Pomoc TS-453B-8GB Pula RAID

Matey

Nowy użytkownik
Noobie
8 Marzec 2018
2
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,

jestem tutaj nowy, także witam Wszystkich serdecznie. Od kilku tygodni wertuje różne strony w poszukiwaniu odpowiedniego NAS'a i ostateczny wybór padł na TS-253B-8GB lub TS-453B-8GB.
I tutaj niestety nie mogłem się zdecydować, czy RAID1 na 2-kieszeniowcu 2x10TB, czy RAID6 / 10 na 4-kieszeniowym 4x6TB rozwiązaniu. RAID10 zawsze był moim faworytem, ale jednak awaria 2-óch dysków z macierzy 1 i 2 i kaput ... Sam już nie wiem, może panikuję ?? Heheh :p

W kwestii dysków wybrałem Seagate IronWolf 256MB bufor - tańsze niż WD RED, w testach cichsze i mniej generujące ciepło. No taki mój wybór.

Wymyśliłem coś innego. Chciałbym kupić ostatecznie TS-453B-8GB i 2x10TB w RAID1. Zatem użyję 2 kieszeni z 4. Pozostałe 2 wolne - zakładam, że mogę chcieć zagospodarować za jakiś czas. Różnica w cenie 2bay/4bay na 8GB to jakieś 400 PLN, nie robi mi to różnicy.

I mój problem: czy jak postawię na TS-453B-8GB 2 dyski nr 1 i 2 w RAID 1 to czy mogę w Storage Pools dodać dla tego konkretnego NAS'a później dysk nr 3 i 4 i ustawić w nim drugą niezależną grupę RAID1 z dysków 3 i 4 ?? Wówczas miałbym:
Grupa 1 - RAID 1 - dysk 1+2
Grupa 2 - RAID 1 - dysk 3+4

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź !! (jest to ważne, gdyż chciałbym dokonać zakupu w ciągu 1-5 dni :) )

Mateusz