Pomoc TS-473a - problem z odtwarzaniem 4k w natywnym KODI

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Użytkuję obecnie TS-253D, ale mam okazję wypróbować TS-364. Nowy, trochę mocniejszy procesor. No i mam z nim pewien problem. Nie bardzo rozumiem jak to jest możliwe. I podejrzewam, że żeby odpowiedzieć, trzeba by trochę umieć wróżyć z fusów. O co chodzi. Do 253D mam podpięty tv po hdmi. I choć zaraz zostanę okrzyczany, że kodi na qnapie to zło, to udało mi się małym trikiem sprawić, że nie widzę zgubionych klatek. Ale ja nie o tym. Problem jest taki, że pomimo mocniejszego procka kodi na 364 nie radzi sobie zupełnie z materiałem 4k. Może nie jest to pokaz slajdów, ale generalnie materiał jest nieoglądalny. Nie bardzo jestem w stanie pojąc dlaczego tak się dzieje. Dyski są przeniesione 1:1 z 253D. System na nvme. Pamięć 8 GB. System bez żadnych dockerów czy maszyn wirtualnych. Procek się nie poci. Co prawda tworzy sobie w tle jakieś thumbnailsy ale zużycie nie przekracza 20%. Streamowanie do zewnętrznych urządzeń chodzi jak bajka a na samym serwerze jest kiepsko. Na 253 każdy format 4k chodził na tv bardzo dobrze. I żeby była jasność. Tu nie chodzi o gubione klatki, tylko jednostajny niski framerate. Wrzucam, może ktoś błyśnie pomysłem.




Wersja oprogramowania Firmware: 5
Model serwera: QNAP TS-364
 
Muszę wrócić do tematu bo mam podobny problem co wcześniej z TS-364 i zewnętrznym boxem z kodi. Materiał 4k puszczany z serwera nie jest odtwarzany płynnie. Wyskakuje komunikat o zbyt wolnym działaniu sieci. Od lat używam coreelec na boxach i jeszcze nigdy nie miałem problemu z odtwarzaniem 4k. Na poprzednich TS-453 i TS-253D było ok. Kablowe połączenia pomiędzy NASem, routerem i boxem. Resetowałem router do fabryki, instalowałem ponownie coreelec, zmieniałem kable i dalej coś jest nie tak. Skończyły mi się pomysły. Co najśmieszniejsze, jeśli na tym boxie odpalę np Venoma i streamuję bezspośrednio z jakiegoś źródła z sieci, mkv ważące ponad 100 GB na dwie godziny filmu wszystko chodzi jak masełko. Nie ma mowy o jakimkolwiek przycinaniu. WTF??
 
Zainstaluj sobie z repo qnapclub entware, potem opkg install iperf3
Na innym urządzeniu dokładnie to samo - brew lub apt install iperf3
Następnie szybki test bez parametrów -
Qnap po ssh : iperf3 -s
Urządznie 2: iperf3 -c ipqnapa
 
ai.imgur.com_Ys5fkQ9.png


iperf3 -c 192.168.88.217
iperf3 -R -c 192.168.88.217

-R, --reverse run in reverse mode (server sends, client receives)
 

Załączniki

  • ai.imgur.com_Ys5fkQ9.png
    ai.imgur.com_Ys5fkQ9.png
    36,3 KB · Wyświetleń: 53
Oczywista odpowiedź byłaby prosta. Przejściówka usb-lan. Tylko, że wcześniej pracowała na tyle wystarczająco, że nie musiałem zgłębiać tematu. Dodatkowo, zrobiłem test z innego boxa który obsługuje 1Gb LAN i wyniki są tak samo kiepskie albo i gorsze. Coś tu nie gra i to mocno.
 

Załączniki

  • 2021-12-15 (4).png
    2021-12-15 (4).png
    104,3 KB · Wyświetleń: 53

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-473A
  2. TS-253D m.2