TS-473-8GB - wymiana procesora

andro

Entry Technician
Q Associate
12 Styczeń 2018
13
4
3
54
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Cześć wszystkim.

Chcąc zmieścić się z budżetem do 4 tys. zł. zamierzam się do zakupu modelu TS-473, w którym znajduje się procesor AMD R-Series RX-421ND.

Pytanie, na które nie znalazłem 100% odpowiedzi, to czy procesor ten można wymienić na inny?

Jeśli w tym modelu nie da się, to pytanie, w którym z obecnie dostępnych na rynku NAS Qnapa jest taka możliwość, trzymając się podobnego budżetu?

Chciałbym kupić NAS, w którym z czasem będę mógł wymienić procesor na coś mocniejszego (na pewno jak już będzie po gwarancji).
 
Dzięki za informację, tylko że to nie jest TVS a TS. Oczywiście wiem, że procesor jest prawie ten sam, ale prawie robi nie raz duuużą różnicę. w TVS 473e został użyty AMD R-Series RX-421BD.
 
TS-473 - Features

Quad-core RX-421ND 2.1 GHz SoC (35W), Turbo Core up to 3.4 GHz.

nie ma opcji wymiany - wlutowany w płyte


upload_2019-6-20_19-42-17.png


.... więc wracając do tematu - seria TVS ma raczej wymienne CPU
Jeśli w tym modelu nie da się, to pytanie, w którym z obecnie dostępnych na rynku NAS Qnapa jest taka możliwość, trzymając się podobnego budżetu?

Bez 10k pln , prosze nie podchodzić ...

Chciałbym kupić NAS, w którym z czasem będę mógł wymienić procesor na coś mocniejszego (na pewno jak już będzie po gwarancji).
Dużo taniej złożyć go samemu, ale wtedy musisz się martwić o wszystko sam - sprzęt i oprogramowanie.
 
No i właśnie zniszczyłeś moje życie.... jak dalej żyć :-(

Dychy na NASa na pewno nie wydam. Już żeby tego kupić do domu to małżonkę dwa dni przekonywałem, że go potrzebujemy. Zgodzić się na dychę... temperatura na zewnątrz musiałaby być naprawdę dużo wyższa, aby coś takiego łyknęła ;-)

Bardzo dziękuję za pomoc.
 
Zgadza się, ale potrzebuję go również do postawienia 2-3 wirtualek w tym Windows Serwer 2016. Gdyby to tylko było do filmów i danych to nawet bym nie zaprzątał sobie głowy, i wziąłbym na przykład ten co podałeś w linku.

Do tego praktycznie zawsze kupuję sprzęt z małą górką. A bo ja wiem do czego będę potrzebował go jutro ;-)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wymiana procesora