Pomoc TS 673A QuTS Hero - zwiększanie puli pamięci dyskowej

hubikas

Nowy użytkownik
Noobie
13 Marzec 2023
1
0
1
36
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Cześć,
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Mam serwer TS 673A a w nim 3 dyski 3,5'' 8TB + 2 dyski SSD M2 NvMe 2TB każdy. Jestem na początkowym etapie konfiguracji i zastanawiam się czy mogę śmiało działać na tych 3 dyskach czy już teraz lepiej dokupić następne 3 tak żeby na przyszłość nie mieć problemów z rozbudową puli dyskowej (słyszałem, że w ZFS nie ma tak prosto, że się dokłada dysk i już wszystko śmiga tylko wymaga to sporo zachodu i jest problematyczne). Będę wdzięczny za nakierowanie na jakiś materiał o rozbudowie takiego serwera o kolejne dyski i dodanie ich do puli jak taki zabieg można wykonać. Generalnie serwer ma mi służyć jako magazyn dla danych (bez zdjęć czy filmów), typowo firmowy magazyn danych (mała firma). Może pytanie dla bardziej obeznanych czy zamiast bawić się w QuTS Hero zostać na zwykłym QTS? - tam zwiększanie puli chyba nie powoduje większych problemów.
Z góry dziękuję.
 
Czy hero czy qts , jeden pies
zasada jest ta sama, dodajesz dysk do puli , jej rozmiar się zwiększa
potem zwiększasz rozmiar dla wolumenu i tyle w temacie.

oczywiście raidy nieco komplikuja sprawę , bo muszą się przebudować, no ale to jeden krok extra co trwa.
 
Czy hero czy qts , jeden pies
zasada jest ta sama, dodajesz dysk do puli , jej rozmiar się zwiększa
potem zwiększasz rozmiar dla wolumenu i tyle w temacie.

oczywiście raidy nieco komplikuja sprawę , bo muszą się przebudować, no ale to jeden krok extra co trwa.
Ktoś to testował w hero? Wszędzie jest informacja że nie można dodawać dysków, ale podobno można stosować różnej pojemności, jak to wygląda w praktyce, czy w przypadku dysków różnej pojemności, można wykorzystać większą pojemność w RAID5 niż pojemność najmniejszego dysku razy ilość dysków minus 1?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zwiększanie puli
  2. raid5
  3. qts na qts hero
  4. Ts 673a