Pomoc ts-853a - problem z pamiecia ram i obciazeniem procerosa

andy00

Nowy użytkownik
Noobie
11 Luty 2017
2
1
3
46
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ad
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170123
Model serwera: QNAP TS-853a-4g


Nie wiedzialem w ktorym dziale napisac - najbardziej optymalny wydaje mi sie dzial Inne.

Zakupilem 1 mc temu macierz Ts-853a-4g + 8 dyskow 8 TB WD Red.
Jakie mam problemy ?

Macierz skonfigurowana jako RAID5 i jednym statycznym wolumenem i z jednym folderem. Macierz podlaczona do switch-a LACP 4x 1 Gb/s. Macierz sluzy tylko i wylacznie jako serwer Samby - okolo 30-40 polaczen non stop z kamer, ktora zapisuja obraz . Jedna stacja robocza z aplikacja, ktora laczy sie z macierza i odtwarza archiwalne nagrania.
Po ok. 2 tyg pracy zauwazylem, ze predkosc odczytu z macierzy jest katastrofalna. Procesor- zuzycie znikome 10-15% ale pamiec RAM zuzyta w:
- z poziomu Linuxa pokazuje 100%
- z poziomu WebGui zuzycie 700 MB - czyli w normie.
Po 3 dniach macierz calkowicie sie wysypala - bledy out of memory - pomogl restart macierzy na chwile.

Co zrobilem?
Wymienilem pamieci z 2x 2 GB na 2 x 8 GB. Wskazania zuzycia wg:
- linux cli 100% !!!!!
- web gui - dalej 700 MB - czyli w normie
- procesor ???? 90 - 100 % !!!! - masakra

Na dodatek dzis info w logach, ze jeden z dyskow zostal wyciagniety i ponownie wlozony po kilku minutach - nierealne nikt nie ma do niej dostepu oprocz mnie.

Nie mam juz zadnego pomyslu co zrobic ? Macierz uszkodzona i do razu zglasza ? Praktycznie wszystkie aplikacje wylaczone - jedynie ntp i smb wlaczone ...
Jesli potrzebujecie jakies logi - dajcie znac to udostepnie.

Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdawiam,
 
jest najnowsza wersja zainstalowana z 21 stycznia. - chyba ze masz na myśli 4.3.2 - wersja beta.
bardziej mnie zastanawia czy 30 polaczen samba non stop powinno stanowic jakikolwiek problem dla tej macierzy - obciążenie na laczu w/w wskazan web gui to max 30-40 MB/s.
W opisie tej macierzy powinna teoretycznie wyciagnac R/W w okolicach 400 MB/s