Pomoc TS-453A Restart nigdy sie nie konczy

kasownik

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2014
39
1
8
48
Szczecin
QNAP
TVS-x71
Ethernet
10 Mbps
Witam!

Jak w temacie, restart NASa nigdy się nie kończy, wisi na ekranie "Ponowne uruchamianie, proszę czekać" i tak w nieskończoność. Pomaga tylko siłowe wyłączenie serwera i ręczne włączenie. Podnosi się bez błędów i problemow (a przynajmniej niczego nie zgłasza).
Dzieje się tak, gdy serwer chodzi jakiś czas, restart zaraz po tym jak serwer został włączony udaje się, ale już kilka godzin pracy uniemożliwia prawidłowy restart.
Problem trwa od kilku aktualizacji FW, wiec instalacja nowej wersji nie rozwiązuje problemu.
Proszę o pomoc :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170413
Model serwera: QNAP TS-543A
 
Zrobilem deinstalacje wszystkiego co sie dalo, restart po tym sie udal. Przy probie powrotu do wersji 4.2 wywalil mi caly ekran co moze sie zepsuc i skutecznie mnie zniechecil :(
Poczekam pare dni i zobacze czy sie restartuje, jak bedzie, zaczne pojedynczo instalowac wywalony soft, jak nie bedzie zrobie kopie NASa :( i wgram stary soft.
 
Jakiś proces siedzi i NAS nie jest go w stanie zamknąć. Miałem podobny problem. U mnie problem rozwiązał się bo po drodze zrobiłem pełną reinicjalizację NASa i od jakichś 3 miesięcy restartuje się prawidłowo, choć czasem to trwa. Taki restart potrafi mu zająć nawet 30min. Zawsze możesz też poszukać jaki proces blokuje zamykanie i spróbować to naprawić ;)
 
Cześć,
Problem z zawieszaniem się podczas restartu jest powiązany z BIOS'em NAS. Problem jest znany w supporcie QNAP'a i jako rozwiązanie jest polecany upgrade BIOS'u który udostępniają.

Polecam zgłosić temat i zweryfikować czy Twój egzemplarz też na to cierpi

Pzdr

Edit:Tak dla sprecyzowania problem dotyczy serii x53A
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. x53A