Pomoc TS-453mini problem z zegarem

fiozo

Passing Basics
Beginner
6 Listopad 2016
17
2
3
46
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 GbE
Witam.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem modelu TS-453mini i powoli (po kilku nieprzespanych nocach) tracę już cierpliwość co do tego sprzętu :(
Pierwszy problem jaki się pojawił to usypianie dysków, na tym sprzęcie nie realne do ustawienia dla normalnego użytkownika (poczytałem forum i nie ja jeden mam z tym problem w produktach Qnapa).
OK dałem sobie z tym spokój stwierdziłem, że skoro jest harmonogram zarządzania zasilaniem to niech tak będzie. Ale krew mnie zalewa kiedy ustawiam
harmonogram a okazuje się, że serwer poszedł spać i nie wstał???
Odpalam go sprawdzam a tam np. rok 2017 ???? WTF ???
No i tu zaczyna się loteria, raz się budzi i jest ok a następnym razem zmienia sobie datę i godzinę losowo, czasem zegar po prostu staje na godzinie uśpienia.
Zauważyłem że jak są tylko 2 dysk to ten problem nie wystąpił, ale kiedy są 4 to max 1 dzień i głupieje.
Dochodzi do takich paradoksów, że ustawia sobie taką datę po której wygasa ważność kont i trzeba resetować hasło przyciskiem na obudowie.
Baterię na płycie wstępnie wykluczam bo sprzęt nowy a dwa usterka jest losowa i godzina brana jest z d...y no a trzy to nie mam do niej dostępu :(

Ktoś spotkał się z podobnym problem?
Mam TS-212 i w nim nigdy nie miałem takich problemów mam też S DS216j tam po jednym dniu konfiguracji wszystko śmiga aż miło a z tym złomem walczę już dwa tygodnie :(

Pozdrawiam Jarek

Qnap TS-453mini Wersja oprogramowania 4.2.2 Build 2016-11-02
 
A jak masz sutawioną synchronizację czasu w nasie: z netu, czy własny ?
Przecież czas synchronizuje się z serwera ntp.:s
Nie wiem, co tu może nie działać, oprócz usterki hw oczywiście :D

Harmonogram raczej nie będzie ci dobrze działąć jak masz problem z czasem systemowym...