Pomoc TS-459Pro+ Po aktualizacji do 4.2 - problem z dostępem

tomek88

Nowy użytkownik
Noobie
2 Listopad 2008
14
0
1
Mam problem po aktualizacji do 4.2 nie uruchamia się strona administracyjna. Zamiast niej wyskakuje "WEB SERVER SETUP GUIDE" rozumiem iż odpalił się serwer www jednak nigdy nie był włączany ani konfigurowany - nie bardzo wiem jak to obejść próbowałem zabawy z innymi portami i lecz tylko pod https://..../8081 wyświetliła się znowu strona konfiguracyjna. Prosił bym o radę jak zalogować się do panelu administracyjnego?
We wcześniejszym opisie zapomniałem dodać że serwer działa poprawnie dostęp do plików jest bezproblemowy zarówno przez FTP jak i lokalnie działają też konta użytkowników. Nie wyświetla się tylko strona administracyjna WWW. Prawdopodobnie podczas aktualizacji wykasowało " indeks.html" z katalogu web - tylko nie wiem co można z tym zrobić?
PS. Czy jest ewentualnie jakiś program do zarządzania administracyjnego z pominięciem www ?
 
Prawdopodobnie podczas aktualizacji wykasowało " indeks.html" z katalogu web - tylko nie wiem co można z tym zrobić?
wgrać FW jeszcze raz, powinno przywrócić plik, jak nie pomoże to tikcet do producenta - helpdesk.qnap.com , niech naprawiają.

PS. Czy jest ewentualnie jakiś program do zarządzania administracyjnego z pominięciem www ?
pewnie - nazywa się shell, przez SSH się na niego dostaniesz.
 
Telnet też nie odpowiada prawdopodobnie dostęp zarówno do telnetu jak i do SHH jest zablokowany w konfiguracji bo serwer działa na zewnątrz. Nie znam dokładnie konfiguracji bo przejąłem go po koledze który z dnia na dzień olał pracę i ma wszystko w d.. Miałem loginy zalogowałem się zrobiłem restart gdyż nie był restartowany 3 miesiące i po starcie wyrzucił komunikat o nowej wersji softu - zamiast pomyśleć wcisnąłem "TAK" i się posypało.
 
Tak właśnie zamarzam zrobić - porównuję dane na beckupach - problem jest w tym iż jak się zorientowałem były robione tylko kopie wybranych danych bez konfiguracji. Co do danych jest do nich dostęp i bez problemu uzupełnię braki, ale nie mam żadnych informacji o strukturze i prawach dostępu. Pobieżnie zorientowałem się, iż są bardzo zróżnicowane w zależności od użytkowników, a jest ich ponad setka więc odtworzenie to dość syzyfowy proces.