Pomoc TS-473a QTS czy QuTS Hero?

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Jutro powinien do mnie mnie dotrzeć nowy TS-473a. Do tej pory nie miałem do czynienia z Hero a nowy sprzęt pozwala na jego instalacje. Mam ochotę spróbować. Z tego co czytałem puli pamięci zamontowanych pod QTS nie da się zamontować pod Hero, w związku z czym czekałoby mnie dość dużo zabawy z przeniesieniem danych. Na tą chwilę moje główne zastosowania serwera to multimedia, przechowywanie danych różnego rodzaju, osobista chmura, kilka obrazów w dockerze. W przyszłości chciałbym trochę pogrzebać w Linuxie, generalnie podnieść poziom wiedzy. Pobawić się w wirtualizację. I pewnie jeszcze kilka potencjalnych możliwości pojawi się w miarę przegryzania tematu. Trochę teorii już przyswoiłem. Inny system plików, inny model zarządzania, kompresja, deduplikacja, zwiększony poziom bezpieczeństwa.
A teraz pytania.
Czy TS-473a jest wystarczający do hero w sensie płynności interfejsu i ogólnego działania systemu?
Czy 16 GB RAMu będzie ok na początek bo widziałem gdzieś opinię, że jednak 32GB to jest rozsądne rozwiązanie, jeśli chcę efektywnie wykorzystywać ZFS?
Czy w Hero obsługuje wszystkie aplikacje które są dostępne na QTS?
Czy w dziedzinie multimediów Hero daje jakiś zysk (transkodowanie, streaming poza moją sieć domową)?
Z filmów które widziałem wynika, że interfejs jest bardzo zbliżony do QTS, więc tu problemów nie przewiduje.

Wersja oprogramowania Firmware:
Model serwera: QNAP TS-x73a
 
Czy TS-473a jest wystarczający do hero w sensie płynności interfejsu i ogólnego działania systemu?
bez różnicy.

Czy 16 GB RAMu będzie ok na początek bo widziałem gdzieś opinię, że jednak 32GB to jest rozsądne rozwiązanie, jeśli chcę efektywnie wykorzystywać ZFS?
1 GB RAM per 1 TB dysku w ZFS + dodaj do tego programy i inne pierdoły ;)

Czy w Hero obsługuje wszystkie aplikacje które są dostępne na QTS?
@Ice ?, bo wg mojej wiedzy - nie robi to różnicy - dalej OS x64 bit.

Czy w dziedzinie multimediów Hero daje jakiś zysk (transkodowanie, streaming poza moją sieć domową)?
Nie.
 
Nie robi różnicy - póki co wszystko działa, łącznie z QVR którego nie ma i trzeba pobrać dla zwykłego QTSa;p
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-473A
  2. QuTS hero
  3. TS-x73A
  4. kompresja danych