TS-453Bmini czy QNAP TS-253A

Zbynek

Entry Technician
Q Associate
10 Luty 2018
31
2
8
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Początkowo chciałem kupić QNAP TS-253A. W/g moich czysto amatorskich, domowych potrzeb całkowicie i aż nadto by wystarczył, ale wszedłem na forum, zacząłem czytać i zgłupiałem %-}. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Poczytałem to i owo, również o możliwych problemach z aktualizacją systemu, i do mojego chciejstwa mógłby podpasować TS-453Bmini. Teraz mam zagwozdkę czy to ma sens. Nie używałbym NASa do wyświetlania filmów, bo od tego mam co innego, czyli jako klasyczny serwer a nie centrum multimedialne.. Służyłby jako miejsce do przechowywania wszelkich plików (filmów, fotek), robienia kopii zapasowych, również z zewnętrznych komputerów przez internet (folder i np MyCloud), dostępu z zewnątrz z małą stronką internetową foto, kalendarza, ftp i ewentualnej obróbki jakichś plików tekstowych a'la Word (virtual?), udostępniania drukarki sieciowej w domu. I inne jak coś wymyślę.
Dodatkowo jakiś system np Linux, wirtualnie, do zabawy i nauki. Dołożyłbym pamięci do 16GB.
Serwer kupuję na co najmniej 5 lat, bo tyle mają gwarancji, właśnie kupione, 2 dyski.
Wydaje się, że bardziej przyszłościowym jest TS-453Bmini. Lepszy i nowszy procesor i inne takie tam ale też i droższy 1750zł vs 2300zł.
Czy w TS-453Bmini jest możliwość instalacji systemu + cache na osobnym SSD + 2 dyski w raid1? Jedna zatoka byłaby pusta.
Ewentualnie z czasem drugi SSD z systemem w raid1.
Lub jeden SSD - system a drugi cache, 2 dyski w raid1. Jest to możliwe?
Podpowiecie dlaczego TS-453Bmini a nie TS-253A albo na odwrót? :beer::D
 
Podpowiecie dlaczego TS-453Bmini a nie TS-253A
przecież sam sobie napisałeś że potrzebujesz miejsca .. 453mini to 4 kieszenie na dyski 2,5" - 253a to 2 kieszenie na pełnowymiarowe dyski.

dostępu z zewnątrz z małą stronką internetową foto, kalendarza, ftp
spoko

ewentualnej obróbki jakichś plików tekstowych a'la Word
nie pchałbym się w to

udostępniania drukarki sieciowej w domu
skoro drukarka jest sieciowa, to po co ją udostępniać ? :>
pamietaj że nie wszystkie drukarki działają z Q i zapomnij o skanerze.

Dołożyłbym pamięci do 16GB.
Do wirtualizacji - zacnie.

Czy w TS-453Bmini jest możliwość instalacji systemu + cache na osobnym SSD + 2 dyski w raid1?
Albo SSD albo cache (w jednej kieszeni)- nie ma innej opcji.
2 dyski w RAID1 - ok
 
skoro drukarka jest sieciowa, to po co ją udostępniać ? :
Obnażyłeś mój laicyzm. :D;)
To zwykła drukarka Epson P50. Dwa kompy i laptop miały by do niej dostęp przez sieć.

przecież sam sobie napisałeś że potrzebujesz miejsca .. 453mini to 4 kieszenie na dyski 2,5" - 253a to 2 kieszenie na pełnowymiarowe dyski.
Chciejstwo na 4 dyski wyszło jak zacząłem czytać tutaj o TS-453Bmini. Fajnie bo w ogóle dowiedziałem się, że taki istnieje.

pigers dziękuję Ci za odpowiedź. Coraz bardziej przekonuję się, że warto dołożyć do TS-453Bmini.
Zagłębiam się w czytanie o nim na forum.
 
pigers dziękuję za naprowadzenie. :beer:
Właśnie kupiłem QNAP TS-453A-4G z trzyletnią gwarancją.
Tak wiem trochę przekornie. :bug-eyes::D
 
Podpowiecie dlaczego TS-453Bmini a nie TS-253A
przecież sam sobie napisałeś że potrzebujesz miejsca .. 453mini to 4 kieszenie na dyski 2,5" - 253a to 2 kieszenie na pełnowymiarowe dyski.
Weź no qrte mi wytłumacz dlaczego mnie wprowadziłeś w błąd? Czyżby administrator się mylił? Po Twoim jednoznacznym stwierdzeniu zrezygnowałem z zakupu TS-453Bmini.
TS-453Bmini - Funkcje - QNAP
Na tej stronie jest napisane jak wół:
Przyjazna dla użytkownika konstrukcja modelu TS-453Bmini obejmuje cichy system chłodzenia, beznarzędziową instalację i wymianę dysków twardych 3,5 cala podczas pracy.
W konfrontacji: admin forum Qnap<->strona internetowa, dopuściłem, że żywy admin jest bardziej wiarygodny a strona html się myli.
To w końcu, do cholery, jak jest? Kto tu jest bardziej wiarygodny?
I weź zaufaj poważnemu adminowi poważnego forum. :pissed-off::Loser:
 
oooo - zwracam honor - faktycznie - producent pisze że wepcha się tam 4x dyski 3.5" - przepraszam pomyliłem się !

popatrzyłem do specyfikacji dwa razy i aż oczy przetarłem ze zdumienia :D
 
oooo - zwracam honor - faktycznie - producent pisze że wepcha się tam 4x dyski 3.5" - przepraszam pomyliłem się !
popatrzyłem do specyfikacji dwa razy i aż oczy przetarłem ze zdumienia :D
Tiaaaa...
Właśnie przeszła mi koło nosa promocja na TS-453Bmini za 1900 zł qfa!
Mogłem mieć wypas NASa z nowszym procesorem a mam "brzęczącego blaszaka" za 2300 zł
Eeeeeeech...
 
polecam 453 minib miałem 251+ i 453 jest bezgłośny
 
polecam 453 minib miałem 251+ i 453 jest bezgłośny
Jesteś złośliwy :p

Od poniedziałku mam TS-453A. grrrrr. Pewnie za niedługo pojawi się na giełdzie.
Sam z siebie się śmieję.
 
Nie jestem złośliwy tylko nie mogłem pomóc lub odnieść się wcześniej 453A na pewno będzie równie dobry tylko rozmija sie z Twoimi potrzebami nie korzystasz z hdmi a tam są dwa itp.
 
Podłącze sie pod temat.
W specyfikacji TS-453Bmini jest
ai.imgur.com_bFZQjkol.jpg


na allegro ktoś sprzedaje
ai.imgur.com_VYRWoL4l.jpg


ma ktoś tego Nasa z 16GB i nie ma problemów z pamięcią?

EDYCJA
na YT znalazłem jeszcze taki filmik, niestety nie znam niemieckiego
 
Napisz proszę do tego Pana sklep@atmar.pl kiedy ja zakupowałem miałem podobne pytanie z tego co powiedział mi sprzedawca a z całego serca mogę go polecić powiedział że część z 16 giba będzie dostępna tylko dla VM, ale nie mam fachowej wiedzy dlatego zachęcam do zapytania. Podziel się wiedzą.
 
potwierdzam, mam 16GB
DDR3 SO Dimm KINGSTON Hyper X Impact Black Series 16 Go (2x8 Go) | 1600MHz | CL9 | 1.35V | HX316LS9IBK2/16
Chodzi bez problemu
 
Też mam Kingstona 2x8 i serwer chodzi bez problemu.
 
Jeśli ktoś potrzebuje info, to TS-253B też pracuje z 2x8GB bez problemów.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 453a