Pomoc TS-673A wydajność dysków M2 - dlaczego tak słabo

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

JohnyB

Entry Technician
Q Associate
7 Wrzesień 2012
68
1
16
8
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego w TS-673A na świeżo zainicjowanym systemie bez utworzonej puli/wolumenów mam takie niskie testy syntetyczne:

1644695270203.png

A może to jest norma dla serii TS-x73A.
Te dyski w PC osiągają bez problemu w testach syntetycznych:
Odczyt sekwencyjny ~3200 MB/s oraz IOPS na poziomie ~300 000.
 
Rozwiązanie
To wszystko tłumaczy. Jest też ta informacja w:

1644696626663.png


Dzięki

PS. Jeśli ktoś ma serię TS-x73A i ma dyski M2 w urządzeniu to poproszę o sprawdzenie testów syntetycznych.
To wszystko tłumaczy. Jest też ta informacja w:

1644696626663.png


Dzięki

PS. Jeśli ktoś ma serię TS-x73A i ma dyski M2 w urządzeniu to poproszę o sprawdzenie testów syntetycznych.
 
Generalnie, jeżeli dyski masz na system, VM itd, to zapis ofc, ważny ale bardziej istotnym parametrem są IOPSy, więc ja bym się nie przejmował, że masz zapis tylko +- 700-800Mb na sekundę.
 
@Ice
Tak dyski na system + VM + kontenery. Wcześniej było na dyskach SATA w zatokach i dawało radę, aczkolwiek jako, że nie pomyślałem, iż wąskim gardłem może być zastosowany interfejs na płycie to się zdziwiłem, że tak słabo te testy wypadły.

@gentillo
Czyli podobnie jak u mnie, a ile IOPS masz i jakie dyski.
 
Ja mam wrażenie, iż na czas startu systemu ma wpływ prędkość odczytu danych z modułu DOM, aczkolwiek nie wykluczam narzuconych timeoutów.
 
nie ma opcji , same SSD mają wiecej IOPS co daje lepszy czas reakcji
odczyt sekwencyjny dla dysków OS jest taki sobie .. bo tam raczej jest random odczyt

@Ice - timeouty sa przy starcie/wyłączaniu, nie ma to nic wspólnego z dyskiem - ile razy coś sprawdzałem na QuTaSie w cloudzie i tak samo startuje 10-15 minut (a tam mam nvme i 4 core'a) ;>
Połączono posty:

DOM ma parę GB i jest wpiety do portu USB , albo do szyny bezpośrednio , tam jest tylko konfig + źródło instalacji dla QTSa.
 
A o radiatorach kolega nie słyszał albo dobrych dyskach? WD Black i tyle ;]
Model dysków - Kingston KC1000. Szybkie, ale nie do zastosowań dla ciągłego zapisu.
Natomiast dyski SATA Kingston KC400 miazga.
Moje Seagate Enterprise SSD 2TB to jakaś porażka w stosunku do KC400.
@grzenio miał podobno extra dyski NVMe WD Black.

jakbys nie zauważył nie mówimy o M2 , tylko SATA :p
To o co w ogóle się rozchodzi ta dyskusja ;p
 
@pigers jak rozmawiamy o dyskach SATA ?!

SKC2500M8/1000G to nie jest dysk SATA a dysk z interfejsem NVMe™ PCIe Gen 3.0 x 4 Lane, a to że QNAP dostarcza na płycie głównej tylko NVMe™ PCIe Gen 3.0 x 1 to już polityka firmy, aby sprzedawać karty z NVMe™ PCIe Gen 3.0 x 4. Taka też polityka jest także do oferowania portu 10Gbps, gdyż CPU Ryzen V1500B oferuje takie dwa interfejsy zintegrowane a QNAP nie dostarcza żadnego tylko dodaje dodatkowe chipy do obługi 2,5Gbps (no model TS-h973ax ma 1 x 10 Gbps + 2 x 2,5Gbps) a jest w podobnej cenie do TS-873A.
1644786013616.png

No i gdzie ja pisałem o SATA ? Na dyskach SATA w zatoce to ja miałem odczyt sekwencyjny 150 MB/s (IOPS nie pamiętam).
 
@pigers jak rozmawiamy o dyskach SATA ?!

natywnie do samego NASA ? tam jest port SATA , nie NVMe - wiec mi to nie pasuje .. tam jest limit góra 1 GB/s
ja na SAMYM początku napisałem NIE PASUJE MI TO !! System Twój raportuje NVMe na screenach !

jak sie mocno nudzisz to wklep w SSHa (jako admin ofc)
dmidecode | grep "PCI" i lspci -vv | grep -E 'PCI bridge|LnkCap' któreś z nich coś wypluje , podumamy na czworo oczu ;)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-673A
  2. ts-873a
  3. TS-x73A
  4. nvme samsung
  5. EXCERIA
  6. kioxia
  7. nvme ts-473a
  8. ts 473a
  9. lspci
  10. ts-h973ax
  11. niekompatybilny
  12. czy 673a
  13. ts-x64 radiator