TS-459 PRO i zdalne zarządzanie itp

Piotruś Pan

Nowy użytkownik
Noobie
25 Styczeń 2010
11
0
1
Warszawa
Witam wszystkich. jak pisałem w temacie ,,poznajmy się,, jestem świeżak w temacie Qnapów i sieci ale idzie coraz lepiej;)
mam problem z kilkoma rzeczami. szukałem na forum ale nie znalazłem zadowalających odpowiedzi.

1. nie wiem jak wejść w zarządzanie sprzętem z zewnątrz (zdalnie). wydaje mi się, że przekierowałem porty...tak mi się wydaje. może ustawiłem złe porty? nie wiem.

2. mam net w Aster i zmienne IP (chociaż IP Wan nie zmieniło się chyba od roku) FTP działa bez problemów. chciałem postawić stronkę www. będzie pewnie problem z przekierowaniem na nazwę (jak wykupię domenę) jak się prędzej czy później zmieni IP w Asterze. co zrobić, żeby uniknąć problemu?

3. Tworzę konto użytkownika, daję dostęp np do 2 katalogów. osoba loguje się i widzi wszystkie katalogi (choć dostęp na tylko do tych 2 które udostępniłem) a ja chciałbym, żeby widziała tylko te udostępnione dla danej osoby. czy to możliwe.

Wszelkie sugestie mile widziane;)

Piotrek
 
1) przekierowac porty (np. 8080)

2) jedyna opcje jaka masz to, zalozyc dyndns'a... powstanie Ci adres: blablabla.dyndns.org (dla przykladu)
teraz musisz zobaczyc czy tam gdzie chcesz kupic domene, bedziesz mogl zrobic przekierowanie na dany adres

3) jest to niemozliwe, ale mozesz skorzystac z opcji Hide - odnies sie do instrukcji lub pomocy w urzadzeniu
 

Mogą Cię zainteresować