Pomoc TS-651 rano był i znikł...

Sycamor

Systems Admin...
Q's Expert
29 Czerwiec 2009
304
1
64
28
59
Zielona Wyspa
www.500px.com
QNAP
TVS-hx74
Ethernet
2.5 GbE
Witam,

ostatnio miałem problem z replikacją danych z drugiego serwera, zgłaszał problem z niekompatybylnością wersji...

Okazało się, że po ostatniej awarii zasilania u mnie pokrzaczyły się ... w sumie nie wiem co. Musiałem zastopować u siebie (TS-651) HBS3, potem ją uruchomić, ale dalej to nie dawało efektu, ciągle były błędy ze strony TS-h886.

Musiałem wejść u siebie w ustawienia kont lokalnych i je znów aktywować ... To jest jakiś bug programowy myślę. Może się czasem zdarzyć, że prąd wysiądzie i serwer pada. Ale dlaczego na boga walą się ustawienia programów ?

W końcu HBS3 zadziałał i nie walił błędów, ale po powrocie z pracy zauważyłem, że ... nie widzę swojego lokalnego serwera.

Qfinder go nie wykrywa, zrobiłem więc chamski reset, wyłączyłem mu prąd... Pisnął dwa razy, ale dalej go nie ma ani w Qfinderze, ani w przeglądarce ...

Co robić ?

Pozdrawiam,

S.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2 Build 2021.02.02.
Model serwera: QNAP TS-651
Witam,

szukając od rana swojego serwera w sieci zauważyłem, że karty pracują z zawrotną prędkością ... 10 Mbs :s

ai.imgur.com_MNiuxDI.png


Obie są podłączone do portów nr 9 i 10.

Ma ktoś jakiś pomysł na to ?

Pozdrawiam,

S.

Edit : jest jakiś postęp, wyłączyłem Qnap'a, wyjąłem dyski, włączyłem, zrobiłem reset ustawień sieciowych (reset przez 3 sekundy do pierwszego piknięcia), włączyłem i po chwili jeden pik, po kilku minutach drugi i Qfinder znajduje wreszcie Qnap'a, ciągle bez dysków.

ai.imgur.com_fdDOvlE.png


Karty sieciowe wróciły do normalności, teraz wyłączam serwer poprzez Qfindera, wkładam dyski i włączam ... Oby to pomogło.

S.

Edit : w końcu po 2 godzinach wszystko wróciło do normy. Teraz trzeba przywrócić ustawienia sieci i wygląda na to, że serwer wrócił do żywych :).

Myślę, że w takich przypadkach jest to jedyna metoda, by w miarę szybko to naprawić. Zwykłe wyłączenie niestety nie pomaga.

Można oznaczyć temat jako załatwiony. Może komuś się to przyda w przyszłości.

Pozdrawiam,

S.

Edit : no i niestety, coś się poważnie skrzaczyło...

jeden z woluminów, tam gdzie mam dane, ma status Odmontowany

ai.imgur.com_fdQc6Ts.png


Próba naprawy niestety zawodzi :

ai.imgur.com_QFxHSEf.png


Jak zamontować ponownie wolumin ?

HELP !

S.

Edit : Uff, dwukrotne wejście w Pamięć masowa i migawki i wskazaniu odmontowanego woluminu wybrałem opcję Zarządzaj / Akcje i tam Sprawdź system plików.

Za pierwszym razem wyrzuciło błąd jak poprzednio, ale za kolejnym już zaczęło wolno testować (wolumin ma ponad 12 TB). Trwało to prawie godzinę, a nawet moze więcej, ale po ukończeniu operacji wolumin powrócił.

Pozdrawiam,

S.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. odmontowany
  2. nie można zamontować woluminu