Pomoc TS-453A brak dzwieku po HDMI

arrtur23

Nowy użytkownik
Noobie
6 Wrzesień 2014
12
0
1
Witam wszystkich
Panie i Panowie wczoraj stałem się posiadaczem Qnap-453A po podpięciu i wstępnej konfiguracji i aktualizacji do wersji 4.2.2 i odpaleniu HD Station (ustawieniu w preferencjach HDMI 1) oczywiście kabel podłączony do HDM 1 (na którym działał komputer i dźwięk był) mam tylko obraz na wyświetlaczu i brak dźwięku pod KODi to samo próbowałem zmieniać w ustawieniach na różne wyjścia i nic
Proszę o pomoc.
Dodam ze próbowałem reinstalacji HD Station i bez rezultatu.
 
Nie bo już zdesperowany wyjąłem pilota z pudełka od nasa i wiem ze jest temat i to się powtarza u wielu osób ze na wyjściu hdmi 2 nie ma dzwieku ale u mnie na hdmi 1 zresztą pod 2 podpinałem i to samo w kodi youtubie cisza telewizor na maksa pogłośniony.
 
Właśnie to zrobiłem to samo 3m kabel televes
Sprawdziłem również na monitorze komputerowym z wejściem hdmi komp gra z NASA brak dźwięku.
Można zrobic downgrade do poprzedniej wersji firmware
Bezpośrednio do TV jak i monitora podłączałem bez żadnych wzmacniaczy itp.
 
Wejdź w ustawienia TV Dźwięk i zobaczy czy można tam coś zmienić ( nie wiem jaki tv), jak nic ciekawego nie znajdziesz to spróbuj wyłączyć TV z prądu odczekaj z 5 sek i uruchom, a potem restart qnapa.
 
Juz próbowałem na 2 urządzeniach to samo komp czy dekoder VU+ działają bez zarzutu qnapa resetowałem i nic
A jak przywrócić kompletna fabrykę na dyskach nic nie mam z danych po to wybralem qnapa aby podlaczyc go sobie pod TV z KODI a tu taka kaszana.
 
W preferencjach u gory settings mam tylko analog i HDMI 1 i HDMI 2 najnowsza paczka HDMI Station to 3.1.6 próbowałem na starszej 3.0.8
A możesz jaśniej z ta karta może jeszcze w innym miejscu ja się ustawia?
A można się dostać do biosu tej maszynki ?
 
Witam,
też mam TS-453A z dwoma portami HDMI i mam to samo, ale coś odkryłem.
Jak podłączam kabel do pierwszego HDMI to mam obraz i brak dźwięku. Jak podłączę do drugiego HDMI to mam dźwięk ale nie mam obrazu.
I teraz najważniejsze, na chwilę przepinam kabel do drugiego portu HDMI czekam aż aktywuje się dźwięk i wtedy przełączam do pierwszego portu HDMI po małej destabilizacji (akurat Youtuba bo na tym odpalam dzieciakom bajki) pojawia się działający obraz razem z dźwiękiem.
W taki sposób zaczyna to działać, ale powiem szczerze, że irytujące jest to strasznie.

Chciałbym aby programiści QNAPA na chwilę zwolnili z dynamicznie rozwijanym softwarem i naprawili to i owo, bo ciągle coś przestaje działać.
Dopiero teraz zainteresowałem się tematem, czy pisał ktoś na support zgłoszenie? Osobiście zamierzam to zgłosić.

Jak uda mi się znaleźć rozwiązanie problemu na pewno je opiszę.
 
Zrób tak:
1. Włącz Youtube i odpal jakiś teledysk.
2. Jak będzie się obraz wyświetlał odepnij z QNAPA HDMI i podłącz do drugiego portu, poczekaj aż się zaktywuje około 10s.
3. Następnie przepnij do portu pierwotnego.

Jeśli nie zadziała, pokombinuj.
Wyłącz Youtube, przepnij do drugiego portu i ponownie kroki 1-3
Jak tak kombinowałem to w końcu załapałem mniej więcej jak to działa.
Sprawdziłem dzisiaj czy się odpali i byłem w szoku. Zaczęło działać, ale myślę że to przypadek.

Jacka teraz nie sprawdzę, ale postaram się i powiem co i jak.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. analog audio