Pomoc TS-473A + 2X M.2 NVME - problem

Xantiusz

Nowy użytkownik
Noobie
23 Grudzień 2022
3
0
1
34
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie,

Od kilku dni jestem posiadaczem TS-473A, do którego poza dyskami HDD dokupiłem dyski NVME. Zakupione dyski to A DATA M.2 2280 GAMMIX S70 Blade 512GB. Problem polega na tym, że jeśli zamontuje oba dyski NAS nie chce ruszyć. Jeśli zamontuje jeden dysk (bez względu na to w którym gnieździe to zrobię, czy pierwszym, czy drugim) - wszystko działa bez zarzutu idzie zainstalować i skonfigurować system. Sprawdziłem - oba dyski są sprawne.

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z takim problemem?
Połączono posty:

Witam serdecznie,

Od kilku dni jestem posiadaczem TS-473A, do którego poza dyskami HDD dokupiłem dyski NVME. Zakupione dyski to A DATA M.2 2280 GAMMIX S70 Blade 512GB. Problem polega na tym, że jeśli zamontuje oba dyski NAS nie chce ruszyć. Jeśli zamontuje jeden dysk (bez względu na to w którym gnieździe to zrobię, czy pierwszym, czy drugim) - wszystko działa bez zarzutu idzie zainstalować i skonfigurować system. Sprawdziłem - oba dyski są sprawne.

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z takim problemem?
Dodam jeszcze, że jeśli w NAS jest jeden dysk NVME mogę wykryć wykryć serwer za pomocą oprogramowania QfinderPro. W przypadku dołożenia drugiego dysku NAS-a nie mogę już znaleźć.
 
Kiedy ja dokłdałem dwa dyski nvme do mojego TS-473A to po włączeniu gdy sprawdzałem ich status to wieszała się cała maszyna... aż wpadłem na pomysł, żeby zrestartować ustawienia NAS i po ponownym włączeniu zaczęły nagle działać w parze... ot taki dziwny przypadek.
Czyli: motowałem dwa dyski -> próba startu -> reset ustawień -> magicznie zaczyna działać
Nie wiem czemu.
 
Niestety wina leży w dyskach A DATA M.2 2280 GAMMIX S70 Blade, które nie są razem obsługiwane przez NAS. Zastosowanie dwóch dysków SAMSUNG MZ-V8P500BW rozwiązało problem, i już więcej nie pojawiły się jakiekolwiek problemy z serwerem.

Temat do zamknięcia.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 473A
  2. TS-473A
  3. dysk nvme
  4. ts-473a ram