Pomoc TS 453mini nie widzi dysku podpiętego przez USB

philipe

Nowy użytkownik
Noobie
27 Luty 2016
2
0
1
55
QNAP
null
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Cześć,

Jak w temacie; Qnap TS 453mini nie widzi podpiętego przez USB dysku WD Element 4TB. Niezależnie czy podpinam go do gniazda z przodu czy z tyłu. Próbowałem dwóch różnych kabli. W panelu sterowania System\Urządzenia zewnętrzne jest pusto.

Ten dysk WD Elements jest sformatowany w systemie NTFS. Podpięty do laptopa jest poprawnie obsługiwany.

Spróbowałem również podpiąć go do starego TS 119, na którym jest zainstalowana ta sama wersja systemu operacyjnego, co na TS 453mini - TS 119 widzi dysk!

Spróbowałem podpiąć do TS 453mini inny dysk, również WD sformatowany na NTFS o pojemności 1TB i z tym nie było problemu - TS 453mini go zobaczył.

Kolejna próba - podpięcie do TS 453mini innego egzemplarza WD Elements, w tym przypadku 3TB ale niesformatowanego zakończyła się sukcesem. TS 453mini zobaczył tego WD, choć oczywiście rozpoznał go jako niezainicjowany.

Zupełnie nie mam pojęcia dlaczego TS 453mini ma problem z tym WD Elements 4TB tym bardziej, że mam wrażenie choć nie jestem w 100% pewien, że kiedyś dawno temu już podpinałem tego WD-ka do 453-ójki i nie było problemów, wszystko działało.

philipe

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0299 Build 20170901
Model serwera: QNAP TS-453mini